כמה שאלות בנושא שחרור מקבע

Angel NoY

New member
כמה שאלות בנושא שחרור מקבע

שלום לכולם, אני נגדת שמשתחררת בסוף השנה, אני משרתת בקבע שנתיים וחצי כמעט. מישהו יודע משהו לגבי זכאויות כלשהם שמגיעות לי עם השחרור? יש מענק כלשהו? מה הפרוצדורה של פידיון ימי חופש? אפשר להוציא את הכסף שנצבר בקופת הגמל? מה לגבי חשבון הבנק ו'חבר'? מה לגבי כרטיסים שיש במסגרת שירות קבע? כרטיס נקודות,כרטיס "חבר של קבע"? אשמח לכל מידע שהוא.

bendelac

New member
כמה תשובות

1. אין מענק כלשהוא - את המענק קבלת כמו כולם בסיום החובה. 2. לא מכיר את הפרוצדורה אבל לדעתי זה אמור להיות אוטומטי. 3. לפי מה שהבנתי זה אפשרי (א ני לא בטוח כי אף פעם לא ניסיתי ולא שמעתי על מישהו שניסה). 4. חשבון בנק - אני מניח שאת מתכוונת לחשבון בבנק אוצר החייל. אז את החשבון את יכולה להשאיר אבל תתחילי לשלם עמלות. 5. כרטיס חבר אמור להיות מבוטל אבל אני שמעתי על מישהו שניצל אותו מספר חודשים לאחר השחרור. אני מניח שאי אפשר לחדש את הכרטיס אבל הוא בטח תקף עוד פרק זמן (איך ומתי 'חבר' יודעים שהשתחררת?) 6. חבר של קבע - לא ניתן לטעון אותו יותר אבל אין בעיה להשתמש בו (עד מתי ניתן לטעון ראי נקודה קודמת). 7. כרטיס הנקודות - עד יום השחרור ניתן לנצל בחנויות המכר בבסיסים. אם אני זוכר נכון בחנויות רגילות ניתן להשתמש עד שלושה חודשים (זה כתוב באתר של מר"צ בצהלנ"ט, אני לא סגור על זה שזה שלושה חודשים). בהצלחה באזרחות

למעלה