כמה שאלות לגבי אנדו...

Shame in you

New member
כמה שאלות לגבי אנדו...

היי! 2 שאלות לי אליכן: 1. האם כולכן אובחנתן ע"י לפרוסקופיה? או שיש דרך "נורמלית" יותר לאבחון אנדו? 2. האם אנדו מתאפיינת גם ברירית רחם עבה מהרגיל? או שאין קשר?

Shame in you

New member
כמובן ששכחתי...

האם אנדו קשורה לכאבים בנרתיק בזמן נסיון לקיים יחסים? כלומר, לא כאב ברחם, אלא כאב חזק בפתח הנרתיק, אולי ייתכן גם פתח נרתיק צר מאוד? או שזה כבר ממש לא קשור?

shame in you

אנדו', אישית אני יכולה לספר לך שאחרי שסיפרתי לרופא על הכאבים בזמן הוסת (ועוד כל מיני תופעות, את יכולה לענות על שאלון האנדו', אם אני לא טועה יש כזה באתר), הופנתי לבדיקות דם. CA125גבוה יחסית מגביר את החשד שמדובר באנדו', ולאחר מכן בדיקה וגינאלית, בא ניתן לראות יותר בבירור את מצב הרחם ולהגביר את החשד.. עיבוי הוא סימטום של אנדו', כמו גם כאבים, וגם כאבים בקיום יחסי מין אצל חלק מהבנות. הניתוח,.. ולבסוף הניתוח, קובע את רמת האנדו' 1-4. אני למשל לא נותחתי עדיין , אבל לרופאים אין ספק שמדובר באנדו' (לאחר שנמצאו צ'יסטות בשחלות, עיבוי ברקטום, ובמעי). הכאבים שונים מאחת לאחת, לא אצל כולן אותו כאב, ויש כאלו שלא כואבות כלל, כנראה שזה תלוי ברמת ההידבקויות/ הציסטות ובמיקום שלהם. הכי טוב שתתיעצי עם רופא הנשים שלך, או עם מרפאת המומחים בתל- השומר :) וגם תקראי כאן מהנסיון של האחרות. (בכל מקרה תעברי קודם אצל הרופאים שלך, ובינתיים את יכולה לענות על השאלון של האנדו'). בהצלחה! :) וחג אביב שמח

זואילי

New member
עונה לך רק לגביי...

אכן האבחנה הייתה ודאית בלפה', אבל הייתי במצב כל כך רע שבכלל לא היה ספק גם בכמה פגישות במרפאה שהיו טרם הניתוח - שזה זה ובענק. השאלה השנייה שלך יפה מאוד. אין לי תשובה "מדעית" וטרם ערכתי סקר ריריות מקיף. הרירית שלי אולי לא עבה מהרגיל אבל היא פשוט מעולה. רירית להתפאר. בטיפולי הפוריות היא זכתה בכל מעקב לשבחים. ותמיד זה הביא אותי לענות - ברור כאילו דא? עם כזה אנדו ברור שהרירית שלי מדהימה. איך זה בדיוק מועיל לי??

kululu2B

New member
אז קדימה סקר ריריות ../images/Emo8.gif

אז גם אצלי במעקבי זקיקים- רירית משו משו.... שבחים אינסוף... הגיעה ל-15 ס"מ בי"מ 12 (או 13?) ותינוקי.... אין.

../images/Emo140.gif../images/Emo140.gif../images/Emo140.gifיוו אילו ריריות את מגדלת ../images/Emo2.gif

אני ביום 18 לא הגעתי אפילו קרוב לחצי ממה שהזכרת ואני כל יום אוכלת סלק
ואני עוד חשבתי תמיד שהרירית שלי עבה בגלל כל הדימומים עם הגלולות...

לא יודעת אם זה נחשב עבה..

אחרי איקק' ובלי סלק או כל "עוזר" אחר, היתה לי רירית 8 קצת לפני הביוץ... וסתם שאלה שעולה לי לפעמים בראש... אם סלק מעבה את הרירית- הוא לא מחמיר את האנדו'?

זו נשמעת רירית טובה

ולגבי הסלק שאלתי על כך דיאטנית שעובדת במרפאת האנדו' והתשובה שקיבלתי היא "לא" מוחלט.

למעלה