כתבה שקראתי הבוקר וממש הרגיזה אותי

Tula1

New member
כתבה שקראתי הבוקר וממש הרגיזה אותי

כתבה ב YNET על פועלי האשפה בעיר פ"ת.

באחת הפסקאות ("זבל ממש אוצר") כתוב שאחד העובדים אוסף דברים שהוא מוצא בזבל והולך למכור בשוק הפשפשים, ומרוויח מזה כל שבוע!!!!! 8000 ש"ח.

ולמה זה מרגיז אותי?

כי לא תמיד אני מוצאת למי לתרום דברים טובים, אפילו שאני מפרסמת כאן ובאגורה, אז אני שמה במקום בולט ברחוב , מקפידה בשקית שקופה שייראו מה שיש בפנים
כמוני נוהגים הרבה אנשים שאני מכירה- לא כולם יודעים ליצור קשר עם אנשים נזקקים, ות-מיד יש מישהו שנזקק למשהו.
אפילו את בקבוקי השתייה הקטנים (אלה עם הפקדון) אני מקפידה לתלות מחוץ לכלובי המיחזור כדי שאנשים לא יצטרכו לחטט בכלוב.

ובא בנאדם, עם עבודה ומשכורת
ופשוט גורף את הדברים ומוכר אותם!!!!
זה לא רק מרגיז בטירוף, אלא עכשיו אני אחשוב עשר פעמים לפני שאני מניחה דברים ברחוב ...מילא אם נזקק ימכור את זה- אשמח מאוד מאוד בשבילו. אבל בנאדם עם עבודה ומשכורת????
פשוט מקומם.
אני כבר לא אניח דברים ברחוב. וחבל, כי מי שייפגע מזה אלה הנזקקים.

ואם יש מישהו שממש לוחץ לו להתחיל לנזוף בי על זה שזה לא ענייני ושאני לא אכנס לכיס של אנשים- נא לחסוך את זה ממני, כי יש הבדל ענקי בין בנאדם עם עבודה ומשכורת לבין מובטל/ת שצריכים להאכיל גם ילדים.

kmiki

New member
אני לא רואה את זה כמוך.

אני לא בטוחה אם אני צודקת או לא, אבל האם גם פרסמת פה לפני שבועיים פוסט נוסף שבו קראת לנו "לא להגיב לך אם יש לנו משהו נגד מה שכתבת"? כי אם כן, את מתחילה לחזור על עצמך.
שמעי יקירתי. אם אני הולכת ברחוב ורואה שטר של 200 ש"ח, אל תטעי לרגע, אני מרימה אותו ולוקחת, ולא משאירה אותו בתקווה שיעבור שם הומלס ויהנה ממנו.
הסבירות היא, מהיכרותי עם עצמי, שחלק מזה ילך לתרומה, או לנזקק הראשון שייקרה בדרכי, אבל עדיין, אני, שעובדת ומרוויחה כסף, ארים שטר של 200 ש"ח מהרצפה.
תכלס, את אף פעם לא יודעת מי יעבור וייקח משהו שאת לא לוקחת, והיות והרחוב הוא מקום ציבורי, את בכלל לא יודעת המ יקרה עם זה.
חוצמזה, את שוכחת פרט נוסף, בהיותו עובד משאית זבל, הוא נדרש לפנות את כל ה"זבל" על המדרכה, ויכול להיות שאסור לו בכלל להשאיר שם שקיות עם בגדים וחפצים, כלומר, הוא לא מצופה לעשות הערכה אם מישהו אחר נזקק ייאסוף את זה בעוד שעה או לא, והוא חייב לפנות את המדרכה, אולי אחרת הוא ייענש על כך.
הוא עובד זבל, העבודה שלו מסריחה, תרתי משמע, למה כל כנורא שהוא משתכר בנוסף?
אם כל כך חשוב לך שהחפצים שלך למסירה יגיעו ליעד הנכון, דאגי להעביר אותם לעמותות או לגורמים הנכונים, ואל תניחי אותם על המדרכה סתם.
כשאני מניחה על המדרכה חפצים, אני עושה זאת בלב שלם, שמישהו אחר יהנה מהם, ולא באמת מטריד אותי מי זה.
אני חושבת שיש פה מקום לשינוי חשיבתי.

Tula1

New member
את מתבלבלת ביני לבין מישהי עם ניק דומה

אני TULA1,וזה הניק היחידי שהיה לי אי פעם בתפוז. ומי שכתבה את הפוסט ההוא שאת מדברת עליו זו מישהי עם ניק דומה tula12
אז כדאי שתעצרי קצת ותקראי לפני השחזת הסכינים.

ועכשיו, אם להתעלם מהפסקה הראשונה שלך,נעבור הלאה.
אני בניגוד למה שכבר החלטת עלי, כן משתדלת מאוד מאוד מאוד להעביר לנזקקים דרך הפורום הזה ודרך עוד כמה אנשים שהכרתי בפורום הזה, ולכן כבר מספיקים מסרים כדי להעביר ציוד,בלי פרסומים.
אני לא מאלה שצריכות "תודה" כל גבי פורומים ציבוריים.
העניין הוא שלא כל מי שאני מכירה יש לו הזמן או האפשרות (למרות כל הרצון הטוב) להתחיל לחפש עמותות/נזקקים.
לא כולם יכולים או יודעים איך לעשות זאת.

הלאה.

