כנראה שלכל אחד מותר לקלל שמנים!

Sernas

New member
כנראה שלכל אחד מותר לקלל שמנים!

טוב לפני הכל אני רוצה להגיד שמה שיהיה כתוב פה הוא ללא כל כוונה לעליב, או להביע אי סובלנות כלפי השונות בחברתנו אל ההפך, להציג אנשים שמנצלים את הסובלנות לרע ובעצמם לא מגלים סובלנות בכלל כשזה נוגע לגביהם. אוקי הסיפור הולך כך, חזרתי ביום א' מהרצאה בנוגע למסלול שאני רוצה לקחת בצבא שבמהלכו הכרתי שני בחורים מצחיקים לאלה, אחד עירקי ואחד אשכנזי, לא סתם אני מדגיש את זה כי זה חשוב להמשך. בקיצור עליתי בתחנה מרכזית על אוטבוס לעיר שלי, ותפסתי מקום בסוף והכל היה בסדר, היית קצת עייף אבל זה היית עייפות נעימה. האוטובוס התחיל להתמלא באנשים עד כדי כך שחלק פשוט עמדו כל הנסיעה. נסענו קצת בדרך, וביקשתי מבחור שיזוז קצת כדי שאני יוכל להוציא את התיק שהיה אצלי בין הרגלים כדי שהיה יותר מקום, והוא הסכים וחייך ואמר שלא היה מתנגד למקום נוסף. פתאום בלי שום קשר, קפץ בחור שחור וצעק :" אולי תרזה קצת, שמן מסריח, ואז יהיה לו מספיק מקום". הייתי בהלם, לפני שאני ימשיך אתם צריכי להבין שאני בחור לא גזעני, וכפי שראיתם לפני זה הכרתי שני בחורים ממוצאים שוני ועשינו יום כיף לאחר הרצאה. אחרי שחזרתי מכמה שניות של הלם, אמרתי מה הבעיה שלו, אז הוא ענה :"אתה חתיכת שומן הומו ....", באותו רגע תפוצצתי והתחלתי לקלל אותו וגם היו כמה ביטוים גזעניים, כי אחרי הכל הוא גזען בעצמו שרק נהנה מסובלנות של האחרים. באותו רגע, קפצה בחורה שעמדה ליד בביטוים כמו:" גזען מגעיל, שוביניסט מסריח(אני פעם השתתפתי בהפגנה למען שוויון בין המינים, ולי קוראים שוביניסט?). בקיצור בגלל שהתחיל לכאוב לי הראש, אמרתי אני לא רוצה לריב ושהם יגידו מה שבאה להם. הבחור שיש לידי הבין שאני מרגיש לא טוב, וסתם להם את הפיות בקללות שלא שמעתי כמותם, ואמר שאני לא ישים לב. אחרי שירדתי מהאוטובוס ירד אלי הבחור השחור, ועכשיו הוא כמשהו בן 45 עם שער מאפיר והתחיל לאיים אלי. לא מפחדתי ממנו ואמרתי לו יילך יחפש אנשים אחרים להציק להם. הוא קפץ עלי בבעיטה, תפסתי את הרגל שלו וסובבתי אותה. בעקבות זאת רצו אלי שומרי התחנה שהגעתי אליה ושאלו מה הבעיה. למזלי היו שם כמה נערים נחמדים שספרו את האמת ואמרו שגבר הזה סתם רצה להציק לי אז הם לקחו אותו איתם ואמרו לי שאני חופשי ללכת לאן שבא לי והם יטפלו בו. עכשיו אחרי המקרה אני מרגיש נוראה, כי צעקתי ביטויים גזעניים והתנהגתי לא בסדר, אבל מצד שני הבחור היה גזען מסריח ולא היה אכפת לו איך שהוא קורא לאחרים אבל אותו היה אסור לקלל, והפימיניסטית בגרוש שעמדה לידי כנראה היית סתם שונאת בני אדם כי לא אמרתי שום דבר בקשר לנשים ומי שמכיר אותי טוב יודע שאני שונא שוביניסטים ורק מדי פעם אני צוחק עם בנות בכיתתי שמבינות שאני באמת אומר זאת בצחוק ולא יותר. איך אתם/ן מתנהגים/ות במקומי? ישמח לשמוע את דעתכם/כן.

gracie

New member
ההודעה שלך ממש קשה

היא משקפת אווירה סופר מגעילה שיש לנו בחברה הישראלית... ממש גועל נפש (וכן, גם מהצד שלך...)!

