כמה תשקיעו בדירה שכורה

כמה תשקיעו בדירה שכורה ../images/Emo35.gif

שני מאורעות נפרדים העלו בראשי את השאלה: כפי שציינתי, הלכתי לבקר ידיד בדירתו (זה עם המתנה - והדירה כבר לא כ"כ חדשה - חצי שנה הוא שם.). באיזשהו שלב עלה איזה עניין עם איזה ארון באמבטיה שהוא מתלבט אם לצבוע, והוא אומר שזה כבר הגיע לשלב שבו מתחילים לשקול אם זה שווה את זה, כי כנראה הוא עוזב עם תום החוזה. דבר דומה אירע עם השותף שלי, שייתכן וגם הוא יבחר לעזוב עוד כשנה, בהקשר של דקורציית החדר שלו. עלתה האפשרות לצבוע קיר עם איזו דוגמא, ואני, חובבת צביעה גדולה, הייתי מאוד בעד, אבל הוא, ומאותן סיבות, מתלבט אם להשקיע. אז חשבתי להתעניין אצלכם: כמה זמן, להערכתכם, לפני סיום שהותכם בדירה, כבר תפסיקו להשקיע בדירה מתוך מחשבה שתיכף אתם עוזבים
חודש? חודשיים? חצי שנה? או אולי אין טעם מלכתחילה להשקיע, כי כל העניין הוא ממילא זמני?

JustMeNow

New member
תלוי בזמן ובתזרים המזומנים

בעיקרון-אם אני מתכוונת לעזוב את הדירה עוד חודש- אני לא יתעסק עם שומדבר בכלל אם אני יודעת שיש לי עוד חצי שנה- שנה בדירה, אני ארצה שאני אחזור לבית יפה ולא לגועל נפש. הבית הוא דבר חשוב- גם אם לא נמצאים בו הרבה. הרי הולכים לישון בו, לומדים, אוכלים ומעבירים את הזמן- לא חבל לחיות בהרגשה לא נעימה בגלל קצת כסף? אם אפשר להשקיע והסכום לא גדול/אפשר לסדר משהו עם הבעל-בית- זה בהחלט שווה כל אגורה. אבל אני בכלל פסיכית. הצעתי לועד בית אצלנו שיביאו לי צבע ואני יצבע את הכניסה ואולי יצייר משהו- אני לא יכולה לראות את הקיר המתקלף ומלא הגרפיטי שבכניסה.

newKiticat

New member
אם מדובר בהשקעת זמן נטו

(או לפחות במסגרת מזומן קטן מאוד) אז אפילו חודש לפני סוף המגורים. אבל מבחינת כסף זה דבר אחר... כי זה באמת משהו שיש ממנו בהגבלה.

babylon_a1

New member
לדעתי...

עיסקה - שיפוץ תמורת דמי שכירות לחודש / חודשיים היא משתלמת

אבל הרבה פעמים לא מדובר

בשיפוץ, בטח לא כזה ששווה הערך הכספי שלו שווה לחודש או שניים שכירות. יותר עניין של מראה הדירה, של פה ושם. כל מיני דברים הם בכלל כאלו שאנשים שמים כי הם יפים לטעמם, ולא בהכרח משהו שבעל הבית היה רוצה להשאיר (כמו קירות צבועים בצבע שאינו לבן.). במילא נראה לי שאם בעל הבית מעוניין בשיפוץ הוא ילך ויסדר את זה בעצמו, ולא יקח את הסטודנט שבמקרה יושב אצלו בדירה לעשות איזושהי עבודה, רק על מנת לוודא שזה יצא כמו שהוא רוצה.

babylon_a1

New member
לא התכוונתי לשפץ בעצמי

הכסף לשכירות ילך לבעל מקצוע שבעל הבית יביא

Mיקי_

New member
בדר"כ לא אשקיע בדברים כאלו מראש

למרות שתמיד יש לי המון רצון איך שאני מגיעה לצבוע את כל העולם ואישתו, ואני והחבר שלי דיברנו על צביעת חצי בית כשהגענו לכאן. אבל זה פשוט לא משתלם.... מה שכן עשינו זה כיוון שהמצב היה בלתי נסבל בארונות מטבח (מרצפות בתוך הארוך - כאלה של פעם- ומדפי עץ עבשים) סירבתי להכניס כל אוכל עד שנקרצף את הארונות לגמרי ומצפה אותם בטאפטים, על מנת שיהיה נעים לגעת בארונות ולגשת למזון ולכלים... זה עלה לנו סכום די נמוך של כסף (בסביבות 200 ש"ח) אבל זה עדיין סכום שלא הייתי מוציאה אם המצב לא היה קטסטרופלי. סה"כ זו דירה שכורה, ולא שווה להוציע עליה יותר מהשכ"ד עצמו.

למעלה