יש לכם "שעות קבלה" לחברים?

יש לכם "שעות קבלה" לחברים?

יש לכם שעות מוגדרות לאירוח חברים?

אתמול חזרנו מטיול והתחלנו להתארגן לארוחת ערב מוקדמת.
התקשר חבר של אחד הילדים ורצה שהוא יבוא אליו. הילד שלנו הסביר לו שאנחנו תיכף יושבים לאכול ובאופן כללי קצת לא מסתדר כי כבר יהיה די מאוחר אחרי הארוחה.
אחרי הארוחה החבר מתקשר שוב ומתחיל להתמקח עם הילד שלנו על זמני ביקור.
הילד שלנו מסביר לו שאחרי שבע אין ביקורים ושמשבע עד שמונה הוא קורא. החבר מנסה בכל דרך לשכנע אותו (מה, אימא שלך לא יכולה להרשות לך לקרוא בתשע?)
בצר לו אומר לו הילד שלנו - תדבר עם אימא שלי והיא תסביר לך, ומעביר אלי את הטלפון.
דיברתי יפה, הסברתי שאצלנו אין חברים אחרי שבע ושאם הוא רוצה הוא יכול לבוא לשעה.
ניתק. ביקש אישור מהוריו לבוא והם הסיעו אותו אלינו.
בשבע ורבע שאלתי אותו מה סיכם עם הוריו (הרי הגדרתי מראש עד שבע). אמר שסוכם שהוא יתקשר ויבדוק - או שהם יאספו אותו או שיחזור הביתה לבד.
בסופו של דבר בן הזוג יצא מהבית להחזיר את ילדיו לאמם ולקח אותו "על הדרך" הביתה.

חני ב

New member
לא ממש

קודם כל, הילדים כבר גדולים, הבן מזמין חברים אליו בלי לשאול אותי. הם גם לא מפריעים לי כי מיד הם נכנסים לחדרו.
כנ"ל אצל הבת (שאני לא מרגישה אותם) אבל היא תמיד מבקשת רשות.
בטח אחרי טיול לא הייתי רוצה שמישהו יסתובב אצלי בבית, והחבר די חצוף ללא גבולות.

ברור שיש

בדרך כלל משעה 4 עד 7 אם אין משהו באמצע.
בקיץ, כשהיום קצת יותר ארוך, גולשים קצת אחרי 7 אם החברים בשכונה ליד.
אצלנו אוכלים ארוחת ערב בשעה 9 בערך - אבל לא מתאים לי לארח ולשלוח לאחרים אחרי 7.

לכל משפחה ההתנהלות שלה וחשוב לשים את הגבולות שלכם.
(לבתי יש חברה שמגיעה לפעמים בלי הזמנה, הישר מביה"ס. בד"כ אני לא מאפשרת. וגם אם היא כבר נשארת - קשה "לסלק" אותה הביתה.
אני אומרת לה שהגיע הזמן לחזור, היא מבקשת להתקשר לאמה ובשיחה זה נשמע ככה : "אמא אני יכולה להשאר כאן עוד שעה?!".
סליחה....זה הבית שלי ואני כבר אמרתי לך שלא...מה את שואלת את אמא שלך?
ואז שוב אני מסבירה ולא נעים - אבל אין מה לעשות. לא מתאים לי ילדים נוספים בשעות האלו.

מאי 282

New member
לא רק שעות קבלה גם ימים...

בין השעות 16:30 ל- 19:30 זה הנורמה מי שרוצה להישאר אחרי 19:30 מוזמן לארוחת הערב
אם לא הוא מוזמן לשבת אחר כבוד בסלון ולהשתעמם.. ב - 20:00 פרידה סופית.
ימי שישי החל מהשעה 16:00 ועד מוצ"ש אני לא יכולה לשמוע שום צליל של ילד נוסף
מלבד אלה המצויינים בת.ז שלי.
ילד כזה כמו החבר שציינת יש לא מעט במחוזותינו,משום כך אני מקפידה על חוקים
ברורים בנושא.

גילור

New member
בדיוק כמו אצלנו. אני לא מוכנה לביקורי חברים

לאחר השעה 19:00 אלא אם מראש הוחלט שהם נשארים לארוחת ערב, וגם אז אני מתחילה את הארוחה קצת קודם ומגבילה את ביקור החברים עד 19:30.

היה לי מקרה לפני שבועיים נדמה לי עם אמא שאני לא מכירה, הבת בת 3.5 הגיעה לבקר את רוני. האמא שאלה אם אני יכולה להוציא את הילדה מהגן בשעה 16:00. הסכמתי אבל ביקשתי להגביל את הביקור עד 18:00 (רוני מאבדת סבלנות והן גם קטנות). הסכימה. בשעה 18:30 הילדה כבר מתחילה לקטר שהיא רוצה את אמא.
בשעה 19:00 אני מצלצלת לאמא לשאול מה קורה. האמא עונה לי שהיא בקניות ותגיע כשתסיים. שאלתי בעדינות עוד כמה זמן תסיים והסברתי שרוני מאוד עייפה ורוצה לישון. האמא אמרה "חצי שעה גג". הילדה שלה כבר בוכה שהיא רוצה שאמא שלה תבוא לקחת אותה.
רוני בשעה 19:30 נרדמה והאמא הואילה בטובה להגיע בשעה 20:10. חוצפנית! מה, אני בייביסיטר? ואיפה האחריות על ביתך בת ה- 3.5?

ברור שיש

עד שבע בערב צריך לסיים כל מפגש.
איזה ילד חצוף..... בחיי!!! אני צריכה להסביר לו??????
ככה זה אצלינו, אלו הכללים פה, להתראות ביום אחר ושלום.

למעלה