כל אמת על פיצולים:

מזי א

New member
שאלה

אני שואלת אותכם, כי בעלי עכשיו במילואים אם במהלך תקופת המילואים שלו, יועדתי לעבור ניתוח, ואף העברנו העתק ממכתב הזימון, הוא קיבל חופשה של שבוע ימים, שבהם הייתי מאושפזת, וחזר ישר אח"כ לפלוגה. כאשר הוא חזר , אמרו לו שמכיוון ש" נעדר" שבוע, לא תיחשב לו כל התקופה הרשומה בצו, אלא , פחות 3 - 4 ימים. מה גם שהוא סיפר לי שהחתימו אותם על טופס "פיצול" האם כל זה חוקי? אולי אפשר להעביר להם את המכתב קבלה ושחרור מבי"הח? אודה על תגובתכם

במידה וחתם, זה חוקי, כולנו חותמים..

...על "פיצול"...זאת עקב הרצון של צה"ל לחסוך כסף...בשנה שעברה זה לא היה כך, גם לפני זה, אבל זכור לי בשנים עברו שזה היה גם הנוהג... בדר"כ נותנים עוד יום יומיים כאילו שהיה בחופש... אם הוא לא הלך לעבוד, אזי נפגתם כלכלית במידה מסויימת...

ניר נגר

New member
היי מזי ברוכה הבאה, קודם כל אני

מאחל לך בריאות ואריכות ימים (הכי חשוב, לא? חח) שנית, היות והוא לקח "חופשה" של שבוע ימים הוא לא שירת במילואים ולכן מבחינת הצבא הם "פיצלו" לו את המילואים (נוהג שבה לחסוך ימי מילואים) כמובן שלא כל השבוע על חשבונו היות ומגיע לו במסגרת המילואים ימי חופש המאושרים על ידי הצבא ושבגינם משלמים לו עליהם ימי מילואים. בברכה וכל טוב

לפני שחותמים כדאי לקרוא ולהבין

על מה חותמים. אף חייל מילואים לא חייב לחתום על טופס פיצול. במידה שלא חותמים חייב הצבא לשלם לכל חייל את מלוא הימים להם נקרא בצו. אז אנא וזו קריאה לכולם: הפסיקו לחתום כמו תוכים!

ניר נגר

New member
טוב לדעת!! אתה בטוח בזה?

אם כן, כדאי להכניס את זה לזכויות של חייל המילואים...ולפרסם זאת בעוד מקומות... האם אתה לא מחוייב לחתום על פיצול??? לי זה חדש..

תשובה לשאילתא שהגשנו בנושא פיצולים

לכל גולשי הפורום וחברי בלת"ם, שלום! לאור עדויות שהצטברו אצלנו במהלך המחצית הראשונה של שנת 2003 בנושא פיצולים, הגשנו שאילתא לשר הביטחון בחודש יוני באמצעות ח"כ אבשלום וילן. מצ"ב תשובת סגן השר. ציטוט נבחר מהתשובה:"ביצוע פיצול על חשבון או במקום מתן חופשה הינו עבירה על הפקודות הצבא. צה"ל בוחן מקרים אלה ונותן להם מענה אל מול פניות פרטניות". אז כפי ש"שחמט" כתב, תפסיקו לחתום ותעמדו על זכויותכם. לילה טוב לכולם, עלה נ.ב.: סיפור של השבוע שעבר שמעתי במקרה מילואימניק מתלונן על ש"פיצלו לו". הסברתי לו מה זכויותיו. הוא אמר "איזה פראייר אני!". שאלתי אותו האם הוא מוכן לתת לי את כל הפרטים כדי לפנות לשדולה לטיפול בנושא (כי הרי כבר הגשנו שאילתא ויש תשובה ברורה וכו' וכו').הוא ענה שהוא יחשוב ולמחרת ששאלתי אותו אמר לי ש"עזוב, לא צריך". שאלתי האם הוא מוכן לתת לי צילום של הצו ללא פרטים מזהים כדי לפנות בשם "חיילים בגדוד". הוא גם סירב. אמרתי שהוא פראייר, אבל רק כי הוא בחר להיות כזה. חברים יקרים: אל תלוננו אם אתם לא מתלוננים...

