יוגה וויב"ק

talilu

New member
יוגה וויב"ק

בהריון הקודם ממש לא התחברתי ליוגה לנשים בהריון, זילזלתי בתנועות האיטיות ובנשימות העמוקות שהמדריכה נתנה להן כ"כ הרבה דגש. היום, 3 שנים אחרי חווית לידה שאת השליטה עליה מסרתי לרופאים בשלב מאוד מוקדם ושהסתיימה בניתוח חירום (אם אפשר לקרוא לזה לידה...) אני משתוקקת ללדת ויב"ק. כרגע אני בשבוע 20 ומחפשת יוגה להריון באיזור תל אביב (עדיפות לאיזור הדר יוסף והסביבה) – יש המלצות? לצערי, לידה בבית היא לא אופציה מאחר ובן הזוג מתנגד נחרצות – מבחינתו, העובדה שהיינו בבית חולים בלידה הקודמת היא זו שהצילה אותי ואת התינוק מפגיעה קשה והוא לא מתחבר בכלל לרצון שלי ללדת בשקט בבית. לכן, עוד בשבוע 10 שיריינתי לי מיילדת פרטית במרכז הלידה הטבעי בלניאדו (פנינה, מכירות?), אני מאוד רוצה מיילדת צמודה שתתן לי את המרחב והכוח ללדת ושבעיקר תשמור עלי מפני התערבויות הסגל הרפואי. טרם נפגשנו, אבל כשדיברנו היא אמרה לי שאין לי צורך להגיע עם דולה מפני שהיא צמודה אלי ותעזור לי בעיסויים וכו'. האם אתן חושבות שיש טעם להיפגש גם עם דולה, אולי כזו שתלווה אותי רק בבית? בגדול, אני רוצה למשוך כמה שיותר זמן בבית ואת להגיע לבית החולים, אבל יש לקחת בחשבון גם נסיעה לא קצרה מתל אביב לנתניה.

המלצות ליוגה בהריון ופנינה

קודם כל, מאחלת לך המון בהצלחה. לגבי יוגה בהריון - לא מכירה בהדר יוסף - יש את שירלי מן המקסימה בצפון הישן בתל אביב, שהיא גם פעילה פה בפורום מדי פעם. חוץ מזה, יש יוגה להריון בדיאדה- בנמל ובבית חנה. חוץ מזה, יש את האתר של יוגה נשית של מירה ארצי פדן יחד עם כל המורות שהיא לימדה. נדמה לי שיש שם מישהי מהדר יוסף, תבררי אם זה ממש חשוב לך לא להתרחק. לגבי פנינה, היא יילדה אותי בלידה שלי בג'הארה דולה - אילן הקפיץ אותה כי הייתה יולדת נוספת במתחם. היא הגיעה כמו מלאך מעופף מהשמים. היא מאוד דומיננטית ודי "דחפה" את הדולה שלי הצידה ותפסה פיקוד, אבל לי באותו שלב זה היה טוב. העיסויים שלה בשלבים האחרונים של הלידה היו מעולים. מהבחינה הזו, באמת שלא צריך דולה. יחד עם זאת, מאוד ממליצה על דולה כדי להעביר שלבים בבית וגם את הנסיעה ללניאדו. יחד עם זאת, זו לידה שנייה - ויתכן שתהיה קצרה - וגם זה שיקול. אבל בסופו של דבר, נסי להתחבר לתחושה שלך. נדמה לי מההודעה, שאת כן רוצה גם את התמיכה של דולה, שהיא אכן מאוד עוטפת, מסייעת ותומכת. שיהיה הריון קל, משעמם ונעים!

