ירידה מאלטרוקסין - או כדור חלופי?

אילנה1234

New member
ירידה מאלטרוקסין - או כדור חלופי?

שלום דוק' האם יש תופעות לוואי ל2 כדורים שאפשר לקחת לפני מיפוי במקום להפסיק אלטרוקסין? ממש לא בא לי להיכנס לתת פעילות. כרגע, עם לקיחת הכדורים, בדיקות הדם שלי - TSH פחות מ 0.03 T3 TOTAL - 2.02 T4 FREE - 20.6 THYROGLOBOLIN AB קטן 20 THYROID MICROSOM AB קטן מ 10 TYROGLOBOLIN קטן מ 20 האם יש מקום להוריד במינון? תודה

זה לא כדור זו זריקה

אין כדור שניתן לקחת לקראת מיפוי כדי למנוע תת פעילות. קיימת זרקית תירוגן, שזה בעצם TSH, שמאפשרת הן למדוד תירוגלובולין והן לעשות מיפוי כל גופי, הבעיה העיקרית שלה זו העלות כי היא איננה בסל. מה שאת מתכוונת זה כנראה מעבר מאלרטרוקסין ל-T3 לקתופה לפני הפסקה. דבר זה מאפשר לקצר את התקופה של התת פעילות, אבל דורש שיקול דעת והחלטה של הרופא/ה, כי קצת קשה לדעת אם לא ממש עוקבים, כמה זמן יש להפסיק אותה לפני המיפוי כדי להבטיח שה-TSH יהיה מספיק גבוה. אם מפסיקים אותה 3 שבועות בלי מעקב, כמובן שה-TSH יהיה גבוה, אבל אז לא ממש הרווחנו את נושא צימצום תקופת התת פעילות. אני כן משתמשת בשיטה זו, אבל אז אני בקשר עם החולים שלי בתקופה הקריטית כל יומיים שלשה עם מעקב TSH. אבל גם כך מדובר על הפסקה מוחלטת של הורמון חלופי לפרק זמן מסויים, בד"כ עד גבמר המיפוי זה משהו כמו 10 ימים בכל זאת. אבל כמובן ש-10 ימים זה לא חודש. בנושא המינון, לא אני אומר לך תשובה כאן כי אני לא מכירה את המקרה שלך. אני מניחה שאת מקבלת את זה אחרי כריתה בגלל סרטן הבלוטה, ולכן המטרה היא להוריד את ה-TSH כך שהפחתת מינון צריכרה לבוא ממי שמטפל בך ובוודאי לא ממני.

אילנה1234

New member
התכוונתי לזריקה...

האם יש לזה תופעות לוואי? האם הבדיקה יוצאת מהיימנה? אני יודעת שזה לא בסל, ושזה עולה כמה אלפי שקלים, אבל בכל זאת אני שוקלת לקחת את הזריקה. כמה זמן לפני המיפוי צריך לקחת את הזריקות? תודה

Tzili and Gili

New member
לגבי הזריקה - תירוג'ן

תופעות הלוואי של הזריקה הינן מינימליות וכמעט שאינן מופיעות (כאב ראש, בחילות), אני בעיצומו של התהליך, עשיתי את שתי הזריקות השבוע. הזריקה היא בעצם TSH טהור. התהליך הוא כזה: יום 1 בדיקת דם לתפקודי בלוטה ותירוגולובולין +זריקה אחת. יום 2 זריקה. יום 3 קפסולת יוד, יום 4 חופש, יום 5 מיפוי כל גופי. יש 2 בתי מרקחת שמוכרים את התירוג'ן במחיר מוזל 5800-5900 ש"ח (גם כן מוזל...) "דורון" בכפר סבא והשני בגן העיר בתל אביב.

Tzili and Gili

New member
תוספת קטנה וחשובה

לפני המיפוי עושים בדיקת גם לתירוגלובולין שמשווים לתוצאות הבדיקה הראשונה. ערכים מדידים שלה מעידים על המצאות רקמת בלוטת תריס

למעלה