כיצד לייבש גיאופיטים?

פלטרון

New member
כיצד לייבש גיאופיטים?

בחורף האחרון שתלתי את הבצלים הבאים: יקינטון, אירוס הולנדי, צבעוני, כלנית ירושלים, איקסיה, אמריליס.
כולם (חוץ מהאיקיסיות והכלניות שעדיין פורחות) סיימו את שלב הפריחה. אני מבין שאני צריך להפסיק להשקות, לייבש, להוציא מן האדנית (אם אפשר אני מעדיף להוציא כדי לפנות מקום לצמחים אחרים), לאבק בחומר אנטי פטרייתי (כדאי? איזה?) ולשמור בצל במקום מאוורר עד השנה הבאה.

זה מה שקראתי, אבל מה שלא מצאתי זה איך לייבש אותם? כרגע אני עדיין משקה אותם כדי לתת לחלק הירוק לאגור "כוחות" בבצל לעונה הבאה.

המצב כרגע הוא:
ביקינטונים העלים התחילו להצהיב בקצה, אבל רוב העלה עדיין ירוק. עמוד הפריחה שלו ירוק אצל חלק, וייבש אצל חלק (חתכתי את היבשים).
באירוסים ההולנדיים הפרח התייבש, אבל העלים ירוקים. עדיין אין סימן להצהבה/התייבשות של העלים.
בצבעונים חלק ירוקים, חלק התייבשו (אותם הפסקתי להשקות). מה שמוזר שההתייבשות שלהם היא בגוון ורדרד ולא צהוב. אולי זו בכלל מחלה?
האמריליסים לא פרחו, הם הוציאו עלים שעדיין ירוקים. נראה לי שעשיתי איתם טעות כשקיררתי אותם יחד עם הצבעונים והיקינטונים. חבל כי ממש חיכיתי לפריחה שלהם.
האיקסיות והכלניות בפריחה כעת.

את מי להפסיק להשקות ומתי, ומתי להוציא מן האדמה?
תודה על העזרה. תיכף מוסיף כמה תמונות.

אלי חדש

New member
תשובות

אז לגבי עמודי הפריחה ביקינטונים יש להסירם על מנת לא לאפשר יצירת זרעים.
אמריליס רק עכשו מתחיל להתפתח למשך הקיץ להמשיך להשקות ולא ליבש ולא להוציא .
איריס הולנדי ישמח להישאר בעציץ לאחר שיקמול באופן טבעי .להמשיך להשקות עד להתיבשות העלים ואז להעביר את העציץ למקום ללא השקיה עד לסתו הבא . עדיף להשאיר באדמה ולא להוציא .
יקינטונים כנ"ל ישמחו להישאר באדמה .
הפתרון לרכוש עציצים ואדניות נוספים ואת אלה להעביר למקום מוצל ללא השקיה.
צבעונים בדרך כלל הבצלים מתפצלים ומתחלקים ל4-5 בצלים חדשים - הם קטנים וסביר שלא יפרחו בשנה שלאחר מכן. רובינו מתיחסים אלהם כחד שנתיים וקונים כל שנה מחדש .
בהצלחה

למעלה