"לבן" - אל תסתכל בקנקן....

"לבן" - אל תסתכל בקנקן....

אתמול בת הדודה שלי חגגה 28 וביקשה לחגוג את יום הולדתה במסעדה. הדרישות שלה היו מסעדה יפה, אוכל טוב, אוירה ומוזיקה. היא בחרה ב"לבן" שבהרצליה (רח' אבא אבן 27, הרצליה פיתוח). חיפשתי ביקורות ב- rest ולמרות שחלקן היו ממש לא מפרגנות היא החליטה בכל זאת. היא רוצה "לבן". אוקיי, כלת יומולדת או לא? חמש בנות שמנו פעמינו ל- "לבן". אתחיל ואומר שהמקום יפהפה
. הוא מחולק לשתי קומות כאשר בקומה התחתונה שולחנות וכיסאות כמו בכל מסעדה אבל למעלה האווירה שונה לחלוטין – הקומה היפנית הם קוראים לה (או משהו בסגנון). נישות מלאות במזרונים וכריות נוחות להפליא. משהו מדהים. אהבנו מאוד. הזמנו שתי מנות ראשונות לכולנו:
סלט ירוק – אגסים ביין לבן, אגוזי לוז, עגבניות שרי וגבינת פרמז'ן ברוטב וינגרט בלסמי (37 ₪). מנה חביבה ותו לא. ביננו היתה חובבת בישול אשר מעבירה את זמנה בין סדנאות בישול כאלה ואחרות ולטענתה האגסים לא היו ביין לבן אלא באניס. אני אישית לא אוהבת בלסמי כך שהמנה לא היתה לטעמי אבל היינו רעבות מאוד והמנה חוסלה.
פנקייקס בטטה ברוטב יוגורט (26 ₪) - 5 פנקייקס טעימים במיוחד עם רוטב נפלא. מנה נפלאה ומומלצת מאוד. האוירה היתה נפלאה ובציפיה למנות העיקריות כאשר אנחנו כבר מבוסמות מהאלכוהול, השתרענו על הכריות ופטפטנו. על הקירות ישנם מסכי פלזמה אשר מציגים כל מיני (ממש לא שמנו לב מה), ראינו בתאים מולנו ו/או מתחתנו זוגות העסוקים בענייניהם המעניינים ביותר, מסג'יסט אשר העניק מסג' לזו ולזו – אין מה לאמר. האוירה מ-ד-ה-י-מ-ה
. אציין כי שלוש מאיתנו שומרות כשרות – הווה אומר לא מערבבות באותה צלחת בשר וחלב. המארחת היתה נהדרת ודקות ארוכות עמדה לידנו כאשר היא מסבירה, ממליצה, מנסה לארגן מנות במיוחד לכשרות שבינינו. ואז המנות העיקריות הגיעו... כלת השמחה כחובבת מושבעת של בשר הזמינה -
מדליוני פילה בקר על פירה שורשים ברוטב פטל חמצמץ (88 ₪). המנה הוחזרה מיד למטבח. לטענתה פירה השורשים היה פירה תפו"א רגיל, המדליונים יבשים, קרים ובכלל לא טעימים
. במקום היא קיבלה כמו אחותה -
אנטריקוט בליווי בטטה ותפו"א – טעים מאוד
. חובבת בשר כשר נוספת הזמינה –
מיקס גריל (78 ₪). המנה היתה גדולה ונדיבה אך ברובה נותרה על הצלחת. למה ? שוב... המנה היתה קרה ולא טעימה
וכבר לא היתה לנו סבלנות "להתלונן". היא חלקה עם שתי אחיותיה את המנות שלהן – האנטריקוט. החברה חובבת הבישול הזמינה מנת בשר גם היא. המנה הגיעה שוב... אכן כך – קרה ! אותה חברה בליינית מסעדות לא קטנה החזירה את המנה למטבח ואחרי דקותיים הגיעה המנה חמה. לטענתה מנה סבירה ותו לא כאשר שוב הפירה שורשים הינו פירה תפו"א
. אני הזמנתי קדירת פירות ים בחלב קוקוס מוגש על מצע אורז מאודה (79 ₪). לדעתי צריך לקרוא למנה אורז מאודה בעיטור פירות ים בחלב קוקוס. הגיעה מנה לא גדולה ובמרכזה עיגול אורז מאודה (לא טעים לי). מסביבה 4 שרימפסים רגילים, 4 קלמרים, 4 בשר סרטנים וארבע צדפות. המנה לא היתה אחידה בחום שלה. חלק היו חמים וחלק לא ומתוך 4 צדפות 2 היו ריקות ובתוכן פרח ברוקולי. מה שהיה חם היה טעים
ומה שלא... לא
בת הדודה שלי כבר החלה לחוש שלא בנוח. היא הרי התעקשה על המסעדה... כאשר המארחת הגיעה היא העלתה בפניה את הטענה על המנה שלי. המארחת התעקשה שזה לא ייתכן ואמרה שבטח האבדה נמצאת בתוך האורז. חיפשתי... בחיי שחיפשתי ! באורז היה רק אורז... :) היא ניגשה לברר אצל השף וחזרה כשהיא אומרת שהשף נשבע (!) שהמנות שלו יצאו חמות, הוא בדק את כל הצדפות והן היו מלאות לגמריי.... הצחוק טוב לבריאות, הייאוש נעשה כך יותר נוח ואנחנו פשוט התגלגלנו מצחוק. השף נשבע (!)
חובבת הבישול הזמינה לקינוח קרם ברולה (28 ₪) ואספרסו ארוך. האספרסו הגיע קצר
. קרם הברולה הובא לשולחן כאשר הקרמל אינו שרוף דיו ואינו נוקשה כלל...
היא כבר דיי התרגזה ושוב פנתה למארחת. זו טענה שלא ייתכן וכי היא ראתה במו עיניה כיצד השף מכין את המנה הזו. חובבת הבישול לא ויתרה, הגישה לה כפית וכשזו השתמשה בה הבינה כי אכן המנה אינה עשויה היטב והחליפה אותה בקרם ברולה טעים מאוד
. (אם כי חובבת הבישול ציינה שאין מקל וניל אמיתי במנה אלא תמצית – לי היה מאוד טעים). לפני שהמארחת הלכה היא סיפרה לנו כי החליטה לפצות אותנו והזמינה לנו כפיצוי פצצת שוקולד לבן - קונוס שוקולד במילוי שוקולד לבן ברוטב אספרסו (32 ₪). אמרנו לה שלא נוכל ליהנות מן המנה כיוון ששלוש מאיתנו שומרות כשרות וביקשנו להחליף את המנה במנת סורבה. היא הסכימה והסורבה עינג את שלוש הבנות
. הזמנו חשבון ולהפתעתנו וצחוקנו הרם גילינו כי חויבנו ב- 32 ₪ עבור פצצת שוקולד לבן....
החשבון הסופי – לאחר כל התיקונים – היה בסך 801 ₪. אציין כי השירותים בקומה הראשונה נקיים, יפים ועם גישה לנכים (אך לא ראיתי תא רחב מיוחד לנכים). במהלך הערב שירתו אותנו שני מלצרים לסירוגין כאשר ביניהם מרחפת המארחת. אחד היה חמוד והשני לא נעים בעליל. נראה היה כי שני המלצרים לא הספיקו לשרת את כל הסועדים שמילאו חצי מסעדה על שתי קומותיה. התקבל הרושם כי כל אחד מהמלצרים יודע נפש בהמתו... לא היה להם מה לאמר או לעשות כאשר התלוננו בפניהם. הם חייכו בהבנה וזה הכל. כלת היומולדת זכתה למסג' ארוך, מפנק ומקצועי והשאירה טיפ בסך 50 ₪.

