טיול 3 וחצי שבועות בדרום אמריקה\צ'ילה

s h i n e o n

New member
טיול 3 וחצי שבועות בדרום אמריקה\צ'ילה

שלום רב, באמצע מאי אני מתוכנן לטוס לצ'ילה (סאנטיגו) מהעבודה, ומתכוון להוסיף 3 וחצי שבועות לנסיעה לשם טיול פרטי. הבנתי שהעונה היא לא הכי מושלמת - לכן אני אשמח אם מישהו כאן יוכל לייעץ לגבי מסלול מומלץ, אני בראש של לראות טבע\הרים ואולי מספר טרקים לא ארוכים מידי. האם זה ניתן לביצוע למרות העונה? מה המקומות המומלצים? אם יש מישה\יו שיהיה שם בתקופה זו ומחפש שותף אז... תודה מראש.

natyh

New member
איזה יופי

שתי אופציות: אחת טיול בצפון צילה היא גדולה יפה מהממת בעיקר אם אתה גולש קייט , הרבה אתרים, ניתן להוסיף לצפון צילה ביקור מהמם לא פחות בבוליביה שבוע צפון צילה המשך לבוליביה זו בדיוק העונה הטובה לשם. אפשרות שניה צפון צילה והמשך לפירו או מיד לפירו שיא העונה כאן השמיים הם הגבול רק תבחר לך סוכריות מהשולחן ....
כדאי להעיף מבט בשירשור האירוח של ילד הבננות חזרה מטואיצי ולקבל רעיונות. ניתן להוסיף לשתי האפשרויות הללו סקי בסוף שבוע בפאריונס סאנטיגו וקפיצה קטנה לסקי בברילוצה ועוד קפיצה לסקי בפרק פוייווה ,בקיצור להשתעמם ממש לא תשתעמם שם .

s h i n e o n

New member
תודה - אז אני מבין שהדרום לא בא בחשבון...

אם הייתה צריך לבחור בין פרו לבוליביה - מה עדיף? ( אני מדבר מבחינת זמן\בטיחות ונופים...) יש המלצות לטיולים באיזור טרקים \מקומות\מגורים... תודה רבה מראש.

natyh

New member
גדול עלי

לבחור בין פירו ובוליביה בנוסח את מי אתה אוהב יותר את אבא או את אמא .......
בענין נוחות אם מדובר על טרקים סע ישר להוארז בפירו הכל נמצא בהישג יד הכי זמין טרקים בזור למעשה הזמן שלך מספיק להוארז וקוסקו., או רק הוארז או רק קוזקו. מגורים אכסניה ישראלית כלשהי לדוגמא קאסה חיימז הוארז בקוזקו כבר תמצא את מקום הרישום בו נרשמים המטיילים ומשם תגיע למלון שלהם , ושם תמצא גם שותפים לטרקים . בענין בוליביה היא פחות נגישה : האפשרות היא צפון צילה סן פדרו דה אטאקאמאס קלמה מכרה הנחושת צוקי קמטה הסאלאר ובקעת הירח , חזור לקלמה פעם בשבוע יש רכבת לאויוני בוליביה משם ארבעה ימי טיול בסאלאר המשך לביקור במכרות בפוטוסי , המשך ללה פאז ומכאן לאגם הטיטיקקה וחצית הגבול לפירו , העיר פונו איי האורוס משם לקוזקו ובילוי יתר הזמן בקוזקו. חזור דרך אריקיפה העיר הלבנה לטקנה חצית הגבול לאריקה עיר האביב הנצחית שוה יומיים מנוחה בחופים ואוטובוס אקספרס לסנטיגו .

s h i n e o n

New member
אוקיי - אז נניח שאני אלך על פרו ( יותר נגיש =

פחות סיכונים. נגיד והייתי רוצה לעשות טרק טוב או 2 ועדיין להשאיר לי זמן לשכב על חוף טוב ( בצ'ילה או פרו ) - מה המסלול שהיית ממליץ ? אני אשמח לקבל עצות לגבי טרקים בהוארז וכדומה + דרכי גישה מהירות ביותר ממקום למקום ( אין לי יותר מידי זמן להתברברות לצערי...). מה החיסונים הנדרשים ? ומה הציוד הנדרש לטיול זה? אני ממש מודה לך!!!!

