יום הזיכרון

יום הזיכרון

לפני שנה בדיוק עמדתי בטקס בעבודה ,וחשבתי על זה שתכף הבכור שלי מתגייס לקרבי.והיום כאילו כלום,עברה שנה ,ומצאתי את עצמי אמא לחייל,ועוד אחד שכבר קיבל תאריך גיוס ומתכוון ללכת בעקבות אחיו. והלב כל כך כבד.מלא גאווה אבל קשה.

r i n i

New member
קשה, קשה מאד

הבכור הגיע אתמול הביתה והבוקר יצא לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי לעמוד לצד קבר חייל. הוא גר קרוב, יחד איתו היו אמורים להגיע חיילים מבית חורון, טבריה וצפת הם היו אמורים להתייצב בשעה 8:30 בבוקר במקום. הטקס התחיל בשעה 11:00 והם עמדו וחיכו שעתיים וחצי בשמש הלוהטת. הגיעה המשפחה, היה טקס ומאחר והם אמורים היו להגיע למקום האיסוף אחה"צ ואח"כ לבסיס. הצעתי לבכור להגיע הביתה כדי לנוח ולאכול משהו ושיבוא עם השלושה שאיתו.
הם הגיעו... 8 חיילים!
מזל שהודיע בזמן ובעלי, שהיה בבית, עמד והכין אוכל לכולם.
הפקקים היו איומים והם נסעו שעתיים מבית הקברות עד הבית.
אכלו, שתו, נחו ועכשיו הם בדרך חזרה.

הצעיר נסע להשתתף בטקס בבית ספר בירושלים (אמא מודאגת, ידע שיהיו חיילים בביה"ס שלו ואילו בירושלים זו חט"ב ולשם לא יגיעו, אז נסע לשם) אח"כ נסע להר הרצל לחלוק כבוד לחללים שם וכעת הוא בדרך הביתה (לפחות כבר אין פקקים). הנה הוא הגיע!

ולי, קשה השנה. קשה מאד.
לא יכולה לשמוע שירי נופלים, לא לשמוע סיפורים ולא לראות סרטים.
פשוט אחוזת חרדה.
מעולם לא הרגשתי ככה.

מאחר ובערב נלך לחגוג אצל חברים אל מול הבמה המרכזית הבטחתי להכין סלט "ירוק" ואני מחכה שיעבור עוד קצת מיום הזכרון לפני שאכנס ל"מוד" של יום העצמאות.
צריך לכבר את היום עד כמה שניתן.

אז יש בכור שמשתחרר עוד כחודשיים, אחד שנוגע בקיר ואחד בן 16 (היום! ה' באייר, לפי התאריך העברי וביום חמישי שעבר - 1 במאי לפי הלועזי) שבעוד כמה חודשים יקבל צו ראשון.
עד שיגיע זמנו של הגוזל (עוד עשור) לא יהיו מלחמות!!!

כל מילה בסלע

הצעיר שלך צדק,הגיעו הרבה מאוד בוגרים במדים עם שלל כומתות.
והצלחתי לצלם אותם כ"כ יפים וצעירים.כנראה עשינו משהו טוב איתם שש שנים בבית הספר.
ולמרות שלא מקובל,(בית ספר דתי),חיבקתי ונישקתי אותם ובכיתי.כל אחד היה כמו שלי.(וחלק מהמחזור של ד',אז בכלל..)
ודיברתי עם החייל שלי בערב ,ושאלתי איך ההרגשה כחייל ,ביום זיכרון.וכשהוא אמר ,אמא היה קשה.לא נשמתי.
אני מאחלת לחיילים שלנו רק בריאות.שילכו ויחזרו בשלום.ולנו,האמהות שמתישהו נוכל להתחיל לנשום.
יום עצמאות שמח חברים.

hedwig22

New member
גם אצלי

מכיוון שהוא מחכה למחר כדי לקבל הצבה אחרי הטירונות, הואל הלך בגאווה ובמדים לטקס בבית הקברות סגולה. האמת היא שבישבה שלהם בכל שנה נוסעים לשם והיה לו ברור שהשנה הוא נוסע על מדים, אם רק יוכל. ואכן כך עשה.

אחרי ימי הזכרון וקצת לפני ימי השכחה

הלב עדיין כבר מהמעבר של ימי זכרון לימי שמחה ועצמאות.
וגם אני , כמו ריני, מרגישה שאין לי כוחות לשמוע את השירים והסיפורים, וכל אחד כזה מעיר בי דמעות של הזדהות ופחד.
וממשיכה בכל זאת כי רוצה להאמין שזה המס שאני מעדיפה לשלם תמיד רק לא להיות בצד השני....

בנוסף ל נ' יש לנו בבית עוד מתבגר, עוד אחיין שהתגייס ועוד אחיין שקיבל כבר צו ראשון.
כשאחי התגייס אבא שלנו (שהוא ניצול שואה) צחק ואמר שהאמין שילדיו לא יצטרכו... ועכשיו הנכדים שלו כבר משרתים את המדינה (בגאוה גדולה) .
נראה שזה ימשך לתמיד.....
נ' היה בטכס בתיכון, על מדים כמובן ואחר כך הגיע לטכס ביישוב, וכל בני הכתה שלו יפים עד כאב עם המדים ושלל צבעים של כומתות,
הסטודנטית גם הייתה כמו גם הרבה חברים שלה מהמחזור, והצעיר הניח זרים בטכס ....עמדתי איתם גאה וחרדה .
שרק יהיו לנו בריאים.
א.

Gali112

New member
באמת שרק יהיו בריאים

גם אצלנו היה כבד ומרגש. החייל השתתף בטקס בבית העלמין בעיר שקדמו לו שבועיים של חזרות. החברה של העתודאי קיבלה 'מצטיין נשיא' אז התרגשנו והתגאינו ביחד איתה. היום החייל בחופש וממחר סוגר לסופ"ש ארוך

למעלה