חתולה בריח... טיגון!

RacheLeob

New member
חתולה בריח... טיגון!

האם גם כשאתם מבשלים\אופים הפרווה של החתול שלכם מקבל את הריח של מה שזה עתה אפיתם\בישלתם? הסיאמית שלי פשוט מריחה עכשיו כמו צ'יפס! ואתמול היא הריחה כמו לחם... לפעמים היא מקבלת ריח של ממולאים
הכי מבאס זה לנשק אותה כשרעבים... כל בלוטות הטעם מתמלאות ריר... והיא כמובן מלקקת את עצמה באובססיסיות כדי להעיף את הריחות ממנה. לחתולים האחרים שלי זה לא קורה. מה אתם אומרים? זה סוג של פרווה שסופח אליו את הריחות מהאוויר?

../images/Emo6.gif חחחחחח הרגת אותי מצחוק

אלא אם כן היא עומדת מעל הסיר כשאת מבשלת לא ברור לי איך הריח נדבק בה אנחנו גרים בבית קטן שברגע שמבשלים בו משהו כל הבית מריח בהתאם אבל מעולם לא הרחתי על הבובון שלי ריח של בישולים/ אפיה / טיגון ואני מאוד רגישה לריחות

RacheLeob

New member
../images/Emo13.gif

היא לא עומדת מעל הסיר, ויש חלון גדול בדיוק מעל הכיריים. לכן נראה לי שזה באמת סוג כזה של פרווה. בושמילס שלנו תמיד מסתובב לנו בין הרגליים כשאנחנו מבשלים ואין לו שום ריח. אבל למוריגן כמעט תמיד יש ריח של מה שבישלנו

יכול היות שיש בזה משהו החתול הקודם שלי היה לו הריח של הבושם שלי (בגלל החיבוקים)... הייתי מריחה את עצמי עליו... החתול הנוכחי לא , אין לו ריח בכלל אפילו להפרשות שלו אין ריח חזק (מזל!) וזו הקלה גדולה כי עם הקודם הריח היה פשוט נורא. עכשו שאת אומרת את זה, נשמע לי הגיוני. גם העור שלנו קולט בשמים בצורה שונה זה מזה, אז למה לא פרווה של חתול? (חלק מן העור) האמת שז די מדהים שהפרוה שלה קולטת את הריח מן האוויר, זה מעניין.

RacheLeob

New member
זה באמת מדהים. האם יש כאן עוד בעלים לסיאמים?

מעניין אותי לדעת אם זו רק הערסית שלנו או כל הסיאמים... יש לנו חתול עם פרווה ארוכה ומלאה, ג'יימסון - והוא מריח כמו אבקת כביסה כל הזמן, אבל זה בגלל שהוא מקבל את זה מארגז החול שלו, אנחנו משתמשים בתוספת אבקה כזו, כמו טלק, לבישום (הוא אפילו קיבל כינוי - "כביסי" בגלל זה
) ומוריגן, הסיאמית, לא מריחה מאבקת כביסה למרות שבכל הארגזים אנחנו שמים את אותה האבקה... ובושמילס, אחיו של ג'יימסון - לא מריח משום דבר, לא כביסה, לא טיגונים ולא כלום (יש לו פרווה "קצרה", אבל מלאה מאד, עם פרווה תחתונה פלומתית) ממש מעניין!

יכול להיות שזה תלוי גם במידת הליקוק העצמי אם החתול מתנקה בקביעות , יכתן שיהיה לו פחות ריח. אני אישיתי רגישה לריחות וחשוב לי שהחתול יריח טוב או לא יריח בכלל.

יצורה

New member
חבל שעל החתולים שלי זה לא עובד

בעיקר על טופו וסיד, שהם המצחינים הראשיים
. אגב, לחברה שלי הייתה כלבה שהייתה ישנה לה על הכרית במהלך היום, כך שתמיד היה לה ריח נעים של שמפו. אבל זה די הגיוני, בסכ"כ. גם השיער שלנו סופג ריחות טיגון, סיגריות וכו', אז למה שאצל חתולים זה יהיה שונה?