Frozen cat

New member
חח אתה לא גזען:)

אנחנו פשוט חיים בחברה שבה בוטות היא לא מילה גסה. בעיני הבנאדם פשוט לא מתורבת וסביר להניח גדל בסביבה שבה המילה "מסריח" היא לא רק מילה.:) ההתנהגות בהתאם. וזה קצת צרם לי מה שתיארת שקרה באוטובוס.. אי אפשר לדעת איזה בנאדם נכנס לאוטובוס איתך. לכן אני חושבת שלא מקומך היה לרדת לקללות ועוד על צבע עור(מעניין מה היה קורה אם מישהו היה קם וצועק 'יהודון מסריח'. אז כולם היו משתיקים אותו.), עם מה שעשית אתה לא טוב ממנו.

Sernas

New member
זהו שהוא עשה את אותו דבר

הוא צעק עלי שאני שמן, זה מעליב באותה מידה כמו להגיד על מישהו שחור, הוא גזען מגעיל ואני לצערי אז הייתי גם כזה באותו המקרה, אבל אי אפשר להגיד שכל מי שצבע עורו שחור הוא לא גזען, כי חלק מאנשים מנצלים את זה לרעה.

Frozen cat

New member
נכון, ולכן שניכם הייתם לא בסדר.

אני לא חושבת שהיה במקום לקלל אדם על צבע עורו. זה היה יכול להיות נהדר אם היינו יכולים לבחור את ההורים שלנו. הוא לא ניצל את עובדת צבע עורו לרעה.. מאיפה הבאת את זה? ושמנים זה לא גזע.. הוא לא גזען, הוא קורבן של שהייה ממושכת בשמש של אפריקה.^^

סימונטה

New member
בחור נפגע ומביע סליחה ובושה

לא צריך להוסיף מלח על הפצעים/tapuzforum/images/emo140.gif

lb22

New member
אתה יודע מה?

אתה גזען בדיוק כמוהו.... "עירקי , אשכנזי , שחור...." כינויים שלך. אבל העיקר שאתה לא גזען...

micka lewinsky

New member
נשמה !!!

וואו נשמה, עברת חוויה ממש קשה. זה תמיד מן פרדוקס כזה - הגודל שלנו מושך תשומת לב מבלי שנכוון לה או נרצה בה, דווקא ברגעים שהיינו הכי רוצים לעבור בשלום. אני לא יודעת איך אתה אבל אני תמיד חששתי להתיישב במושב צפוף, יש לי את החרדות האלה לפני עליה למטוס, לפני סנפלינג, בקולנוע, באוטובוס - בעצם בכל מקום שבני אדם תכננו את המרחב בו בגודל "סטנדרט". אני זוכרת שגם לאוניברסיטה הייתי מגיעה לפני כולם כדי שיהיה לי כסא מספיק מרווח וגם בכדי שהתחת שלי לא יעבור 50 פרצופים של שורת ישיבה עד שאגיע לכסא הפנוי. לא שזה נכון בהכרח לנהוג כך, אולי אפילו שגוי ביותר אבל... אז על אחת כמה וכמה באוטובוס מלא אנשים דחוסים עד אפס מקום כמו באריזת וואקום. במצבים כאלה אין ספק שכולם על עצבים קצרים מלכתחילה וכשאחד מתפוצץ - מן הסתם יתאגרף בזה שלכאורה ניראה תופס הכי הרבה מקום. לא שאני חלילה מצדדת. האיש הקטן על גבול עבריין פלילי שהטריד אותך היום הוא איש רשע וחלש שהחליט להוציא עליך את כל התיסכולים שלו. זו מין משיכה כזו של אנשים חלשים להתעלל בכל מיניי כאלה שנתפסים בעינהם חלשים יותר בכדי להרגיש גיבורים לכמה שניות וגם כדי להתפרק קצת, כי בסביבתם הטבעית אין כל כך על מי והם גם לא שווים משהו. אני מגנה בחריפות התנהגות כזו ואני גם בעד להעניש עבריינות מסוג כזה. שאנשים יתחילו לשלם על האלימות המילולית הזו שבהרבה מקרים הופכת לפיזית. לדת, גזע, מין, צבע וכ"ו של התוקף אין קשר לדיון הזה ובאיזשהו מקום חבל לי שנגררת לניבול פה מהסוג הזה - הערות מסוג הזה הן ממש לא לעניין, אבל אני מבינה את המצוקה שחווית. להבא הייתי מציעה לך לברור את המילים שאתה בוחר להטיח בצד השני ולעיתים אף שווה להבליג. בחיים כמו בכביש, לא תמיד צריך להיות צודק, צריך להיות חכם. אנשים משוגעים היום, אתה לא יודע על מי אתה נופל ומאיפה אסונות יכולים לבוא לך - יש לי בראש כל הזמן את נהג המונית שירה ורצח נהג שעקף אותו רק בגלל עצבים קצרים ואגו בגודל חצי גלאקסיה. השניים נגררו לתחרות נהיגה מטופשת ורק אחד יצא מזה "חי". זה לא שווה את זה. מאחלת לך שיקול דעת ועצבים מברזל, אני יודעת שהבלגה = ספיגה וזה מתסכל. אבל החיים שלך שווים יותר, ותאמין לי שבאלימות המילולית - פיזית שהוא נקט כלפיך הוא רק פגע בעצמו וגימד את עצמו מול כל האנשים באוטובוס, גם אם רק אתה היית זה שספג את המטח. אני בטוחה שרובם לפחות אחזו בדעה שהוא אידיוט חסר תרבות ומסוכן ולא בדעה שאתה שמן מסריח. שולחת לך חיזוקים וחיבוקים - ושילכו לעזאזל כל החולירות האלה. :)

