כל הזמן ריבים!!!

כל הזמן ריבים!!!

יש לי 3 בנות בגילאי 10, 6, 2.
השתיים הגדולות רבות כל הזמן: היא לקחה לי, היא אמרה לילמה היא ככה ולמה לה יש ועוד ועוד.
הזמן היחיד שישד הרמוניה זה כשהן הולכות לישון (ישנות באותו חדר).
לא משנה מה ניסיתי לא הולך- לא ברע ולא בטוב.
תובנות??

תשלמי לה להפסיק לריב

וברצינות:
&nbsp
הפרדת כוחות ככל שניתן, לנסות להבין מה עומד מאחורי זה-האם מדובר בקנאה בין אחיות? אם כן-למה הן מקנאות?
אולי יש דרך לפתור את זה. לדוגמא אם הן מקנאות אחת בשנייה על זמן איכות עם ההורים- תנסו לקבוע "דייט" עם כל אחת מהן בנפרד לפעמים.

1818182

New member
??

אצלי בנות 7, 5, 2כל הזמן רבות. יש ימים שאני אוסרת עליהן לדבר ואז הן כמובן מדברות יפה מאוד....עושה הרבה הפרדת כוחות, מנסה זמן עם אמא, אבא, סבתא לבד.וכן לחבר אותם בתחומים שאוהבות, אצלנו עכשיו זה סרטים??ויש ימים שאני לא שומעת, מפעילה את מנגנון החורשות ועד שאין "דם״ אני לא מתערבת...

פשוט להתעלם מנושא המריבה

אם זה מגיע לטונים צורמים הייתי מפנה אותן למקום אחר בבית - שיסדירו שם את ענייניהן , או במקרים גרועים יותר פשוט מנטרלת את המריבה - אם הן רבות על חפץ מסוים , פשוט לקחת אותו. אם על משהו אחר - להפריד עד שיסתדרו ביניהן.
אבל לא להתערב ו'לקחת צד' במריבות. אצלנו בני 7 ו5, כיום כמעט ולא רבים וגם אם כן , דברים מינוריים שחולפים אחרי 2 דקות. לא משתלם להם לריב, לא כיף לשחק לבד כשאפשר אחד עם השניה

לנסות כמה שאפשר לא להתערב

גיליתי שכשאני מנסה להתערב - אני רק גורמת נזק.

בפרט כשאני כאילו שופטת. אני כל הזמן קיבלתי ריקושטים של "את מאמינה רק לה" "את כועסת רק עליי"...

וגיליתי שאם אני לא מתערבת - הן פותרות את הבעיות הרבה יותר טוב.

ואם זה קשה - אני לפעמים ממש לוקחת מרחק פיסית, כי אני יודעת שקשה לי להתאפק. הולכת לחדר אחר.

חוץ מזה, כמובן - מתפקידך לוודא שלשתיהן טוב (כלומר - לבלות עם שתיהן ביחד, לבלות עם כל אחת לחוד, לתת לכל ילדה תשומת לב וכולי וכולי. שלא יהיה מצב שבו לאחת יש סיבה אמיתית להרגיש מקופחת)

princess66

New member
תובנות שקיבלתי בייעוץ בנושא

הלכתי להתייעץ כי גם אצלנו בני 5.5+7.5 היו ככה וקורה להם עדיין.
נאמר לי לא לשמש בשום אופן כשוטר/שופט/משליט סדר וכו.
&nbsp
ברגע שהם באים אלי בטענות "הוא עשה לי..." וכו' הם מעבירים בעצם את זה אלי, להחזיר אליהם.
להקשיב קשב רב ואז להציע לזה שבא אלי לגשת לאחיו ולומר לו מה מטריד אותו "תגיד לו שזה לא נעים לך" וכו.
פשוט להחזיר אותם לקיים דו שיח אחד עם הזני, ככה לחזק אותם וללמד אותם לנהל מו"מ ולפתור ביניהם את הבעיות.
חייבת להודות שהקטן משתף פעולה יותר אך ברגע שפונה אל הגדול ומדבר יפה במקום לילל ולכעוס הגדול מתרצה והם נרגעים.
&nbsp
שווה לנסות
בהצלחה, ואני לא יודעת אם זה מעודד אבל את בטח יודעת שזה בא בתקופות ויש ימים כאלה ואחרים וככה זה אצל כולם...
&nbsp

shilaF29

New member
בדיוק סיימתי לקרוא ספר בנושא

הגעתי אליו בעקבות המלצות בכל מני פורומים. אני לא יכולה להעיד אישית אם השיטות שהן מציעות עובדות, כי קראתי את זה כהכנה להולדת מספר 2.
הן מכסות המון סיטואציות שונות (מ״סתם״ קנאה, לאיך מתמודדים עם ילד שאובייקטיבית צריך יותר תשומת לב מההורים בגלל מוגבלויות), לדעתי שווה קריאה.

http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=18668#.VC1J4efldBg

למעלה