כפר הנוקדים (טייק 3)

sagishib

New member
כפר הנוקדים (טייק 3)

אחרי שבפעם הראשונה עשינו את שביל הגמל האדום ובפעם השניה את השביל שיוצא מכפר הנוקדים לכיוון ברכת צפירה ואז פונה לסינגל מעל נחל צאלים אני מתכנן לרכב שוב בשבת הקרובה באיזור ומחפש המלצות למסלול, לא ארוך מידי (עד 3.5 שעות) ורצוי טכני ככל האפשר. האם מישהו רכב את הקטע של נחל צאלים מערד ועד לבריכת צפירה ? איך המסלול והאם הוא כדאי ? אשמח לכל המלצה אחרת.

יורם חן

New member
הינה ההמלצה שלי ../images/Emo26.gif

רכבתי את המסלול המסומן בצהוב, יורד מערד לנחל צאלים ובהמשך מתחבר לנחל דומיה. יצא לי לרכוב שם בכמה הזדמנויות חלק גם בתחרות האחרונה בערד ובטיולים. הציר הצהוב יפה לרכיבה ואפשר לאלתר על הבסיס המסומן הרבה סינגלים עד לכביש- לאורך הציר של נחל דומיה העובר מצפון לשכונה הצפונית של ערד. משם עוברים ליד בית הקברות חוצים את הכביש וניכנסים לציר הכחול שיורד לנוקדים- אחלה ירידה עד לנוקדים ומשם אתה כבר חוצה שוב את הכביש לצפירה. הכחול הנוסף שסימנתי מטפס חזרה מנחל דומיה לערד בעליה ארוכה ארוכה שהסוף של קשה. לסינגל שמעל נחל צאלים אני ממליץ להיכנס בדרך הבאה--- עולים לציר של בריכת צפירה ואחרי כ- 300 שמאלה באדום ואחרי עוד כמה עשרות מטרים, אולי יותר, ימינה לשביל גמלים לא מסומן שלוקח אותך בהמשך לציר האדום שמעל צאלים.

למעלה