יש סיכוי שמחיר דירה בדרום תל אביב יעלה??

יש סיכוי שמחיר דירה בדרום תל אביב יעלה??

אני יודעת שכולם מדברים על כך שאוטוטו המחירים יורדים. אף אחד לא באמת יודע מה היה.
ואף מוזר יותר - ממה שקראתי - גם אף אחד לא ממש יודע להגיד מה קרה בחצי שנה האחרונה. כלומר - ברור שיש קיפאון יחסי, אבל מה קרה למחירי המימוש של הדירות באיזור זה??

אני תוהה אם במהלך השנים הקרובות יש סיכוי שבאיזור דרום תל אביב (איזור כפר שלם ודרך הטייסים) המחירים של הדירות יעלו?
מה דעתכם?? (מתלבטת אם למכור את דירתי כרגע ולחפש השקעה אחרת)

תודה.

ron249

New member
בוודאי שיכול להיות

אזור דרום ת"א אמור להשתדרג בשנים הקרובות ע"י העיריה, לפחות זה התיכנון, לכן סביר להניח שהמחירים יעלו. נכס בת"א הוא תמיד דבר טוב, ביקושים חזקים לקניה ושכירות, לא הייתי ממהר למכור דירה כזו. גם אזורים שלכאורה חלשים כמו כפר שלם ודרך הטייסים יכולים להשתדרג עם השנים, בדיוק כפי שפלורנטין התחזקה מאוד, ובדיוק כפי שנוה שרת משתדרגת ועתידה להפוך לאזור יוקרה (אולי היא כבר אזור יוקרה כאשר הדירות על הנייר נמכרות שם במעל 2 מיל' ל 5 חדרים).

ברור שאפשר למצוא תשואות גבוהות יותר בפריפריה, אבל אני הייתי נישאר עם הדירה בת"א, לי יש דירה להשקעה בת"א, המחיר שלה עלה יפה מאוד עם השנים, יש שכירות יפה שעולה כל הזמן, וגם דיבורים די רציניים על פינוי בינוי. לא חושב אפילו למכור.

לפי מה שאתה אומר

הסיכוי שהמחירים ירדו הם קטנים.
הדירה הזו זה כל מה שיש לי, אין לי עוד כסף בכלל ואני גרה בדירה אחרת בשכירות. אני מרגישה שזה לא נכון שכל הכסף שלי נמצא במקום אחד והייתי רוצה לפצל אותו קצת (לקנות דירה ממונפת אחרת ולשים חלק בשוק ההון בסיכון סביר)

ron249

New member
אם את חוששת אז תעשי את זה

אני יכול לאמר לך שהערך של הדירה שלי בת"א עלה למרות הקיפאון, למרות שלפי הלמ"ס מחירי הדירות ירדו בערך באחוז מאז המחאה החברתית, המחיר של הדירה שלי עלה לפי עיסקאות דומות מאתר הרשות. השכירות שאני מקבל גם עלתה.

הדירות הקטנות בת"א מאוד מבוקשות, הסיכוי שהערך שלהם יירד משמעותית, בטח בדרום ת"א שאמור להשתדרג עם השנים, הוא נמוך.

ronnet

New member
אתן לך כמה סיבות למה צריך להעיף את הדירה לפני

שיהיה מאוחר מדי
1. 15,000 דירות לא מכורות בידי משפרי דיור שחיים על אינפוזיית הלוואות גישור והלוואות בלון
2. 20,000 דירות לא מכורות אצל הקבלנים
3. 80,000 דירות בבנייה פעילה (הדירות בסעיף הקודם נכללות במספר הזה)
4. 83,000 דירות למכירה ביד שתיים, גם אם מחצית מהן פיקטיביות זו כמות מאוד מכובדת.
5. התכנסות די מהירה של המחירים.
6. פטור ממס שבח שמתקרב לסיומו
7. נפילה של 46% במכירת דירות חדשות בדצמבר
8. מכירות של חברת הנדל"ן המובילה במשק ("שיכון ובינוי נדל"ן) התרסקו ב-43%
9. ירידה של 19% בביקושים לדירות חדשות בינואר
10. גידול של 11% בהשקעה בבנייה למגורים בחצי השני של 2011
11. העלמות של מלביני ההון והמשקיעים הזרים
12. שפל מתמשך בלקיחת משכנתאות.
13. קבלן אחד שכבר קרס ועוד אחד בדרך לעולמו של בית משפט
14. אג"חים של הקבלנים בתשואה של אג"ח זבל
15. S&P מאשררת את דירוגי הבנקים - חשיפה גבוהה לנדל"ן
16. הנתונים המדאיגים שנחשפים מדי חודש על שוק המשכנתאות
17. שיא של דירות חדשות צפויות להיות מוכנות לשיווק ב-2013.היקף גמר הבנייה יגדל משמעותית לרמות של שנות ה-90
18. וכמובן לא אהיה הוגן אם לא אזכיר את הירידה של 13% בהתחלות הבנייה בסוף 2011.האם לאור הנתונים שהוצגו יש לזה משמעות ? תחליטו לבד. רק תזכרו שפעם שעברה שהיה לקבלנים 30,000 אלף דירות לא מכורות (1998-2005) השוק נכנס למיתון עמוק ומתמשך, שבמהלכו לקח להיצע כמעט עשור להיספג.מן הראוי לציין שעכשיו המספר נע סביב ה 20,000 , אבל לא זכורה לי עלייה של מליון עולים בשלוש השנים האחרונות.

