כאבי גב אחרי תאונה

O r e n E

New member
כאבי גב אחרי תאונה

שלום ד"ר, מאחר והרופא שלי בחו"ל והתורים הם... כאורך הגלות, אודה להסבר או עיצה טובה. עברתי לצערי תאונת דרכים שבא משהי נכנסה בדלת שלי (הנהג) וגרמה לצליפת שוט.לאחר שעה הופיע נימול קל בזרוע שמאל שהתפוגג לאחר כמה שעות וכן גב תפוס וכואב. צילומי המיון הראו שאין שבר והאורטופד שלח אותי לנוח ופזותרפיה שאני כמובן מקפיד לעשות ולהגיע למפגשים. אני כבר בבית חודש וחצי לערך ולמרות שגם מיפוי העצמות הראה שהכל תקין, עדין כואב לי מאוד הגב כשהכאבים מתחלקים לשניים או בגב התחתון (ולפעמים בעצם הבולטת מעל השכם) כאב שהוא ממוקד כמו סכין תקועה או כאבים עמומים ורצופים ברכבי הגב. אני מקבל ארקוקסיה לשכוך כאב שלא תמיד עובד. האם מהתמונה הזו אני צריך לפחד מפריצת דיסק? מה המשמעות? איזה ברור המשך כדאי לבקש ובכל מקרה מה כדאי לעשות(וגם לא לעשות). לתשובתך מראש אודה מאוד. אורן

כאבי גב

שלום אורן, אין לי דרך לאבחן מה הבעיה ללא בדיקה גופנית. התמונה שאתה מתאר לא מתאימה לפריצת דיסק. כאבים אחרי תאונות דרכים עשויים להמשך זמן רב והטיפול העיקרי מלבד נוגדי כאבים הוא סבלנות. אני ממליץ לך לחזור באופן מיידי לתפקוד מלא ולא להמתין יותר בבית. עבודות מראות שככל שחולף הזמן ולא חוזרים לחיים נורמלים הסיכוי לחזור למעגל העבודה יורד בצורה דראסטית ומתפתח דפוס התנהגות חולה שקשה להתנתק ממנו. פעמים רבות עצם החזרה לחיים הרגילים על אף הכאבים משפרת את המצב. אין מניעה כמובן לנסות ולהעזר ברפואה משלימה אך שהו לא התחום שלי. בברכה,

למעלה