לא יכולתי להתאפק...

גם אני לא יכולתי להתאפק ../images/Emo10.gif

תהנו

מאט 2

New member
האמת כתבה מרגיזה ...

למי שכתב את זה יש לי רק דבר אחד.. באם עזה תהיה חלק ממדינה באמת יהיה הרבה, אבל הרבה יותר קל להפציץ אותם באם נצטרך כי פשוט קל יותר להילחם במדינה מאשר בארגוני טרור... ועם כל הכבוד לרצועת עזה (והפעם אין כבוד) אני לא שיש לנו מה לחפש שם... דין נצרים כדין תל אביב?? ממש לא וכולם יודעים זאת... אללו שיפונו... נכון זה ממש טרגדיה לעבור מקום בעל כורחך, אבל הם יפוצו יפה מאוד... ויועתקו למקום אחד...

טרנספר ליהודים תמיד היה מותר

כי הם הרי יפוצו, ו"יועתקו"...תמיד דאגו להשתמש במונחים יפים ועדינים. אבל את הטרנספר לפלסטינים דאגו לצייר כלא פחות מרצח עם של ממש. אני מאמין שכבר התרגלנו לזה.
נדמה לי שלא הבנת שכבר עכשיו יש לנו שתי מדינות שמפעילות נגדינו טרור בדרכים שונות- ואנחנו לא פועלים נגדם בכלל. מה עם זה?

מאט 2

New member
הטרור שמופעל עלינו

הוא מטעם מדינה אחת בלבד והיא סוריה... היא אינה נלחמת איתנו ישירות אלא דרך החיזבאללה וארגוני הטרור הפלסטינים... אליהם כבר התייחסתי ולגבי החיזבאללה... מאז שנסוגנו מדר' לבנון לא הפצצנו פעם אחת את בירות ואכן הם לא יושבים על מי מנוחות ועושים לנו הרבה שמות... על חוסר התגובה שלנו כלפיהם גם אני מתרעם, אבל אם סוריה הייתה זו שמתקיפה אותנו תסמוך עלי, שזה היתה הפעם האחרונה שהיא הייתה עושה את זה, שוב הבעיה היא שהם עושים זאת בדרך עקיפה, דרך ארגוני טרור, שאי אפשר לפגוע בהם מבלי לפגוע באוכלוסיה אזרחית ולהיכנס לסוגיות הומניטריות ופוליטיות (כאלה ואחרות) מול העולם... גם אני ימני אבל הבט, לפלסטינים נוח שהמצב ישאר כמות שהוא, מבחינתם עוד 20 שנה... להם לא אכפת הם יודעים דבר אחד, שהדמוגרפיה תנצח בסופו של דבר... אותנו! לכן הם ממש לא מעוניינים במו"מ איתנו... הגדר גורמת להם אי נחת מהבחינה הזו... ישראל שלמה (עם כל הגדה המערבית ועזה) שווה פלסטין... גידור והפרדה מוחלטת שלנו מהם שווה ישראל יהודית ודמוקרטית... אל תשכחו את זה... ובשביל להישאר כאלו עלינו לוותר על שטחים.. נצרים זו לא תל אביב, אין כאן השוואה...

איל פורת

New member
מנהל
סנעיר, אני חייב להגיב לנושא ../images/Emo11.gif

שמזמזם לי בראש כבר הרבה זמן ומתגבר בכל פעם שאתה ו/או חבריך לדיעה כגון מר אלדד היקר מדברים על "טרנספר ליהודים": האם לקחת בחשבון שמה שקרה בשטחים מאז 71 ועד היום הוא בעצם "טרנספר של יהודים"?. מהיכן הגיעו כל אלו שגרים בהתנחלויות היום? מתוך גבולות הקו הירוק. לכן הזזת היישובים יכולה במקרה הטוב להחשב לתיקון היסטורי. ואל תנסה לגרור את התישבותנו בארץ לפני 48: התנאים היו שונים לחלוטין, לא היתה כאן מדינה, ודרך אגב, מה שקרה אז היה בעצם גם כן טרנספר שבוצע ליהודי אירופה אל ישראל. גבולות ישראל בעצם נקבעו בערב הכרזת העצמאות ואושררו ע"י מדינות העולם, וזאת בניגוד למה שקורה היום. ומכאן שאין דין עזה כדין תל-אביב
. לכן, עם כל הכבוד לטיעונים שלך (ויש לי כבוד), טיעון ה"טרנספר" הוא דמגוגיה לשמה. וסליחה שהתערבתי בוויכוח פוליטי.