natyh

New member
נתחיל מהסוף

חיסונים עידכון אצל משרד הבריאות לפירו. טרקים בהוארז : אלפא מאיו הכי יפה שיש הזמן תלוי באם תשכור בהמות חמורים וסוסים או לא . גישה מהירות אין רק אוטובוסים רגילים והם לא מהירים אולי טיסה סנטיגו אריק'ה שתחסוך 26 שעות אך לא תחסוך יותר מיום חוף טוב ..... עכשיו אני בצרות מבחינת זמן המשך יבוא בקרווב ....

natyh

New member
ציוד נדרש

שכור את כל הדרוש בהוארז חנויות השכרה מעולות ציוד פנטסטי בגרושים קשה מאד להצטייד בציוד ברמה הזו עם תקציב בלתי מוגבל ושם הכל בגרושים . הציוד הנדרש תרמיל אוהל גזיה שק שינה -10 לפחות מזרון נעלי הליכה מצוינות מקלות הליכה קורסים וציוד לטיפוס הרים יש גם כאמור שכור הכל אאת כל מה שתזדקק לו . אני הגעתי לשם בכפכפים לאחר הרפתקאה בלתי מוצלחת בגונגל בו השארתי הרבה ציוד .... הכל כולל כפכםפים חדשים רכשתי אחרי הטביעה .... במשך חודש ושבוע של טיול הסתובבתי עם ציוד שכור שהיה טוב בהרבה מהציוד המקורי שלי . חוף טוב אזור החוף בפירו שוה ביקור בפני עצמו : ראשית נתחיל מדרום לימה יש מצוק פנטסטי מרחפים שם מצנחי רחיפה החל ממירה פלורס (אם תרצה קורס חפש את חוזה רוסאס מפליי פירו או פירו פליי לא זוכר אם תרצה קישור אארגן לך ) לאורך המצוק 10 ק"מ דרומה הלואי עלינו , וכן יש באדור גולשי חולות עוד נחזור לזה . אחד החופים המטמטמים הוא פוקוסנה לזרים אינו אומר הרבה אך אנשי לימה מחזיקים ממנו אני אהבתי אותו , בגלל האוטנתיות . דרומית ללימה תמצא את פיסקו מהם יוצא שיט לאיי בייסטס לראות אריות ים לעיתים גם פנגווינים , דרומה לפיסקו תמצא את נסק"א לטיסה מעל ציורי הענק אומם גילתה מריה רייך הארכיאולוגית הגרמניה . עוד מקום שאסור להחמיץ הוא כפר קטן ליד העיר איקא בשם וקהצינה נוה מדבר יפהפה אגם מקסים בלב המדבר מסביבו דיונות בגבה עד 300 מטרים זה המקום לגלישת חולות . יש לי עוד הרבה לספר לך אך אין לך זמן .....
:

baro2

New member
נצל"ש..

האם טרק האלפא מאיו זה בעצם טרק הוואי ואש?

s h i n e o n

New member
המון תודה - אבל מהיכן הסקת מסקנה שלא יהיה לי

זמן לקרוא כל מה שיש לך לכתוב?!?! :) יש גם יש... ואם יש לך מה להוסיף על צ'ילה זה רק לטובה ... תודה רבה מראש על ההשקעה.

natyh

New member
בכיף

אין לך זמן להיות שם ... לא לקרא , ולי אין כל כך זמן לכתוב ....
אם אתחיל אז עדיין אמשיך לכתוב אחרי שכבר תסיים את הטיול ..... טיפ קטן אזור ויניה דל מאר , אלגורובו שוה ביקור וגם תציץ בשירשור השני בענין הברכה הגדולה בעולם , סאן אלפונסו דל מאר ממש קרוב לסנטיגו וכן כנס לקייטסייט שאל על אתרי גלישה טובים לקייט , בחור בשם עירן מנור כבר יפנה אותך לעוד מקום בצ'ילה שתרצה אך לא יהיה לך זמן בשבילו כנ"ל הסאלאר בסן פדרו דה אטקמס והסאלאר באויוני בוליביה מצטער .... אבל האמת תימצתתי לך את מה שאפשר להספיק במינימום זמן קח בחשבון נסיעות קניות התארגנויות , הזמן באמת בקושי יספיק. אבל החשוב הוא שתיהנה .

למעלה