ניר נגר

New member
איזה פרייאר הייתי!!! תודה רבה על

המידע החשוב מאוד הזה! גם אני לא מבין את אותו חייל, אם יש חייל שקורא את הפרטים הללו ופיצלו לו את השירות בניגוד לרצונו שיפנה!!!

מזי א

New member
../images/Emo51.gif

לכולם על התגובות, אני אשמור את הכל , בכדי שגם בן זוגי יקרא, ויחכים. ממש חבל שצה"ל "מתעלל " ככה בחבר'ה שברצון ממשיכים להתייצב לכל קריאה בכל עת ומקום. אבל אין מה לעשות, זה אנחנו ולא מתביישים. כל טוב לכולם

ניר נגר

New member
היי מזי, שמח שעזרנו.

תבקשי מבן זוגך שייכנס לכאן, תיצטרפו לתנועה שיגיד לחברים שלו שיצטרפו לתנועה, יחד נוכל להשפיע והפסקת ההתעללות הזו... כל טוב לך והמשך שבוע פורה

כל אמת על פיצולים:

כאשר איש מילואים מקבל צו ל-32 יום (למשל) הצבא נוהג להציע לחייל לחתום על טופס פיצול. הכוונה שהחייל ייצא לחופשות באמצע השירות כאשר עבור חלקן לא תשולם לו כל תמורה. לטענת הצבא מדובר באינטרס משותף של צה"ל - לחסוך בימי מילואים, ושל חייל המילואים - לשרת מה שפחות. בפועל ניתן להמשיל את טופס הפיצול לחרב שמונחת על צווארו של איש המילואים: "תחתום, תשרת פחות ולא תקבל תשלום עבור כל ימי המילואים שזומנת אליהם, או שלא תחתום ואז אמנם תקבל תשלום עבור כל ימי המילואים, אבל תבצע את מלוא ימי המילואים, עם מינימום חופשות, בעוד חבירך שיכולים להרשות לעצמם לחתום (למשל מבחינה כלכלית, או שיש להם אפשרות לעבוד בחופשה), הם יהיו בביית ואתה תיטחן כי לא הסכמת לחתום. אתן לכם דוגמא: אני עובד במשמרות ומקבל מילואים של 30 יום לעוד חודשיים. בעבודה אני מודיע שאהיה במילואים ולכן משמרותי מחולקות ליתר העובדים. כעת עם הגעתי למילואים מציעים לי או לחתום על פיצול או לשרת את מקסימום ימי המילואים. אני שעובד במשמרות יודע שאת משמרותי שכבר חולקו לא אוכל לקבל חזרה ולכן מסרב לחתום כדי לקבל תשלום עבור כל ימי המילואים אליהם זומנתי. חברי חותמים ומשרתים פחות בעוד אני נדפק. מסקנה: יש להפסיק את מדיניות הפיצולים ובוודאי יש לדעת שאין כל חובה לחתום על פיצול, גם עם מפקד האוגדה,חטיבה או גדוד טוען שלא ישלמו עבור חלק מהחופשות. מי שנפגע ולא חתם מתבקש לפנות אלינו. מי שחתם שיחשוב בפעם הבאה לפני שהוא חותם!

T a n g o

New member
כמה שאתה צודק

אצלנו בפלוגה קורה אותו הדבר עם עובדי משמרות ופרילנסרים. ממש כואב הלב. אבל בסופו של יום, כולם מעדיפים לעוף מהצבא כמה שיותר מהר והם לא עומדים בפיתוי, גם במחיר אבדן הכנסה. כנראה שזה חלק מאותו מס שאנחנו משלמים כדי להמשיך לשרת. האם שינוי גם ילחמו כדי להוריד אותו? אני בספק.

למעלה