טיפולי שיניים חינם לילדים - מה דעתכם?

טיפולי שיניים חינם לילדים - מה דעתכם?

השבוע קראתי שהכנסת אישרה טיפולי שיניים חינם לילדים במסגרת סל התרופות http://www.nrg.co.il/online/29/ART1/964/962.html אני יודעת שהנושא הזה מאוד שנוי במחלוקת, אבל אני אישית חושבת שמדובר בצעד מבורך. טיפולי שיניים זה משהו יקר בטירוף. לבעלי היו בעיות שיניים כילד ובשנים האחרונות הוא עובר טיפולים לשיקום הפה שחונקים אותנו כלכלית. זה משהו שנוגע לכל כך הרבה משפחות במדינה, בעיקר בימים בהם יותר ויותר משפחות מתקשות לממן טיפולים כאלה. נכון להיום, משפחות שצריכות לממן טיפולי שיניים לילדים אין לאן לפנות, אולי רק לעמותות דוגמת עמותת לוטוס שמאפשרת לקבל טיפולי שיניים במחירים סמליים, אבל כולנו יודעים שהכיסים של העמותות האלה לא עמוקים במיוחד. מימון הטיפולים האלה זו מטרה הרבה יותר נעלה ממימון ויאגרה למשל.

3תיתי

New member
הגעתי מהפורום השכן

(הורים לילדים ביסודי) ולמען גילוי נאות, אני רופאת שיניים שמטפלת כבר שנים רבות בילדים. קודם כל, יש עמותות רבות מאד לטיפולים מוזלים בילדים נזקקים. אבל ממש נזקקים. לא שמחזיקים כבלים וטלפון נייד יוקרתי אבל יקר להם לטפל בשיניים. (אני רואה כאלה כל יום). שנית, את בעיות השיניים החמורות בילדים, קל מאד וזול מאד למנוע. (דיאטה סבירה וצחצוח דו יומי). שלישית: בעיות מין עללות לגרום להרס משפחות, דכאון ואף התאבדויות, מה שלא כן עששת בשן, כך שהביטוי הפופוליסטי "ויאגרה כן וטיפולי שיניים לא" כנראה נובע מחוסר ידיעה. טיפול שיניים בילדים, בעוד ששיני ההורים מוזנחות, לא יפתור דבר, פשוט מכוון שעששת היא מחלה מדבקת בי השאר. טיפולי שיניים לילדים זולים מאד יחסית לטיפולי המבוגרים, בתנאי שאין הזנחה חמורה. ומדוע שהורים יזניחו את בריאות ילדיהם?

shani74

New member
באיזה מובן זה מקרין?

את מתכוונת שזה גורר כאבים באוזניים? ומה הקשר בין הנתון הזה לבין הדיון?

shani74

New member
הקשר הוא שטיפול שיניים הוא לא לצרכים

אסתטיים בלבד - ולחוסר טיפול בשיניים עלולות להיות השלכות חמורות על הבריאות. ולכן כשמתייחסים להכללתו או אי הכללתו בסל הבריאות, צריך לפחות להביא את זה בחשבון. (ואני לא לוקחת צד בדיון - רק מעלה נקודה לדיון).

shani74

New member
פולספגן, את גם רופאת שיניים?

את בקיאה במחלות חניכיים והקשר שלהן למחלות לב ולסכרת? מרשים מאוד.

פולספגן

New member
איפה רשמתי משהו בנדון?

רשמתי בסה"כ שאם יש נזקים בשיניים הם לרוב לא יועברו לשיניים הקבועות ואני ההוכחה לכך. תנשמי עמוק, אך הוריי הרדימו אותי עם פטל וכל שיניי החלביות היו רקובות והיום אני אפילו ללא סתימה.

shani74

New member
האם מצב השיניים בגיל צעיר

משפיע על הסיכון למחלות לב ולסכרת, כן/לא/אין לך מושג?

נוני145

New member
לרופאת שינים למה שהם יפנו לעמותה ?