barakbl

New member
בלי להכנס לעומק הויכוח, האחרון

שדיבר כמוך היה אהוד ברק, "אם החיזבאללה רק יעזו לשחק באש תבער אדמת לבנון". ציטוט לא מדויק של דבריו טרם הנסיגה מלבנון. בכל מקרה, השאלה בנוגע לנצרים היא שאלה מהותית, שראוי לדון בה בצורה רצינית. האם בריחה משם תרשם כפרס לטרור? האם יש לנו מה לחפש שם מבחינה בטחונית? מדינית? דמוגרפית? האם יש עתיד לישוב נצרים? מה ההשפעות הכוללות של בריחה מיידית משם? האם זה כדאי בשורה התחתונה? אלו השאלות שצריכות להשאל, ולי אישית אין תשובה על חלקן.

מאט 2

New member
מה אם כל האבטחה שיש לשים

שם בשיל מס' משפחות מצומצם... מישהו ממכם היה הולך לגור שם? אני ללא דיברתי על פינוי אריאל או משהו.. אל תטעו, אנו מדברים על וויתורים שיש לעשות וכן אנו מדברים על ויתורי שטחים, ואפילו אם אתה חושב שזה באמת פרס לטרור לעזוב את נצרים, מה הפתרון, להשאיר את המצב כמו שהוא? כבר 1000 הרוגים מאחורנו, ועוד כמה מלפנינו??

אתה מדבר על ההרוגים שלפנינו

כדבר בטוח וגמור, כשאתה שוכח שיש לנו את כל הכלים למנוע את זה. הבעיה היא ששיקולי הומאניות ומוסר מעוורים את עיננו בשעה שילדים נרצחים באוטובוסים. אז עכשיו זו נצרים, ואח"כ הפלסטינים ידרשו נסיגה מלאה לגבולות 67 [פינוי אריאל], ומה יקרה כשערביי ישראל, שמזוהים לחלוטין עם הפלסטינים, יתחילו בהתעוררות לאומית? אי אפשר להתייחס לישובים יהודיים בצורה כזו מזלזלת- "זו רק נצרים, בחייאת, עוד כמה משפחות פה, עוד כמה שם...לא יזיק לפנות".. תפיסה מעוותת ושגויה. מספר התושבים הוא לא השיקול- העיקרון הוא השיקול. עצם העובדה שהטרור הפלסטיני גורם לנו לוותר בסופו של דבר על משהו שלא היינו מוותרים עליו אלמלא היה קיים הטרור הפלסטיני- מעיד בבירור על כך שדרך הטרור מנצחת, ורק בכוח הזרוע אפשר לשנות. זו תפיסה שגויה ומסוכנת, שרק ממריצה את ארגוני הטרור, ואת איראן וסוריה שתומכות בהם ומממנות אותם.

מאט 2

New member
לגבי ההרוגים יש לנו היום

וגם לפני שלוש שנים את הדרך למנוע אבל משום מה זה לא קורה... לכן אני מדבר על אלו שלפנינו בבטחון ובצער רב... ומי כמוני מבין מה זה פיגועים, יומיים לפני שקרסו התאומים היה את הפיגוע ההוא ברכבת בנהריה, הייתי שם- עניין של שניות ולא היינו מקיימים את השיחה הזו... אז אני לא מדבר מתוך אטימות אלא מתוך השקפת עולם שונה מזו שלך למען הדמוגרפיה חייבים לפנות מס' יישובים, מה לעשות הם כאן פור קיפס מה שנקרא... וגם אנחנו אז כדאי שנלמד לחיות ביחד וכדי שזה יקרה אנחנו חייבים לחיות לחוד! מה לעשות הם רוצים אותנו בים.... וזה הפתרון היחיד שלנו כנגד הטרור שלהם, אבל עזוב אין טעם בדיון, אף אחד לא ישכנע את אחד את השני, אני מכבד את דעותיך, מבין מאיפה זה בא אך לא מזדהה עימם ואני מאמין שגם הפוך...

חלילה וחס ../images/Emo13.gif אני פשוט מת מעייפות..

אם הייתי קצת יותר צלול אולי אפילו הייתי עונה לעניין

מאט 2

New member
אני מקווה....

נראה לי אני אצטרך לפנות מחר עוד שלוש שעות אחרי המבחן בשביל
... טוב אז לילה טוב לכולכם... הקצנה נעימה ושלג במהרה בימינו

למעלה