בילי28

New member
אפשר להצטרף? יש בשכונה שלנו חתול רחוב

שמאכילים אותו באופן קבוע. לא פעם, כשהוא יושב לי על הברכיים ואני מחבקת ומנשקת אותו, אני מרגישה ריח של בושם בפרווה שלו (בחיי!!). כנראה מישהי שמאכילה אותו, גם היא נוהגת לחבק אותו כמוני, וכך נספג ריח עדין של בושם בפרווה (אגב, הוא חתול משגע, טוּב לב מהלך על ארבע, ואפשר לעשות איתו כמעט הכל - לחבק, לנשק, להרים על הידיים, והוא בתגובה מחכך את הפנים שלו בפנים שלי. פשוט תענוג).

RacheLeob

New member
רעיון טוב!

אז אולי מעכשיו אני לא אחביא את הכרית מתחת לשמיכה כדי שהם יקבלו ריח של שמפו
מה שמפליא אותי הוא שרק הסיאמית מריחה ככה. והיא ממש הריחה מטיגון אתמול. גוש צ'יפס מטוגן וגדול

Noaal

New member
אם לחתולים שלי היה נדבק הריח של האפייה בבית

אז הייתי בוחרת שידבק בהם ריח השמרים, אבל זה לא ממש עובד ככה. שופ של ההורים שלי מריחה רוב הזמן (בעיקר בבוקר) מהאפטר שייב של אבא שלי או מהבושם של אמא שלי. לדעתי היא מתחככת בבקבוקים אחרי השימוש.

יוקה

New member
זו אחת הסיבות להפסקת העישון שלי לפני כמה שנים

גם ללא חיכוך מכוון, הפרווה שלהם (ושל כלבים וכך גם הבגדים שלנו והריפוד של הרהיטים) נוטה לספוג ריחות מסביבתם הקרובה. לפני כמה שנים קיבלתי טלפון מקניט ונשאלתי ע"י חברים אם הכלב שלהם (ענקקקק) בילה אצלנו בשעות האחרונות וכמובן שאישרתי. הם טענו שהוא פשוט מסריח מסיגריות וירג'יניה :)))) אתם כנראה מטגנים הרבה? השתדלו לאוורר, ובכלל טיגון לא בריא לאיש או לחתול או בכלל. לגבי הריחות של החתול של הורי נועהל'ה - באמת יתכן שהוא מתחכך בבקבוקים, כי הוא יודע שמדובר בדבר אישי של בעליו והוא הרי "שותף", אבל יתכן גם שרק ליטוף או חיבוק מעבירים את הריח לחתול, והוריה לא מספרים לה שמדובר בחיבוק, כדי שלא תקנא...

RacheLeob

New member
ממש לא מטגנים. אף פעם

אנחנו אוכלים אוכל בריא
, משתדלים לפחות (נופלים בגבינת פרומעז
בכל חביתה שלנו היא מככבת) אתמול ניסיתי לעשות שניצלי סויה מפתיתי סויה (בפעם הבאה אאפה אותם...) ולשארית השמן זרקתי כמה צ'יפסים

יוקה

New member
חה חה חה, אז לא אהיה בלשית... אבל

אם מדובר בחתול שיוצא לעיתים מהבית - אל תתפלאי אם הוא עורך ביקורי "גורמה" אצל השכנים. הסתבר לי במרוצת השנים שחתולים מאוד אוהבים שכנים, אולי בגלל צבע הדשא שלהם? אני זוכרת שטילי, שמעולם לא איפשרתי לה לצאת, היתה יוצאת מבין חרכי התריסים למרות משמניה המרשימים, ואז הייתי מקבלת טלפון מהשכן ממול שהגברת עורכת ביקור אצל השכנים הצמודים. כשהתנצלתי בפניהם אמרו ש"לא נורא" אבל למיטב ידיעתי גם לא כיבדו אותה בגונדי או בחורשט שלהם :) וכל הכבוד על השמירה על אוכל בריא. אני לא יכולה לעמוד בבנות דודות של פרומעז ובה, לרבות מקירבה יותר רחוקה... סויה - מחוץ לתחום כאן. אז לא אמות בריאה בבוא זמני... :) ודווקא לחתולים אני מאוד מקפידה על מזון איכותי ביותר ועל בריאות והיגיינה. נו, לכי תביני... :)

RacheLeob

New member
החתולים שלי לא יוצאים מהבית../images/Emo13.gif

ככה זה, אנחנו מקפידים עליהם כי הם תחת אחריותנו. גם כשאני שמה שאריות אוכל לחתולים בחוץ אני שוטפת אותו היטב מתבלינים וחותכת לחתיכות קטנטנות... לא הבנתי. את לא אוהבת גבינת עיזים? זה אחד הדברים הכי טעימים בעולם! במיוחד גבינת עזים למריחה 5% שומן של מחלבות גד. פשטידת כרישה עם יין לבן ומטבעות גבינת עיזים יכולה להוציא אותי מדעתי... (חבל שהחתולה לא מקבלת את הריח שלה כשאני מכינה אותה...) גם לכדורי הפרווה שלי אני נותנת קצת גבינת עיזים מדי פעם. הם אוהבים את זה