שאין להם ממה לחיות?לכל אחד יש תבעיה ולא משנה מה הבעיה עד היום כל הרופאי שינים עשו קופה יפה פירנסו אותכם והגיע הזמן לעשות סוף לנפגעים בכיסם.לא עמותה ולא נדבות רוצים לקבל טיפול בכבוד ובלי טובות או רחמנות בגלל שאתם רק עושים כסף קל על חשבון מטופלים? עד פה חברי ק"ח מגיע להם בחינם שילמת יש לך תזכות לקבל טיפול שינים ולא משנה איזה,גם כתרים ועכשיו יצאו בשמחת ליבם עוד מרפאות לטיפול שינים להשתלת שיניים כי תותבות נופלים או שמים על זה דבק ליום אחד,ככה לא ניתן לחיות ולתפקד מצטערת,הכרתי נשים שחיים בפיהם תותבות שנופלות להם והם נראים גרוע,אז תעשי טובה תהצאות שלך הכרנו לא מהיום,וזה נגמר הגיע הזמן טיפולי שינים ולא משנה מה רק שיוכר במשרד הבריאות חינם כמו כל דבר בסל הבריאות.לנכים למעוטי יכולת לחד הורה שאין להם מאיפה לממן,ולא לשכת רווחה כי אותם ממש לא מעניין וזה בדוק הרווחה לא עוזרת לא משתתפת והם מריצים את הפונה מפה לשם ביוקרטיה של המדינה, לא רווחה כי זה לא עובד ולא יקבלו,פעם עוד עזרו ברווחה זה לפני המון שנים עכשיו אין מצב..אותי מקומם שצצו להם בכל פינה כמו פטריות מרפאות שינים פרטיות כי זה כסף קל לכם מבחינתי לא עוד.זה לא אישי אלייך זה לכל מי שחכם על חלש למחשבה..

girl number six

New member
דבררביעי ויאגרה זה לא טיפול לבעית מין

אלא טיפול לבעיות לב - מכירה למשל ילדבן שנתיים שלא יכול לחיות בלי הויאגרה שלו - נולד עם מום בלב והוא מחובר למכונת חמצן דרך חור בגרון. בנוסף לכך, אם כבר מטפלים בויאגרה לפתרון בבעיית מין, מדובר בבעיה ביולוגית בלבד ולא פסיכולוגית למשל או בעיה עיצבית אי שם בהולכה לאיבר - מיועד לפחות מ-2% מהגברים שטוענים לבעיות מין. זה דבררע לראות בויאגרה כתרופה לבעיות תפקוד מיני אצל גברים מה שכן, התקציב הזה בא על חשבון חולי סרטן למשל. אם היו משקיעים תקציב לפיתוח תוכנית חינוכית שמטרתה ללמד ילדי גן וכיתות א' הגיינת שיניים ושמירה על ניקיון הפה [ואולי אפילו תזונה נכונה במקום שההורים יברחו לממתקים כדי להשתיק ילדשבוכה בסופר] התקציב יהיה אפסי לעומת התקציב המיועד למימון טיפולי שיניים לילדים שלא לדבר על אורתודנטיה והשיניים שלהם יהיו בריאות יותרעד לזקנה [או עד שיהפכו לנרקומנים/אנורקסים/בולימיים ואז השיניים ינשרו/יישחקו מעצמם] ואפילו ימנעו בעיות השמנה ובעקבות כך טיפול במחלות לב נרכשות - גורם גבוה לתמותה בחברה המערבית

פולספגן

New member
הויכוח לא היה על זה שזה חינם, אלא על חשבון

מי זה. המתנגדים טענו שזה צריך להשאר כפי שהיה עד היום שזה ע"ח המדינה וללא קשר לתקציב סל התרופות.

3תיתי

New member
ממתי רפואת שיניים היתה ע"ח המדינה? מעולם לא.

מלבד מוקרנים.

למעלה