חצי או שלם

ל יב י

New member
חצי או שלם../images/Emo23.gif

והנה השאלה שהתבשלה בי בשעות האחרונות: האם אתם מרגישים חצי שמחפש את החצי השני? או שלם שמחפש את השלם? מיועד לכל המחפשים והמחפשות כמובן.

ליאן.

New member
אהמ..

יש את אלו שמחפשים ויש את אלו שמוצאים.. אלה שמוצאים, תמיד ימצאו את השלם למרות שלרוב הם לאו דווקא חיפשו.. לגבי המחפשים למיניהם, הם לרוב חצויים ונדיר שימצאו את השלמים או יוכלו להחזיק בהם לאורך זמן..

אושר מ

New member
שלם בהחלט. לא להאמין אבל

פעם בכיתה י´ היה לנו ויכוח על זה שיעור שלם. אני היחידה שטענתי בעד השלם, ומולי הבחור היחיד ששווה משהו בשכבתי שטען שלא חצי אבל גם לא שלם (זה היה משהו דומ. לא בול אותו דבר כמובן). אני ניסיתי להסביר שמי שלא שלם בעצמו, לטעמי הקשר מבחינתו יהיה שם משוםש הוא זקוק לו ולכן תרומתו לקשר תיהיה קטנה. מבחינתי מי שלא בא שלם לקשר, אינו מוכן לקשר.

tali_le

New member
מסכימה חלקית

אני גם תומכת בעניין השלם אבל - "מי שלא שלם בעצמו, לטעמי הקשר הזה מבחינתו יהיה שם משום שהוא זקוק לו" אני חושבת שקשר, שמתפתח וגדל עם הזמן - הופך להיות משהו שאני זקוקה לו משהו שהופך להיות חלק ממני ומהשלם שאני כלומר, אני מגיעה שלמה לקשר - אבל הקשר יוצר גם שלם אחר - גדול יותר מקוה שאני מספיק ברורה השעה מאוחרת ואני קצת רגשנית בימים האחרונים טלי

ואו, איזו שאלה

(את תמיד יודעת לשאול את השאלות הנכונות!) לא יודע. ממש לא יודע. אני רוצה להאמין שאני שלם שמחפש את השלם. אבל אני יודע שאני לא שלם עדיין בעצמי. ומצד שני - ברור לי שאני לא מחפש את מי שישלים או תשלים אותי (כן, אני לומד מטעויות שעשיתי בעבר). לשלמות אגיע, אם אגיע, מתוך עצמי.

jeb

New member
למה "או" כשאפשר "גם"

כל אדם הוא שלם. עוד לא נתקלתי בחצי בן אדם (חוץ מתאומים סיאמים שניתוח ההפרדה נכשל). עם זאת, אין מניעה שאדם שלם יהווה חצי מקשר (או שליש, או כל שבר אחר בהתאם לחוקי הדת והמדינה). אם הקשר באמת טוב, אז השלם גדול מסכום חלקיו. אתם בטח תצחקו עלי, אבל דוגמה הממחישה את דעתי היא הרובוטריקים. כל אחד הוא רובוט בפני עצמו, אך יש כמה שיכולים להתחבר ביחד וליצור רובוט גדול ומאד חזק.

Dor K

New member
../images/Emo45.gifרובוטריקים זה אחלה

אני לא חושב שאדם הוא שלם לגמרי כשהוא לבד. הוא לא חצי, הוא הרבה יותר מזה. אדם יכול להתקיים לבד. אבל בלי אהבה, חסר לו משהו מסויים. אצל אנשים מסויימים זה משהו גדול, אצל אחרים זה קטן, אבל חסר משהו. לכן אדם הוא כמעט שלם ולא חצי.

2 חצאים שיחד מרכיבים 2 שלמים.

כשאחד מרכיב את השני והפך אותו לשלם, והשני מרכיב את האחר והופך אותו לשלם. אז מ-2 חצאים נוצרו 2 אנשים שלמים. קצת לא מתמטי. אבל נכון, לדעתי. שין.

למעלה