חתולים ושיפוץ בדירה - נא עזרתכם

mayayi

New member
חתולים ושיפוץ בדירה - נא עזרתכם

היי פורום יקר, שאלה קטנה לי בשם הבייביז השעירים: בקרוב אני עושה שיפוץ קטן בדירתי: הריסת שירותים/ מקלחת ובניית חדשים. מה שאומר שאעבור לישון אצל הוריי (5 דקות מכאן) למשך הזמן הזה (שבועיים שלושה) כי בדירה לא יהיו שירותים ולא יהיה חדר שינה (מחברים אותו לשירותים-מקלחת). כרגע הארגז של החתולים נמצא במרפסת-שירות שצמודה למקלחת, בשיפוץ הכל שם יהיה הרוס לכן אני כמובן יכולה להעביר את הארגז זמנית לסלון (שנשאר שלם, יחד עם עוד חדר) כמובן שהבייביז שלי ישארו בדירה, כפי שאמרתי בית הוריי נמצא באותה עיר ואני אהיה כאן הרבה - להשגיח על השיפוץ ולהיות עם ג'סי ומיטש שלי. שאלתי נובעת מדאגה לשלומם המנטלי - האם זה יעשה להם טראומה לראות את הטריטוריה שלהם בבלגן של שיפוץ? ברור לי שעדיף להשאירם בסביבה המוכרת (בחרתי שיפוצניק שהבטיח להשגיח שהחתולים לא יברחו, אמרתי לו שזה ה-קריטריון שלי לבחור אותו ולא מישהו אחר...) אבל אני קצת דואגת. מישהו חווה שיפוץ כזה שלא מצריך ממש מעבר דירה? עצות נוספות כדי להקל עליהם? תודה! מאיה של ג'סי ומיטש.

ניקאה

New member
חתולים ושיפוץ

לנו יש חתולה עתיקה בת 17 כיום (טפו טפו טפו). במשך שנים רבות דחינו את השיפוץ בבית בגלל שדאגנו מה יקרה לה. שהרי מדובר בחתולה עדינה ורגשנית. בלב כבד, מחוסר ברירה (הצינורות התפוצצו) עשינו לבסוף את השיפוץ והפלא ופלא החתולה הייתה מאושרת. ביום היא ישנה לה בשלווה, למרות רעשי האימה של השיפוץ, ובלילה היא רבצה לה באושר בין ערמות החול והאבנים. כלומר האשקן בבית רק שימח אותה.

עדידושש

New member
תראי, אנחנו לא ממש עשינו שיפוץ

אבל הגיעו אלינו חשמלאי וכזה שעושה תריסים ורשתות לחלונות, והם קדחו ממש מעט, ועשו עוד קצת רעש עם פטיש, וזה הספיק להכניס את ריצ'י לפחד מטורף שנשאר לו במשך יומיים- הוא היה ממש אומלל מסכן ומפוחד (אפילו יומיים אחרי שההם כבר הלכו). אני חושבת שעדיף אולי לקחת אותם איתך, נכון שהמעבר עצמו לא משהו עבורם, אבל הרעשים, הדפיקות והקידוחים, יהפכו את הבית שלהם, ובעצם את הטריטוריה שלהם למשהו מפחיד ולא מוכר עבורם...

mayayi

New member
אז זהו, שאין מצב לקחת אותם איתי

הבית של ההורים שלי הוא בית פרטי גדול והדלתות לגינה תמיד פתוחות - הם חתולים שרגילים לחיות בדירה קטנה ולא לצאת החוצה, אז אני חוששת שיברחו
אני חושבת שאצטרך פשוט לזרום עם זה ולראות איך הם מגיבים ביום הראשון לרעש וללכלוך, ולהמשיך משם. יש גם את נושא הבטיחות שלהם, כי ביומיים הראשונים זה רק שבירות. מיטש פחדן ותמיד מתחבא כשיש אורחים אז אני מניחה שהוא גם ככה יהיה באיזו פינה, הבעיה רק עם ג'סי שבטוח יסתקרן וירחרח סביב השיפוצניקים. אני פשוט אצטרך להיות כאן ולהשגיח עליהם, או אפילו להכניס אותם לכלובים רק למשך השבירה למען בטחונם.

עדידושש

New member
אז תנסי להכין להם מראש פינות

שיוכלו להתחבא בהן... ובשבירות- בהחלט כדאי לסגור אותם- גם לבטחונם האישי וגם כדי שלא יפחדו יותר מדי...

mayayi

New member
כנראה שיש פתרון!

יש אצל ההורים שלי אפשרות לסגור אותם בחדר שמחובר למקלט. זה שטח יחסית קטן אבל הוא יהיה 100% שלהם והם יהיו בטוחים שם מכל פגעי השיפוצים וסכנת בריחה (וגם אני אהיה רגועה שהם לא בדירה שלי בזמן השיפוצים - כמו שאמרתם, לא לסמוך על שיפוצניקים, הם לא אוהבים את החתולים שלי כמוני...) בקיצור, זה תלוי באמא שלי ואם היא תסכים שהחדר הזה + המקלט יהיה מוחרם לטובת ג'סי ומיטש למשך שבועיים. אני אביא לשם את כל הצעצועים שלהם ואפילו אשן שם בעצמי כמה לילות כדי שירגישו בטוחים. הכל למען התינוקות השעירים שלי
תודה על כל העצות ועדי אמא של ריצ'י - מה שלומו של האדון? יש תמונות?

כן אני עברתי שיפוץ כזה

וזו לא חוויה מרנינה לחתולים. את חייבת לסגור אותם בחדר בנפרד ולא לאפשר להם לצאת מחוץ לחדר. בחדר שימי מים וארגז חול וגם קערה עם אוכל. אל תסמכי על השיפוצניק שלך. הסח דעת קטן שלו והחתולים יעשו ויברח החוצה. אם אין אפשרות לסגור אותם בחדר בנפרד - שיקלי העברה שלהם לפנסיון בתקופת השיפוצים.

savlanut

New member
רק לגבי הביטחון שהחתולים לא יברחו

אני לא הייתי סומך על הקבלן הכי טוב בעולם ובכל זאת עושה הפרדה מוחלטת בין השיפוץ לבין החדרים שבהם יהיו החתולים. אפשר להפריד אפילו עם קיר גבס שעולה 35 שקלים כי בכל מקרה החתולים לחוצים מהרעש והבלגן ויכולים לברוח מחלון או דלת שפתוחה לרגע. במקום שתכיני להם הם יעברו את התקופה בלי בעיה.

|בהלגבי השיפוץ - תאמצי את ההצעה של

גינגית אחת. מנסיון אישי אני ממש בדעה שלה . בהצלחה.

למעלה