אני ממש לא חושבת שאתה צריך להרגיש רע...

אוקיי הוא התחיל איתך,הוא ירד עלייך בלי זכות ואמר לך דברים קשים,אז למה שתצא פרייאר ולא תגיד לו כלום?אז נתת לו מנה,עכשיו מה שקורה זה שכשאנחנו מנסים להחזיר ירידות לאנשים כדי לא לצאת פראיירים אנחנו נשתמש בכל דבר העולה לראש כדי להעליב אותם ולפגוע בהם,ונקודות תורפה זה הדבר הכי הכי זמין,עכשיו אתיופי זה ממש לאא דבר רע (הייה לי חבר אתיופי) אבל אצל האתיופים בעצם הצבע והעדה הן נקודות תורפה רגישות כי זה בעצם השונות שלהם מהרבה אנשים אחרים במדינה שבגלל זה הם הרבה פעמים מופלים לרעה,זה כמו שאישה שמנה גם אם היא מרגישה טוב עם עצמה ויש לה ביטחון תיעלב עם מישהו יגיד לה יא בטטה יא שמנה,כי א' זה מעליב שאומרים לך דברים בכוונה לפגוע וב' כי הוא שלף את נקודת התורפה שלה -המשקל שהיא נקודת תורפה בגלל שבחברה שלנו לצערנו יש הרבה אפלייה נגד שמנים,וזה גם קטע כזה שכשמישהו ירד עלינו יגיד מילים לא במקום תמיד נחפש כל דבר אפשרי שאפשר להגיד כדי להחזיר מנה,כדי לרדת עליו בחזרה.....בוא נגיד לסיכום שאף אחד לא מושלם ושלכל אחד יש דפקט ולא צריך לקחת כל דבר קטן שאומרים בכזאת רצינות ולייחס לזה חשיבות......כי בסך הכל על כולנו צוחקים ועל כולנו יש ירידות,על שמנים,רזים ,חרשנים בלימודים,תלמידי מב''ר,תמנים,אתיופים מרוקאים ,אשכנזים,.....היום על כל עדה יש בדיחה.... מה שדי נורא זה שהבחור האתיופי הזה הוא בן 45 כנראה שהוא באמת לא בסדר....ויודע מה עצוב?שהבחורה צעקה עלייך וקפצה בעצם להגנתו של האתיופי אחרי שהוא בעצם התחיל את הכל וקרא לך גם שמן וגם הומו הוא עוד גזען לפנייך.......

גם אם היית רזה הוא היה נטפל אליך,זה סוג של

אנשים שמחפשים לריב ולא משנה מי עומד מולו. אבל למה הצורך להתבטות בנבזות גם כלפי אותה אישה שכינית פמניסטית? נראה לי שגם אתה תרמתה לא מעט לבלאגן

Sernas

New member
אמרתי פמיניסטית בגרוש.

זאת אומרת שאחת שבאמת לא מבינה מה זה פמיניזם ויוצאת על כולם רק כדי להרגיש טוב יותר עם עצמה ולא מטרת שיוויון. הבעיה היא שהיא קפצה עלי כשקראתי לו שחור, אבל לא כשהוא קרא לי שמן, אז איפה הצדק? ומה פתאום אני שוביניסט, אמרתי משהו רעה על נשים?

fifke

New member
באמת מצב קשה...