איך את יודעת ש"אוסרים" עליו להשאיר שקית עם בגדים/חפצים? פועלי הזבל על המשאיות אחראיים לפנות את מיכלי האשפה הירוקים, לא לדאוג לנקיון חדר האשפה.
אצלנו למשל המנקה מניחה בפינה של חדר האשפה את הדלי עם הסמרטוט והמגב.
אם פועלי הנקיון לא לוקחים את זה, סימן שיש לתת להם קרדיט על קצת חשיבה והבנה ש*זה*- לא זבל.

עובד הזבל-עבודתו מסריחה לטענתך, ואילו הוא רואה בעבודה הזו עבודה לכל דבר עם משכורת ואולי קביעות. אם היית טורחת לקרא את הכתבה היית קוראת שלא רק שהם לא מתביישים בעבודתם (ובהחלט אין במה להתבייש! זו עבודה המכבדת את בעליה, מה הבעיה בדיוק?) אלא גם עומדים בתור בשביל להתקבל לזה.
אז בבקשה אל תמציאי רגשי נחיתות למי שאין.
אולי זו את שזקוקה לשינוי מחשבתי?
שיהיה לך שבוע טוב ובבקשה אל תנסי לחנך פה אנשים.

kmiki

New member
אין צורך לכעוס

כפי שאמרתי, לא הייתי בטוחה שאכן זו אותה אחת, במקרה שתיכן עם ניק דומה.
אני לרגע לא מפקפקת בנתינה שלך, ההתגוננות פה מיותרת לחלוטין.
לגבי עמותות ונזקקים, כשאין לי למי למסור, אני פשוט מעבירה לויצ"ו באזור מגוריי, או מעבירה בגדים מחסני העירייה,שם אני יודעת שזה עובר לנזקקים (אני גם רואה את מי שמגיע לשם לקחת, ואכן מדובר בנזקקים, לפחות לפי מראית עין).
אני לא אמרתי שאוסרים עליו להשאיר שקיות, אמרתי שזו אפשרות אחת, אני חושבת שכשאדם משאיר שקית בגדים בתוך חדר זבל, אין סיכוי כמעט שנזקק יראה אותם, ולכן ניתן להניח יותר שאותה שקית בגדים שפועל הזבל אוסף הושארה ברחוב, ביחד עם הפחים, ולפמיטב ידיעתי, הם אמורים לאסוף את כל הזבל שמונח שם ביחד, ולא להשאיר כלום.
כשאמרתי שעבודתו של פועל הזבל מסריחה, את לא יכולה להכחיש שהיא מסרימה, כוונתי היתה לריח כמובן, גם אם כתבתי "תרתי משמע", אני לא מזלזלת בעבודתו, כפי שאת רומזת, אני מעריכה כל אדם עובד, ובתקופות קשות עבדתי גם אני במשרות שאינן עומדות, אפילו קרוב, למה שעונה על הקריטריונים שלי לעבודות "מכובדות", כי כשצריך להתפרנס, כל אחד עושה כמיטב יכולתו, וזה תמיד בכבוד כשמדובר בעבודה. אני לא אמרתי שיש להם על מה להתבייש, אבל אני גם לא חושבת שזה פסול שהם מחפשים להשלים הכנסה, כמו מרביתינו, אפילו אם מדובר במכירה של חפצים שהושלכו/הונחו ברחוב.
אני גם חושבת שמכירת הבגדים לטובת השתכרות אינה בזויה, בניגוד אליך.
אני לא זקוקה לשינוי מחשבתי, כי מבחינתי, ברגע שהנחתי חפץ ברחוב, הוא אינו ברשותי יותר, ואם לא טרחתי לשים עליו שלט "עבור נזקקים בלבד", אין לי בכלל טענה נגד כל אדם שאוסף אותו, עשיר/עני.
מי שמנסה לחנך פה, זו את, לא אני, אני מקבלת את בחירתו של פועל הזבל לאסוף בגדים וציוד מהרחוב ולמכור אותו, זו יוזמה ואין פסול בה.
ולהבא, אם קשה לך לקבל תגובות על מה שאת כותבת, תחשבי פעמיים.
והתשובה שלך מתלהמת מאין כמוה.

tamirzak1

New member
פועלי הזבל מחוייבים לאסוף כל מה שליד הפחים. ב

במצב טוב או לא.
מה שהם עושים עם זה , זכותם.

אם אף אחד לא אסף את הדברים יום שלם , כנראה שגם לא יאספו.

לפעמים אני מניח דברים ואחרי דקות או שעות "נעלמים" ולפעמים משאית האשפה לוקחת. תלוי בתיזמון.

כל הכבוד לו אפילו שעוזר למיחזור ועוד מרויח מזה כסף.

seelinewoman

New member
אני לא בטוחה שזה נכון כי אצלנו הם משאירים

ברחוב ליד הפחים לא מעט חפצים גם
אחרי שהם עוברים ואוספים את האשפה.
לא היה לי כוח לברר עם המוקד העירוני למה
זה כך, אבל אני יודעת בוודאות שהם סלקטיביים,
אצלנו לפחות.

ka37נזק

New member
מי שרוצה לתרום לנזקקים יטריח עצמו

ולא ישים סתם ברחוב - כמה נוח, אלא יילך כמה מטרים לסניף הקרוב - ויש בכל פינה איזו עמותה או ויצו - וימסור שם. נראה לי חוצפה לשים ברחוב ולצפות שיגיע למי שאת רוצה.
נתינה זה להתאמץ טיפה - אחרת זה סתם לזרוק כי את פשוט עצלנית.

למעלה