טיסה שהתבטלה

V e n g a

New member
טיסה שהתבטלה

לפני חצי שנה טיסה חזור לארץ שהייתי אמור להיות בה בוטלה, עקב "תקלה במטוס" , רק בשעה 1:30 בלילה, שעתיים אחרי מועד הטיסה (עד אז אמרו שיש עיכוב) הודיעו לנו שהיא בוטלה ולקחו אותנו לבית מלון בעיירה נידחת ליד שדה התעופה, אחרי שהכרחו אותנו לפנות את החדרים ב-10:00 בבוקר למחרת, השאירו אותנו לשבת בלובי של המלון, עד השעה 18:00 בערך שאז רק הודיעו לנו מה קורה שנעלה על הטיסה הבאה, וזה מה שהיה עלינו על הטיסה יום אחרי. אני כבר בהתכתביות עם חברת התעופה הנ"ל כבר חצי שנה, ועכשיו הם סוף סוף מוכנים לתת לי פיצוי בס"כ 75 יורו, על זה שאיבדו לי את המטען (כן היה עוד כמה דברים חוץ מהביטול טיסה), הם טוענים שבגלל שהטיסה בוטלה בגלל בעיה טכנית במטוס לא מגיע לי פיצוי. האמת שבדרך כלל אני באמת לא מישהו שמחפש פיצויים על כל דבר קטן, אבל הפעם אני באמת חושב שמגיע לי כי שילמתי המון כסף על הכרטיס ועשו לי המון בעיות במהלך כל הטיול, כול גם הוצאות על מספר לא קטן של שיחות בינלאומיות כדאי לסדר דברים. אני מניח שרובכם כבר מבינים באיזה חברה אירופאית מדובר, אבל המטרה היא לא להכפיש אז אני לא אציין את שמה. אז מה אתם אומרים? לכתוב להם חזרה שיקחו את ה-75 יורו שלהם חזרה ויפצו אותי בצורה יותר הולמת? או לגשת לבית דין לתביעות קטנות? כי לפי מה שאני הבנתי מגיע פיצוי על כל ביטול טיסה ואפילו עיכוב, לא משנה מאיזה סיבה. אני רוצה פשוט לשמוע מה יש לאנשים יותר מנוסים בעניין להגיד בנושא.
ואגב בקשר לשרשור שפתחתי לפני כמה שבועות על שהייה מעבר ל-90 ימים בשנגן - כתבתי לכמה שגרירויות, ואלו שטרחו לענות נתנו את אותה תשובה : אין שום דרך להשאר יותר מ-90 ימים, אז כנראה שאני אאלץ לקצצץ ולספור את הימים ...

Nרב

New member
היית רוצה לטוס במטוס עם תקלה?

זה באמת מקרה שקורה לא מעט, ונדמה לי שאין לך בסיס לתביעה חוץ מאולי "עגמת נפש" והחזר הוצאות. 75 אירו נשמע סכום סביר להחזר הוצאות (טלפון, מטען וכו'). איבוד מטען מכסה ביטוח מטען, לא?

V e n g a

New member
ברור שלא הייתי רוצה לטוס ככה

אבל פשוט רציתי לדעת מה מקובל במקרה כזה, ולמען האמת קצת יותר מפריע לי ההתנהלות של כל העניין (במשך כמעט יום שלם כל אחד אומר לנו משהו אחר, ואף אחד לא יודע מה קורה) מאשר שהפסדתי יום עבודה וחזרתי יום מאוחר יותר.

Trrasque

New member
בקשר לביטח מטען

כשהמטען אצל חברת הנסיעות אז זו אחריות שלה. כיסוי המטען בביטוח הוא בעיקר על אובדן/גניבה שלו בזמן השהייה בחו"ל

לבעלי קרה מקרה ממש ממש דומה

לפני כחודש היה אמור לצאת בטיסת אייר קנדה מהארץ, והטיסה בוטלה ויצאה רק למחרת בגלל תקלה. בעלי קבל פיצוי בדמות שובר של... $500! לטיסה עתידית באייר קנדה (יכול לכסות כרטיס טיסה בתוך צפון אמריקה) קצת יותר מאותם 75 אירו שעליהם מדובר כאן (ולא, לא אבדו לו מטען). יחד עם זאת אני מסייגת מעט את דברי: בעלי נמנה על מועדון הנוסעים SUPER ELITE (היוקרתי ביותר של אייר קנדה), ואין לי מושג אם יש לכך קשר לגובה הפיצוי שקבל.

יעל19811

New member
יש קשר

זה קרה לי גם עם אייר קנדה (ולא מדובר באותה טיסה כי קרה לי לפני 3 חודשים) ולא קיבלתי אף שובר פיצוי, בפני הם טענו כי ברגע שיש תקלה במטוס הם לא נותנים פיצוי. זה חוצפה בעיני כי זה לגמרי אפליה. אני מתכוונת להתלונן על המקרה ומצידי לתבוע אותם.

זה כבר מעניין, כי

אני יודעת שבטיסה של בעלי כולם קבלו פיצוי - אני רק לא יודעת אם אצל כולם הוא היה באותו גובה (יכולה לבדוק את זה עם מישהו שהיה על אותה טיסה, ושהוא לא נוסע מתמיד של החברה).

למעלה