כואב בכפות הרגליים בעבודת רצפה

סביוני

New member
כואב בכפות הרגליים בעבודת רצפה

יש איזו תנועה שאני מנסה לבצע ודי לא מצליח בגלל פתו-מכניקה שלה. אנסה לתארה, להבין מאין הכאב נובע, ואלרח מכן אשאל כיצד להתגבר על כך נכונה. אני מנסה לרקוד זאת לצלילי שיר שמתחיל ללא קצב ובתנועות זרימה מינוריות. תיאור התנועה: לאחר תנועות ידיים אני יורד לכרוע על ברכיי, משטח את פיסת כפות רגלי (גב גפות הרגלים) כדי שתשקנה על הרצפה, ולאט לאט יורד אל הרצפה כשפלג גופי העליון מהישבן הראשה קמור. הראש (החלק הקשה של עצם הגולגולת מעל לעורף) מחזיק את תנוחת הגשר בברכיים המכופפות האלה. פתו-מכניקה: בגלל לחץ משקל הגוף על גב כפות הרגליים אני מרגיש כאב. מה עושים? גורבים גרביים שתרפדנה חלק זה להפחתת הלחץ בזמן הכריעה? האם יש משהו בפוזיציה של גב כפות הרגליים שצריך לבצע אחרת? תודה...

כאב בכף הרגל

לסביוני שלום הכאב בתנועה נובע מהמבנה של כף הרגל. כף הרגל בנויה מעשרות עצמות קטנות אשר יוצרות קימרון. זה אופייני יותר לגברים. ברגע שאתה נשען על העצמות מופיע הכאב. ניתן למנוע אותו על יד השענות ל האצבעות של הרגים, אבל אז יהיה לך קשה יותר לרדת עד לרצפה. עם זאת במצב כזה יש לתנועה יותר גמישות ואפשרות משחק עם הגב. המצב הזה גם יוצר עומס יותר גדול על השרירים הארבע ראשיים של הירכיים. אבל איך שאומקים אין טוב בלי רע. תנסה מה שטוב לך. מקווה שיפסיק לכאוב (-: חדוות המזרח ריקוד מהבטן

ו ר ד 11

New member
אכן בעיה כואבת ../images/Emo7.gif

אכן בעיה כואבת ומאוד... בסיום לימודי השנה כמדריכת מחול התבקשנו כעבודת גמר להכין ריקוד למופע שסיכם את הלימודים. החלטתי שאני הולכת הפעם על נושא חדש ומיוחד והוא ריקוד רצפה. בלהט האימונים לא שמתי לב מה קרה לי. כעבור כמה שעות גילתי שכל העור התקלף בגב כף הרגל כמו שאתה מתאר וזו חוויה לא נעימה בכלל. חשבתי לתומי שרק הרגליים שלי עדינות ככה, וכשהגעתי ליום לימודים נוסף נתקלתי בכפות הרגליים של המורה שלי למחול מודרני וראה איזה פלא (מכות כחולות ועור חשוף...) מהר מאוד ביררתי והתברר שלהרבה בנות בכיתה שרוקדות על הרצפה הבעיה היא אחת! אז כמה עצות במיוחד שרוצים להמשיך לרקוד אח"כ ולא להיות מושבתים: 1. לא להשען עם כל משקל הגוף על כפות הרגליים. אפילו שיושבים עליהם לנסות להרים את הגוף למעלה. זה דורש חיזוק 4 ראשים.. 2. באימונים לכסות את כפות הרגליים עם גרביים גם כפולות. ראה מאמר ריקוד רצפה בפורום הטורקי. 3. מתחסנים. במקום החבלות האלו צומח עור חדש, לא כמו של פיל אבל פחות רגיש. בהצלחה

ו ר ד 11

New member
כמעט ששכחתי

אם נפצעו הרגליים, אחרי מעשה הנה תרופת פלאים. למרות שאני חסידה של שיטת הזבנג וגמרנו, זאת אומרת אקמול ולא שיטות טבעיות, הפעם גילתי שהלבנדר בצורת שמן אתרי (ניתן להשיג בכל בית מרקחת) עושה נסים. לא רק שהוא גורם לפצע או לכוויה או אחרי עקיצת יתוש להגליד, הוא גם מונע צלקות.

למעלה