כניסה לארה"ב בפעם הראשונה עם ויזת הגירה

mydis

New member
כניסה לארה"ב בפעם הראשונה עם ויזת הגירה

הי כולם,

קראתי במאמרים ויש לציין שאני די מבולבלת מכמות המידע שקראתי.
אבל האם זה נכון שאני צריכה לנסוע לשם עם בעלי (האזרח) בפעם הראשונה שלי עם ויזת הגירה??

doronf65

New member
לא חייב לטוס

אבל בואי תביני: ה- GC שלך ניתן לך לצורך איחוד משפחות. כלומר את באה על מנת להתאחד עם בעלך. ולכן לפי הספר, הוא אמור או להגיע איתך או לחכות לך בארה"ב. הוא לא חייב לטוס איתך, שיחכה לך או ביציאה משדה התעופה, או אפילו במקום אחר בארה"ב (אם את בקונקשן) ויהיה זמין בטלפון.
&nbsp
אם הוא שולח אותך לפניו ונשאר בארץ, זה לא אמור להיות ככה, כי איפה האיחוד? למרות שאני מבין בדיוק על מה את מדברת, כי אני הייתי במצב הזה כשנכנסתי כחלוץ לקראת המעבר שלנו.
&nbsp
ספרי מה המצב המסויים שלך ונעזור עוד.

mydis

New member
הפוך...

הוא שם כבר למעלה מחודשיים ואני פה, תקועה עד הראיון.
גם אם הוא מחכה לי שם - זה ביציאה מהשדה, הרבה אחרי ה"ראיון" אצל פקיד הגירה בכניסה וכו.. יש מצב שיתנו לו להצטרף אליי כבר שם? יש עם מי לדבר?

idan306

New member
הכל בסדר

בכניסה ראשונה של מהגר/ת הם רוצים לראות אחד משני תרחישים:
(1) שני בני הזוג נכנסו יחד לארה״ב
(2) האזרח/ית כבר בארה״ב (ולצורך העניין יכול להיות זמין בטלפון למקרים קיצוניים)
&nbsp
את בתרחיש 2 - אין שום בעיה

mydis

New member

John the Savage

New member
אין שום צורך שיצטרף אליך לאימיגריישן

לא יתנו לו להצטרף אליך שם, אבל ממש ממש אין בזה צורך.

בכניסה הראשונה בראיון מול קצין ההגירה, סביר שתעלה השאלה היכן בעלך נמצא. רוב הסיכויים שמספיק שתגידי שהוא בארה"ב, ותתני כתובת ובזה העניין יסתיים. יש סיכוי מסויים אם כי די נמוך שיבקשו לדבר איתו בטלפון, אבל זה די נדיר.

mydis

New member
תודה. וזה ראיון קצר?

מחכים בתור של האזרחים או הזרים? אני שואלת כי אני נוסעת עם שני ילדים קטנים שסביר להניח יאבדו סבלנות די מהר במיוחד אחרי טיסה ארוכה..

John the Savage

New member
הראיון עצמו לרוב די קצת (בערך 5-10 דקות)

אבל צריך לחכות בתור עם מהגרים חדשים נוספים לפניך. זה יכול לקחת זמן בהתאם לעומס בשדה התעופה, ולפעמים יכול לקחת שעה ואפילו שעתיים.

לגבי באיזה תור לחכות, זה תלוי בשדה התעופה. יש שדות תעופה בהם יש אפילו תור נפרד למהגרים חדשים, יש כאלו עם תור נפרד לגרין קארד, ויש כאלו בהם תחכי בתור לבעלי גרין קארד ואזרחים. באזור ההגירה יש עובדים של שדה התעופה שתפקידם לכוון אותך לתור המתאים.

doronf65

New member
אין בעיה

שיהיה זמין עם טלפון נייד, אם ירצו לדבר איתו (בסיכוי נמוך )

למעלה