לגבי יוגה יש את מרכז יוגיני ומרכז פראנה יוגה

שעליהם שמעתי הרבה דברים טובים ומתקיימים בהם גם שיעורי יוגה לנשים בהריון וזה בתל אביב. בנושא הדולה, אז כיוון שאני דולה זה אולי ישמע לא נקי, אבל אני חושבת שכל אישה צריכה שמישהי תהיה עבורה ולא רק בלידה עצמה, כי ללידה צריך להתכונן. דולה תלווה אותך, תכין אותך בכלים שהיא מכירה ללידה. היא תכיר אותך לעומק ותתן לך כלים להתמודד עם מה שהלידה מביאה. היא תהיה איתך בכל הלידה. לאחר הלידה בהנקה הראשונה ועד שתעברי למחלקה ולאחר הלידה היא תהיה עבורך לכל שאלה ותגיע לביתך או לבית היולדות בזמן שמתאים לך. דולה תעבד איתך את חווית הלידה לאחר הלידה. אז כפי שאת מבינה העבודה עם דולה היא עבודה תהליכית, עבודה עם היכרות עמוקה, עבודה שנועדה לחזק בך את האמונה בגופך ובתהליך הטבעי, עבודה עם מתן כלים. והחשיבות להגיע ללידה עם מישהי שאת סומכת עליה, שהכרת והתחברת אליה קודם מאוד חשובה. כמובן שעבודת המיילדת חשובה ביותר והן עושות עבודת קודש, אך בד"כ ההכרות עימן היא קצרה יותר. מה גם שלעיתים לידות יכולות להימשך מספר שעות לא מבוטל ואז חשוב שיהיו עוד ידיים שיוכלו לעזור. ואחד הנפשות יכול לנוח והשני מתפקד. דולה ,מיילדת ובן זוג יכולים לעבוד כצוות ואז היולדת יכולה להרגיש עטופה ביותר. מהנסיון שלי ומההרגשה שלי גם דולה וגם מיילדת חשובות ולכל אחת תפקיד שונה בהריון ובלידה. מאחלת לך לידה מעצימה ומופלאה, לבנה

היי- זו את?

לא ידעתי.... אבל אל תקחי קשה את בן זוגך- ממילא ויב"ק הוא קונטראינדיקציה ללידת בית

talilu

New member
../images/Emo13.gifזו אני

והפעם אנחנו נהיה ביחד בחופשת לידה, לא? האמת היא שאני לא לוקחת קשה את ההתנגדות שלו ללידת בית, אבל אני כן לוקת קשה את הגישה שלו באופן כללי - אני לא מרגישה שהוא מאמין בי וביכולת של הגוף שלי כמו שאני מאמינה בעצמי. אבל יש לנו עוד חצי דרך עד הלידה המבורכת, אני מקווה שנצליח לעבוד על זה.

לדעתי את מקדימה אותי

במשהו כמו 3 חודשים... אני מתוכננת במקרה הטוב לתחילת מאי ובמקרה הפחות טוב לאמצע אפריל

עכשיו ראיתי

שאת לא כ:כ מקדימה אותי.... כולה חודש הבדל (ועם העבר שלי- בטח נלד ביחד) ניפגש שוב בחדר המתנה של הרופא נשים?

Princes Vespa

New member
ממליצה לך

אם אפשר לקחת לך ליווי ללידה אני גם הרגשתי שבן הזוג שלי לא מאמין ביכולות שלי ובחשיבות של ויב"ק בכלל. לקחתי דולה והפתעתי אותו ובגדול. ימים הוא היה המום (לטובה) מהלידה

Princes Vespa

New member
קבלי ביטול על ההודעה שלי

פיספסתי שאת יולדת עם פנינה.. אז את מסודרת..

lizzy bennet

New member
שירלי בנטואיץ בצהלה

אני מתרגלת אצלה יוגה להריון כבר מההתחלה, ומאוד מרוצה. השיעור כולל גם יוגה וגם הכנה מסוימת ללידה לפי "שיטת התחנות" שלה - תרגילים להתמודדות עם הצירים. תגגלי שירלי בנטואיץ ותגיעי לאתר שלה, יש שם מידע. לי מאוד טוב בשיעורים שלה, ואני חושבת שהיוגה עוזרת לי להעביר את ההריון הזה יחסית בקלות. יתרון נוסף הוא שבד"כ הקבוצות קטנות - 10 נשים בשיעור נחשב שיעור מפוצץ, לרוב יש 5-7. ניסיתי בתחילת ההריון גם בפראנה ולא הסתדרתי שם, השיעורים לרוב בקבוצות גדולות מדי לטעמי. לגבי דיאדה, שמעתי שמוצלח שם אבל אין לי מושג, כי צריך להירשם לכל שיעור לפחות שבוע מראש מרוב שהם מבוקשים, וזה ממש לא בשבילי התכנון המוקדם הזה...

talilu

New member
../images/Emo35.gif ועוד שאלה

עיבוד לידה - איפה, מתי, יש המלצות? הלידה הקודמת הייתה קשה, חווית שלילית שהתחילה בהשראת לידה א-ר-ו-כ-ה פקיעת מים, צניחת חבל טבור וקיסרי חירום. תחילת דרכי כאמא הייתה קשה לא פחות ומלאת חרדות. היום אני במקום אחר אבל ממש מרגישה את הצורך לנקות את הלידה הקודמת. האם זה משהו שעושים כחלק מליווי של דולה?

