טינטון

gruvi

New member
טינטון

סובל מהתופעה כ 25 שנה ,בעיקבות פגיעה בעת שירות צבאי (נכה צה"ל)..בבדיקה שנערכה לא מזמן התברר שיש ירידה בשמיעה של 25% באוזן שמאל.ורמת הרעש בתדר 2000-4000HZ הוא 75DB .בשנים האחרונות אני סובל מקושי בהרדמות בלילה ומהתעוררות מוקדמת בבוקר.הבעיה הקשה היא שאני נמצא במתח מתמיד ובלחץ שמקשה עלי את התפקוד.לדוגמא קשה לי להשתתף בישיבות עבודה עקב הלחץ והרבה פעמים קורה שבעת ויכוח בישיבה הצפצוף באוזן מתגבר ומחמיר את הרגשת הלחץ.רופא רשם כדורי שינה להירדמות וכדור CLONEX להורדת הלחץ והחרדה.אולם אני חושש לקחת אותו עקב חשש להתמכרות.בינתיים אני נמצא במין מעגל קסמים שבו הלחץ והחרדה מתגברים בעיקבות הלחצים בעבודה ,עד שלפעמים אני מעדיף להשאר בבית כדי לא להשתתף בישיבות עבודה שמגבירות את הלחץ והחרדה.בנוסף לזה קשה לדבר בטלפון ולזהות כיוון דיבור.אם יש למישהו רעיון כדי להפסיק את מעגל הקסמים הזה אשמח לשמוע.

אור43

New member
שלום לך

גם אני סובל מטינטון אבל רק שנתיים קשה לי להרדם בלילה ומשתמש בקלונקס בנתיים הטינטון מתגבר למרות שאנ נימנע ממקומות רועשים (חדר ישיבות יכול להיות מקום מאוד רועש) גם אני נימצא בתוך מעגל קסמים של לחץ וחרדה שמגביר את הטינטון דבר אחד ברור יש לשנות את אורך החיים 180 מעלות אם רוצים איכות חיים טובה יותר וזה אומר עבודה שקטה יותר וחיים שקטים יותר אך מיכוון שזה בלתי אפשרי כי מה שצריך באמת לעשות זה ליסוע להימליה ולחיות במנזר ללא כל רעש חוץ מציוץ ציפורים כדור הקלונקס יכול מאוד לעזור לך בהרדמות ושינה רצופה למרות שהוא ממכר אך כנראה אין ברירה וזה הכדור היחיד שיכול לעזור עם המחלה הזו שכנראה תישאר לכל החיים תנסה לעשות מדיטציות והרפיות זה גם יכול לעזור יום שקט

shay2110

New member
הטיפול בטינטון

היי כל התופעות שאתה מתאר הגיוניות ומתקיימות כחלק ממעגל של סטרס המופעל כשיש אי נוחות גופנית כמו למשל טיניטוס, כאב כרוני וכו'. יש דרך לגרום להקלה משמעותית בכל הנ"ל ודרך משרד הביטחון אתה יכול לקבל את הטיפול. מאחר ואתה מוכר כנכה צה"ל באתר www.tinnitus.co.il

טומי*

New member
סליחה...אבל איך מודדים את עוצמת...

הטינטון? חשבתי לתומי שלא ניתן למדוד בגלל שרק אני שומע את הציפצוף המרגיז הזה כבר יותר משנה. האם ניתן להוכיח שרעש בעבודה שעבדתי עד לפי 7 שנים, הגורם לטינטון?

zs1957

New member
שלום רב טומי

אם היית חשוף לרעש בעבודה שגרם לך לטינטון בתקופה עבודתך ויש ברשותך אישורים רפואיים המעידים על כך ניתן לתבוע. מדובר בתהליך ארוך, יקר ומייגע. מומלץ להתייעץ בעו"ד המטפל בנפגעי תאונות עבודה. זהבה שחם

zs1957

New member
טינטון תשובה ל gruvi

חשיפה לרעש , מתח ולחץ מגבירים את עוצמת הטינטון. ממליצה מאד לקחת את כדור clonex - נוגד חרדה בהתאם למינון שרשם לך הרופא.אכן כדורי שינה באמת ממכרים ואם אפשר להסתדר בלעדיהם מוטב כך. ממולץ לעשות יוגה או מדיטציה שגורמים לרוגע ושקט נפשי. ממומלץ להמנע משהייה במקום רועש, באם אין ברירה יש להשתמש באטמי אזניים כדי למנוע את ההחשפות לרעש. הטיפול הנפוץ היום בעולם המערבי הוא הטיפול ב-TRT . ממולץ להקפיד על דיאטה דלת מלח, להקפיד על אכילת בשר בקר, כבד , קטניות המכילים ויטמין B12 ,B6,B1 אם אינך אוהב לאכול בשר ניתן ליטול את הויטמינים כתוסף מזון. רפואה שלמה, זהבה שחם

למעלה