ננה f

New member
חבל.

לא הייתן לקוחות "קלות", והרף שהצבתן לשירות היה גבוה אמנם, אבל לא מסביר את הגישה העולה מן הכתוב שהלקוח לא תמיד צודק. בכ"ז צריך שם הפנמה לעובדה כי הוא הוא הלקוח. ננה

גסטרו

New member
מקריאת הדוח המפורט נראה שלא השרות

הוא הבעיה אלא תפקוד המטבח - מנות קרות ! לא טעימות , לא מקצועיות - ברולה נטול ברולה ועוד. זה לא ענין של לקוח "קל" אלא לקוח שבא לאכול ולא מקבל את מבוקשו. אני לא חושבת שרצון לקבל מנה חמה זה רף גבוה.

ננה f

New member
רק רגע,

השירות לא כולל רק את המלצרים. שאחד צויין לרעה בעליל בסוף הביקורת,כאחד שגם הצוות הנהן עליו. כמו כן דובר על שני מלצרים שלא הספיקו לשרת את כל הקומה. מעבר לזה,המארחת היתה לדבריה מצויינת וטיפלה גם בסוגיית הכשרות (וזה הרף הגבוה אליו כיוונתי..) וטרחה להתעכב איתן רבות על כך וגם להחליף את הפיצוי. ושוב, בירור וכלילת הפיצוי בחשבון הריהו עניין של שירות או של מה? ובעניין האוכל? צדקת, זה בהחלט לא מוציא את המטבח נקי מטעויות. ננה

meravbr

New member
אכן ../images/Emo10.gif חבל על המנות הקרות ועל

חוסר האחידות במנות...

maya100

New member
ראשית, תודה על הדיווח המפורט

ושנית, למרות שהאוירה נשמעת מיוחדת ומקסימה, האוכל ממש ממש לא מגרה
יודעת מה? אולי לבן מתאים כמקום לבוא לשתות ולנשנש...מקסימום מסאז' טוב

מסכימה איתך. האווירה שם באמת

מדהימה - אנחנו מאוד אהבנו וזה בהחלט יכול להיות יופי של מקום לשתיה ומסג'... וואו איזה מסג' מושקע שהיא קיבלה שם !

לא נורא... לקחנו את זה ככה שבסוף

זה אפילו היה ממש מצחיק. אני בהחלט יכולה להגיד שנשפכנו שם מצחוק - מזל שיש מזרונים וכריות נוחים להפליא :) האווירה שם היא ממש מדהימה.

למעלה