נשמע באמת שאותו בן אדם פשוט חיפש קורבן שיהיה שק החבטות שלו. אני רואה את זה כמעט כל יום, אנשים שפשוט מחפשים ריב. נכון שמה שהתגובה לא היתה הכי אידיאלית, אולם עצם זה שאתה מתייסר מזה ו(מקוה) שאתה מבין שזה באמת לא היה קשור לצבע העור שלו, כבר מראה שאתה בדרך הנכונה. לכל המתחסדים, צר לי לומר לכם, אבל בכולנו יש מעט גזענות- כמה שנהיה פי.סי ונשתדל, ככה אנחנו בנויים, בגלל החברה שבה גדלנו (אני בחורה מעורבת-אגב). אני עובדת סוציאלית במקצועי, ובתקופת הלימודים ספרו לנו שעשו סקר לסטודנטים לעבודה סוציאלית, וגם שם גילו דעות קדומות וסטריאוטיפים- מקבוצה שממש לא ציפו ממנה לכזה דבר. הבחור הגיב כמו שהגיב בלהט הדברים, ומתוך עלבון צורב (בתור נערה שמנה מתבגרת קבלתי לא אחת הערות פוגעות ובוטות מכל מני ערסים באוטובוס) - כולנו בני אדם וכולנו עושים טעויות. נראה שלהבא כדאי פשוט להבליג- אני יודעת שזה מעליב ונוגע בנקודות סופר רגישות, אבל ברור שאותו אדם הנו אדם בעל דימוי עצמי נמוך, שניזון מנסיון לערער בטחון של אנשים אחרים, אז אין טעם בכלל להתייחס אליו. לך תדע גם על מי תיפול פעם הבאה- זה יכול להיות איזה פסיכופאט שגם ישלוף סכין בסופו של דבר...

סימונטה

New member
אני מבינה שההלם גרם לתגובה

אתה רגיש ומחפש פתרון בדבריך /tapuzforum/images/emo24.gif

סימונטה

New member
לי קרה באוטובוס- שצעקה אישה:

אל תתנו לאשכנזיה (לי) לשבת /tapuzforum/images/emo122.gif

סימונטה

New member
המשך: אני צברית שרתתי בצבא=

הייתי בהלם, כזו הסטה מתלהמת!/tapuzforum/images/emo104.gif

סימונטה

New member
הסתה כותבים, סליחה.,אז זהו

הרגשתי מזועזעת הלב שלי פעם/tapuzforum/images/emo53.gif

תקרא .. אני מקווה שתבין..

ואני בחיים לא אשפוט אותך (למרותכמה אנשים בפורום ה"חביב" הזה) כי אני יודע מה זה להיות מול "אש התותחים" וגם יש המון משתנים "לא לצאת פריאר" ה"בושה" הגבריות שלך שנפגעה.. ופשוט הזילזול והעצבים. אז אני לא שופט אותך ואני לא יכול להבטיח שהייתי מתנהג אחרת ממך.. ואפילו לדעתי נהגת בקור רוח יחסית כי אנשים רבים מאוד רבים היו מתחילים לזרוק אגרופים.. ואני אומר לך את זה מכל הלב.. אם תתיחס לכל שמוק בין אם זה אתיופי קווקזי אשכנזי מרוקאי או לא משנה אז הלב שלך סתם ישבר בסוף... אחי אחד הגורמים החשובים שגרמו לך להגיב ככה זה בטוח היה הגורם הסביבתי.. אבל אתה לא מאמין כמה אנשים לא מתיחסים כי יש לנו נטיה להזכר בשורשים שלנו שכולנו גרנו בקמונות קטנות אז שמישהו פוגע בנו.. או למשל שמישהו נפגע אנחנו עוזרים או ישר נפגעים פי שלוש כי אנחנו לא זוכרים שרוב האנשים שהיו איתך בכלל לא אכפת להם או לא התיחסו (אני מקווה שתבינו כן כן ראיתי מחקר בערוץ נישיונל על הדבר וחפרתי חח אז תתבעו אותי.) דרך אגב גם לי קרה מקרה דומה.. אבל אני לא אפרט כי אין לי כוח.. אולי בהזמנות.

ועוד משהו

שיהיה לך קצת חוש הומור.. לדעתי הייתי צריך להבליג.. אבל בנינו מי כבר היה מבליג על דבר כזה. או שפשוט הייתי צועק לו בחזרה "מה אני אעשה שאני לא מקל מטאטא כמוך תחזור לחב"ש" זה מה שהייתי אומר ואני הכי לא גיזעני ולא אכפת לי כמה יעשו לי אניליזה ויכתבו עכשיו שאני כן וכדומה אני מקבל את כולם כמו שהם אבל אני מודה כשמישהו יתקוף אותי אני אתקוף אותו והם ההתקפה כזו בוטה אני אנצל כל חולשה כל פזילה כל דבר שהחברה מגדירה כ"רע" ופסול" (למרות שאני לא מסכים.) כדי ל"החזיר" לו מה אני אעשה .. לפחות אבל אני לא הדבר שאני הכי הכי שונא בעולם וזה צבוע.

למעלה