ועכשיו תחליטי לבד
שווה גם לבדוק את הנתונים כאן

היי מאי, חג שמח.... לשאלתך אף אחד לא יכול

לתת תשובה חד משמעית לגבי עליה או ירידה של מחירי הדירות באזור זה או אחר.

המצב היום הוא שהשוק קפוא, יש מעט מאוד עסקאות ורבים מחכים לראות איך יפעלו קברניטי המדינה בנוגע למחירי הדיור ויוקר המחיה בכלל.

יש הצופים ירידות חדות מאלף סיבות ויש הצופים יציבות מסויימת במחירים.

למען האמת אני יכול לומר לך שאני מאמין (במצב הקיים) בסוג של יציבות בנכסים כמו שציינת בדרום תל אביב עם נטיה לירידות בשיעורים מתונים (זו כמובן דעתי האישית בלבד!).

כמה יירד? לא ניתן לדעת, מצד אחד קטסטרופה חלילה מול מדינות ערב ואירן מפילה את כל השוק לרצפה. מצד שני הפסקת הבניה של הקבלנים יכולה להביא לעליות (במיוחד בשכירויות וגם במחירי הדירות).

המלצה לי אליך היא לחשוב מה טוב לך היום... עליה נוספת של עשרות אחוזים לא יהיו בשנים הקרובות מצד שני כל הסימנים נוטים לצד של ירידה מסויימת....

אם יש לך כיוון טוב יותר בו תוכלי להפיק תשואה גדולה יותר אולי כדאי לך לחשוב על למכור את הנכס.
אם יש לך סבלנות להרבה שנים (בלי הבטחה שתרויחי עשרות אחוזים כן?) ואת לא זקוקה דחוף לכסף והתשואה שלך מהדירה טובה ומובטחת, למה לחפש הרפתקאות במקום אחר?

בכל אופן, ההחלטה שלך צריכה להיות על פי בדיקה מקיפה ומעמיקה של כל התחומים בהם את מעוניינת להשקיע.

בכל אופן מאחל לך המון בהצלחה ומקוה שעזרנו לך במעט.

אם ישנם שלות נוספות בשמחה
.

יורם2205

New member
דרום ת"א ושכונות חלשות במצוקה במרכז-תלויים הר

בה בעובדים הזרים.
אם תהיה עזיבה של הזרים הללו מחירי השכירות תדרדר=ומחירי הדירות ירדו ללא פורפורציה.
לפי השמועות ביבי פועל לאחרונה ביתר שאת לעזיבתם.
השינויים בשכונות החלשות טרואמטיות=למטה ולמעלה.
מי שחכם יכול לעשות כסף מהטראומה.

אין לי כיוון טוב יותר

אולי לקנות דירה ממונפת עם תשואה גבוהה יותר (היום - 5%), ולשים חלק מהכסף במסלול השקעות נזיל יותר מדירה.
לשים את כל הכסף שיש לי במקום אחד נראה לי קצת לא חכם.
ברור לי שאף אחד לא יכול לדעת מה יהיה בעתיד, אבל אם אני רוצה לקנות עוד כמה שנים דירה בשביל לגור בה (במחיר של כמיליון וחצי היום). אני לא יכולה להישאר במקום וצריכה כל הזמן להגדיל את ההון העצמי הקטן שלי.
תודה רבה לך!!
מאי

למעלה