תפגשי עם פנינה קודם

גם אני הרגשתי צורך לעשות עיבוד לידה ואחרי שניפגשתי עם אביגיל וישבנו לדבר וקיבלתי ממנה את הביטחון שתהיה לי לידה טובה, הרגשתי שאני כבר לא זקוקה לעיבוד הזה. אני מסכימה עם פנינה שלא צריך דולה אם יש לך מילדת פרטית. לדעתי זה קצת יותר מידי ידיים וזה מיותר.

anilela

New member
עיבוד לידה -

תלוי, כמובן, עד כמה תיפתחי ועד כמה רחוק ועמוק תתני לדברים להגיע, אבל תפקיד הדולה הוא לא רק ליווי בלידה עצמה אלא גם הרבה (ולא פחות חשוב) עבודת הכנה הכוללת בין השאר עיבוד של הלידה הקודמת, הבנה והכרה בפחדים ובחרדות שמלווים אותך והפיכה שלהם לכוחות מניעים בלידה המתקרבת. ליווי של מיילדת פרטית זה יתרון אדיר - הידיעה שהיא לא מתחלפת בתום משמרת ולא הולכת לשומקום, ולא משנה כמה ארוכה תהיה הלידה. אבל זה ממש לא סותר את נוכחות הדולה, ואני לא לגמרי מסכימה עם האמריה שאין צורך בדולה אם המיילדת שם. אמנם לא ליוויתי עם פנינה, אבל אני יכולה להגיד לך מנסיוני שהנוכחות של דולה, במיוחד אם את מגיעה לביה"ח כשהמיילדת בדיוק בסיומה של משמרת, יכולה מאד להקל ולאפשר למיילדת לנוח ולאגור כוחות לשלב השני של הלידה. בעצם העובדה שאת עם בן-זוג, דולה ומיילדת בחדר הטבעי - את בעצם יוצרת לעצמך את התנאים הטובים ביותר והקרובים ביותר לתנאי הבית. אבל זה כמובן גם עניין של תקציב... ועוד דבר: היות ופנינה הבהירה שמבחינתה אין צורך גם בדולה, כדאי אולי לבדוק ולנסות להבין בשיחה איתה אם היא חושבת שסתם "אין צורך" או שהנוכחות של דולה מפריעה לה. אם כך הדבר, ולך בכל זאת חשובה הנוכחות של דולה, כדאי מאד ללבן את הדברים מראש כדי לא להגיע למצב האחרון שאותו את רוצה בזמן הלידה - אווירה של מתח בין המלווים שלך...! בהצלחה והמשך הריון עגול ומתגלגל איילת

שמעתי המלצות נהדקות

מויב"קית טריה על שרי קרוכמל לעיבוד לידה זה אמנם חלק מליווי לידה של כמעט כל דולה שאני מכירה אבל מהכירי את הסיפור שלך אני חושבת שאת מכוונת לקצת יותר מזה- ואת זה רצוי לעשות עם מי שמתעסקת באופן קבוע עם עיבוד לידה

פנינה נהדרת

מצד אחד מבינה את הרצון שלך למשוך בבית מצד שני - אני עשיתי את הדרך מתל-אביב לנתניה ביום חמישי אחרי הצהריים וזחלנו בפקק כל הדרך. כשאת בצירים זאת לא חוויה נעימה, ובדיעבד אני יודעת שהייתי קרובה מאד ללדת באוטו. ביתרון במיילדת פרטית במרכ הטבעי זה שיש לך את השקט שלך והפרטיות שלך והתמיכה שאת צריכה לכן במקרה כזה אפשר "להסתכן" ולהגיע למרכז מוקדם. בכל מקרה את תהיי עם פנינה בקשר טלפוני והיא תיעץ לך מתי כדאי לצאת.

למעלה