טיפול בסקסנדה

בן 35. וקיבלתי אישור לטיפול בסקסנדה.
אני חייב להודות שמעולם לא חשבתי על להשתמש בזריקות הרזיה עד שראיתי את התרופה של האוזמפיק (רופא המשפחה שלי בכללית טוען שאין מצב לקבל התוויה).
להבנתי מדובר על זריקות יומיות לעומת הזרקה חד שבועית באוזמפיק מה שמעט מדאיג אותי לגבי התלות בה.
בנוסף, אני מודאג לגבי תופעות לוואי או נזקים שיכולים להיגרם משימוש בתרופה. לא הצלחתי למצוא המלצות או דיס המלצות על סקסנדה ולכן אשמח לשמוע מכם.

האם יש נסיון בטיפול זה?
מודעים לנזקים או תופעות לוואי לטווח הארוך?
מה סיכוי ההצלחה בטיפול זה?
מה קצב הירידה?
מה התחושות בזריקה?
וכמה נורא להזריק מדי יום?

תודה מראש

Magiaroma1

New member
היי. שמי מגי, ואני יטפלת ברפואה משלימה, וגם מטובעת מזה 11 שנה.
מנסיון של מטופלות שלי אני חמדה שגם לאוזמפיק וגם לסקסנדה יש הרבה תופעות לוואי. החל מכאבי בטן, כאבי ראש, מצבי רוח משתנים, בחילות, שלשולים, שינויים במבנה הצפורניים ובהמשך עלול להיות שינוי גם במבנה העצם, (לנשים) - שינויים במחזור, ועוד כהנה וכהנה.
חשוב ממש לשין לב לעובדה שהסקסנדה מחקה פעולה של הורמון glp1 (שתפקידו לפקח על ייצור תאי בטא בלבלב- שמפקחים על ייצור האינסולין), ומתוך הקשר של הכבד לפעילות הלבלב- גם פעילותו של הכבד עלולה להשתנות. לכן מומלץ לעשות בדיקת תפקודי כבד בכל מספר חודשים.
לרוב התוויות לזריקות אלה מותנות במעקב של דיאטנית למשך כ- 3 חודשים, ורק אז.
חשוב, אם כן תחליט להשתמש בסקסנדה, להקפיד על המינון השבועי המדוייק, ועלייה הדרגתית מאוד (בהתאם לקצב הירידה שלך וללמידה שלך את התהליך).
לפי מה שמטופלות מספרות לי, בהזרקות הראשונות יש מעין תחושת לחץ במקום ההזרקה.
יש לי מטופלות שאמרו שירדו יפה עם הסקסנדה, ויש כאלה שלא ירדו כלל. למדתי שזה תלוי במצב רגשי, בין יתר הגורמים.
זה, בערך, הסיכום שלי בעניין הסקסנדה.
אם תחליט כן להיעזר בה, שים לב לשינויים, אפילו מינוריים, ועדכן את הרופא שלך.
ואם תצטרך עזרה נוספת, אני כמובן, כאן לעזור.
בהצליה ובבריאות🙏

למעלה