היה לי חתול שפרומעז הצילה אותו מרעב כבר סיפרתי את זה, אבל אספר למי שלא קרא. חתולי הקודם סבל מאנורקסיה ארבע וחצי שנים בערך, עד מותו בגיל שש עשרה וחצי. הוא היה מוכן לאוכל פנסי פסט על קצה המזלג, ורק פרום עז הוא היה מוכן לאכול כמעט תמיד אבל במנות קטנות. איזה מזל שגיליתי את העניין הזה כי היו ימים שלמים שהוא לא היה אוכל בכלל! הייתי משתגעת איך הוא בכלל חי ככה? הוא פשוט איבד את תאבונו וזה הלך והדדרדר עם השנים. כשהוא לא היה מסוגל לאכול פרומעז, אז ידעתי שצריך לקחת אותו לוטרינר . היום אני לא יכולה לקנות את הגבינה הזו, היא יותר מדי קשורה לזכרונות עצובים ולתקופה קשה מאוד. עברתי לגבינות המדהימות של משק יעקוב'ס (במשקל, גבינה צהובה טוב, וגנינות ברי בקר ועיזים נקאות קממבר משום מה), ממכרות ביותר, אז אל תנסו אפילו פעם אחת , ראו הוזהרתם. החתול החדש שלי שיבדל לחיים ארוכים, שאוהב גבינה פושטית לבנה דלת שומן, לא מוכן אפילו להריח את הגבינות הללו (טוב הריח זה לא הצד החזק שלהן...והמבין יבין) כבר כתבתי עליו שהוא לא מוכן לאכול בשר בשום צורה. לא ראיתי חתול שאוהב ככה יוגרט וסתם גבינות לבנות כחושות ופושטיות . אני לא נותנת לו כל כך כי אומרים שזה לא כל כך בריא להם, רק לפעמים כצ'ופרוגם כי זה משעשע אותי לראות שזה חמוץ לו אז הוא מקמט את האף בצורה ממש מצחיקה. הלוואי שיכולתי לצלם אותו עם ההבעה הזו.

יוקה

New member
אם אני לא אוהבת גבינת עיזים? אני?../images/Emo22.gif

אפילו כתבתי (ציטוט: אני לא יכולה לעמוד בבנות דודות של פרומעז ובה) כולה החסרתי מילה - "בפני". גם לא יכולה לשבת בפניהן, אגב. את יודעת עד לאן אני מכתתת רגלי וארנקי לקנות גבינות עיזים? מצאת לך.... חחח רק אתמול הייתי במעדניית יום טוב בלווינסקי, ומקווה שלא יחסר לקליינטים האחרים או שהמלאי יתמלא עד חג הביכורים... :) ואם אני - אז כמובן שגם נושי. הפעם היחידה שהצלחתי לתת לה כדורים נגד כאבים היתה בתוך כדור של פרומעז... מובן שכעבור פעמיים שלוש היא גילתה את המלכודת וחזרה לסרבנותה, אבל בסופו של דבר יצא טוב, כי היה חשוב שיכאב לה קצת כדי שלא תשתולל מדי ורגלה תחלים..). אפשרות אחרונה שאני דולה מדמיוני: אולי בגלגולה הקודם היתה פאנקייק? שבת שלום.

את זה שהם מריחים מבושם או כדומה אני

מבינה כי גם הבובון שלי מריח מהבושם שלי אחרי שהוא מואיל בטובו לתת לי לחבק אותו או מריח כמו מרכך כביסה כשהוא ישן על מצעים שרק הוחלפו אבל ריחות של אוכל אף פעם לא הרחתי עליו. מעניין אם זה קשור לסוג פרווה/ עור מסוימים....

כנראה שאני לעולם לא אדע

כי לחתולה שלי אין פרווה
אבל כשאמא שלי מתכננת לאפות עוגה למשל, ומשמנת תבנית...אמא שלי לא מספיקה להביא ביצים מהמקרר וכבר מישהי ליקקה חצי מהחמאה

למעלה