כמה שאלות על תביעה קטנה

Freemee

New member
כמה שאלות על תביעה קטנה

שלום רב לפורום,

הייתי מעורב בתאונה שלטענתי לא באשמתי (רכב פגע בי מאחור) אך הצד השני לא לוקח אחריות ומכיוון ששנינו באותה חברת ביטוח, אני רוצה לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות.

השאלה המרכזית שלי היא כדלהלן:

עברתי על העלון שבאתר הרשות השופטת לגבי תביעות קטנות ורשום שם כך:
אני כתובע שולח את התביעה ואז הנתבע יכול לכתוב כתב הגנה. בכתב ההגנה הוא יכול לטעון שהוא מכחיש את טענותי שהוא אשם.

הבעיה שלי היא שלא היו עדים באירוע. ופרט לתמונות של שמאי ושל הרחוב המדובר כביכול אין ראיה חותכת שהוא האשם.

השאלה שלי היא, אם הוא מכחיש וטוען שהגרסה שלי לא נכונה, (בין אם הוא עושה זה ביודעין שהוא משקר בהצהרה שלו ובין אם זה באמת מה שהוא חושב), האם בעצם אין לשופט ברירה אלא להגיד ששני הצדדים אשמים? לפי תיאור המקרה שלי מובן שהוא האשם אך זה בהנחה ש"מאמינים" שהגרסה שאמרתי היא גרסת אמת.
זאת התאונה הראשונה שלי לאחר ככמעט 10 שנות נהיגה ולכן לצערי לא השכלתי לצלם ישר את הרכבים במצב בו עמדו בזמן הפגיעה אך מקווה שלא אפגע מכך.

שאלה שניה: האם ידוע לכם אם אפשר להשיג כך כהכנה לבית המשפט צילום וידאו במקרה וקיימת מצלמה בצומת המדובר בו קרתה התאונה? התקשרתי למוקד 100 אך הם די נפנפו אותי ומצד שני התקשרתי למוקד של העירייה וגם לא היה עזרה, יודעים עם מי אפשר לדבר על כזה דבר?

תודה רבה וחג שמח!

שופט צריך להחליט בסופו של יום מי "אשם".

הוא עושה זאת על סמך נסיונו, על סמך העדות של הצדדים, על סמך התרשמותו מקוהרנטיות העדות, מהעקביות שלה ומשלל גורמים אחרים. נכון, לא תמיד אפשר לנפק ראיות חיצוניות שתומכות - ואין מה לעשות חוץ מלהגיד את האמת, ולנסות להוכיח שהצד השני שקרן.
&nbsp
לגבי השאלה השניה - מי אמר שיש מצלמות באיזור?

למעלה