כירורגים בשניידר ידידותיים לעורלה

כירורגים בשניידר ידידותיים לעורלה

צריכה המלצה.

מנצלש"ת- עדכון מאצלנו היון בשניידר

מעקב אצל נפרולוג עקב דלקת בדרכי השתן שהיתה לו בגיל חודש.. לא אלאה אתכם בכל הפרטים רק בהקשר לפורום- נכנסתי וביקשתי רגע להחליף לו חיתול כי הוא בדיוק עשה קקי. היא אמרה בסדר אבל תני לי לבדוק אותו רגע. פותחת לו את החיתול ומתחילה לפשפש באזור, פתאום ברגע היא מפשילה לו את העורלה ומסתכלת! חשבתי שאני מתעלפת! כמובן השאלות של למה לא עשינו ברית והסיפורים על זה שזה מעלה לו את הסיכוי לקבל שוב את הדלקת וכמה חשוב לנקות את האזור כל הזמן (להפשיל ועם מקלון לאוזמיים להכנס ולנקות..) ושתבינו שבכל הזמן הזה הוא בקקי וזה נמרח בכל מקום עליו, לא נתנה לי רגע לנקות אותו............. כשהיא סיימה לבדוק אותו אני פשוט נשארתי בהלם ממנה....... בקיצור.. גם אני אשמח להמלצות על רופאים ידידותיים לעורלה בשניידר.

צפנתי

New member
../images/Emo5.gif מי זה היא? אחות?

משהו קרה מאז? ואללה זה ממש טרור עורלות עניין ההפשלות בקרב אנשי הרפואה.

לא האחות- הנפרולוגית!

לא חושבת שמשהו קרה.. ואם קרה- איך זה מתבטא? הוא מתנהג כרגיל, הכל בסדר.

מנתח

New member
לא קרה כלום, אין מה לדאוג.

לרוב לא קורה. צריך להיות די אלימים כדי לפרוע ושיקרה שמהו. סימנים שקורה: הילד מתנגד לבדיקה ובוכה בכי של כאב, יש דימום באזור העורלה. יום לאחר מכן מופיעה דלקת בעורלה או זיהום - מאופיינים באודם חום מקומי כבא ורגישות ובכי בעת השתנה. ולגבי רופאים ידידותיים. איני יודע מהם ענינייך בשניידר אבל נכון לכל בית חולים ולכל ילד: לא לעזוב את הילד ולו לרגע אחד, לראות כל הזמן מה עושים איתו, לדרוש שיסבירו מראש מה עושים ולמה. מותר לא להסכים (ולפעמים גם רצוי). לברר מהי הכשרתו של הרופא ובמידה ואינו בכיר ניתן לדרוש בכיר או מומחה. במידה ומעוניינים לבצע פעילות מכאיבה, לדרוש הרדמה (יש אמלה בכל בית חולים) ולסרב לפעולה עד 45 דקות לאחר פעילות המשחה. ולא להתרגש מהחלוק הלבן - אילו לא דברי אלוהים חיים וכלום ל אקורה אם את מקשה או מסרבת. אולי הצוות יחמיץ פנים, אבל תמיד אפשר לבוא בחיוך ולהזכיר להם מי הפציינט. והכי חשוב - לא להכנס ללחץ ואם מישהו מנסה להפחיד אותך, בקשי החלפתו במישהו ידידותי יותר. בכל חדר מיון יש אחות אחראית (לרוב מנוסה, עובדת פחות קשה ולכן פחות לחוצה ועייפה ויותר ידידותית) ורופא אחראי (כנ"ל).

../images/Emo24.gifתודה לך.

תמיד אתה מצליח להרגיע אותי. ולעניינינו בשניידר- בגיל חודש ענבר סבל מדלקת בדרכי השתן. אשפוז של 5 ימים עם אנטיביוטיקה (החום ירד רק אחרי יומיים וחצי והנפרולוגית היום אמרה שכנראה יש צלקת בכליות). מאז הוא עבר גם ציסטוגרפיה והבדיקה יצאה תקינה. אין לו ריפלוקס. והיום (הוא כבר בן חודשיים וחצי) מעקב אצל נפרולוג. אז היא אמרה שצריך להמשיך עם האנטיביוטיקה לפחות חצי שנה. בגיל חצי שנה צריך לחזור על סונר כליות (שכחתי לציין שבאשפוז בסונר כליות ראו כליה אחת מוגדלת) ולפי התוצאות הרופא יחליט מה המשך הטיפול. בגיל שנה צריך לעשות לו מיפוי כליות לראות אם יש צלקת (אם תוכל קצת להסביר לי על הבדיקה הזאת אני אשמח, הבנתי שמזריקים איזה חומר?..) מעבר לזה היא אמרה שעל כל חום מעל 37.8 דבר ראשון עושים בדיקת שתן וכמובן להחליט טיטול מיד אחרי יציאה, לשטוף במים וסבון (תארתי בהודעה הקודמת איך היא הסבירה לנקות את האזור.......). זהו, זה ככה בכללי מה שעברנו שם עד היום. וכמובן תמיד יש הערות/הטפות/הרצאות על זה שלא מלנו אותו וכמה זה חשוב, אבל הכי נורא היה בציסטוגרפיה. (הרופאה לא הצליחה לשים לו את הקטטר ושלחה אותנו לאורולוג, חזרנו אליה אחר כך והסתבר שהוא לא הכניס עד הסוף.. כמה שהצ'ופצ'יק סבל באותו יום..
)

מנתח

New member
דניאל, אם זה לא דחוף,

אני קצת לחוץ עכשיו. אשמח מאוד לפנות לך את כל תשומת ליבי ולהסביר הכל וללוות אותך לאורך כל הדרך אבל אם אפשר אחרי שבועות זה מאוד יקל עלי.

למעלה