חוק ההסדרה: הימין צריך לנשק לשמאל ת'רגליים

ooopsss

New member
חוק ההסדרה: הימין צריך לנשק לשמאל ת'רגליים

הנושא - "חוק ההסדרה" שכמעט ועבר השבוע, וגם הזכות על הארץ.
הטענה שלי - הימין רצה להעביר את החוק, אבל היה קצר-רואי ולא שם לב שחוק ההסדרה מבטל את זכותנו על הארץ!

לפני הכל - זאת הפעם הראשונה שאני כותב בפורום הזה. אני לא טרול, הכוונה שלי כנה. גם אין לי כוונה לפתוח כאן ויכוח פוליטי בעד\נגד החוק, אלא להצביע על אנומאליה בחוק ההסדרה. לדעתי, העברת החוק היתה מהווה גול עצמי חמור דווקא לטיעוני הימין! שימו לב שאני לא מתכוון ש"הימין צריך להודות לשמאל על שבנה את הארץ" או קישקוש בכיוון הזה אלא משהו נקודתי יותר.

ואחרי הכסת"חים וההתנצלויות, אסביר:
הימין ניסה להעביר השבוע חוק שנועד למנוע פינוי של מאחזים לא חוקיים ביו"ש, להסדיר את קיומם.

על רגל אחת מה שהחוק אומר זה משהו כזה:
- נניח שלכם יש מיגרש. ונניח שנסעתם לכמה שנים לחו"ל, ובזמן שנעדרתם אני בניתי בית במגרש שלכם ועברתי לגור שם.
- אתם חוזרים ארצה, דורשים שאני אתפנה, אבל אני מנופף בחוק החדש ואומר: אני כבר גר כאן מספיק זמן. עכשיו מאוחר מדי לפנות אותי - כל מה שמגיע לכם זה פיצוי כספי.

בשביל למנוע פינוי מאחזים נוסח "גבעת האולפנה" זה מעולה. רק מה, הימיננים הסתכלו צר מדי, בלי להסתכל על השלכות רוחב.
מה זכותנו על הארץ? אני אומר - זכותם של החזקים - בדיוק כמו זכותם של האמריקאים על ארץ האינדיאנים. אבל הימניים אומרים "זכות אבות. הארץ שייכת לנו עוד מימי אברהם, יצחק ויעקב"

רק מה, לולא השמאל היה מפיל לימין את החוק - היו מגיעים המוני ערבים מנופפים בחוק החדש ואומרים: "יפה, הארץ היתה שייכת לכם, אבל זה לפני 2000 שנה. אנחנו כבר גרים כאן מספיק זמן - מאות שנים. כלומר עפ"י החוק ההחדש שחוקקתם, הארץ שייכת לנו, הערבים, וכל מה שמגיע לכם זה אולי פיצוי כספי."

השארת חמישה בתים תמורת ויתור על הזכות המוסרית על הארץ?
עיסקה יפה לכל הדעות.

הימין צריך להודות לשמאל על שמנע ממנו גול עצמי.

----
והטענה הנגדית: בכלל לא התכוונו להעביר את החוק. סתם קלף מיקוח של לפתוח בגדול, ואז לרדת לזה שבמקום החוק יבנו 500 בתים חדשים, ולציבור זה עדיין ייראה סביר. כי החוק הרי נבלם.

גם יש ראש ממשלה שהלך לפשרה

מדובר כאן בפוליטיקה,הקרב האמיתי היה בין אורלב להרשקוביץ מי ינהיג את הבית היהודי!

naf86

New member
רק שכחת פרט אחד קטן

בשביל פיצוי צריך 2 דברים.
1. שיהיה בנייה על הקרקע
2. שיהיה הוכחת בעלות.

הערבים לא יכולים לטעון בעלות בשטח, כי הם לא ממש פיתחו את ישראל.
התיאוריה שלך הייתה עובדת אם הערבים היו מפתחים את האזור, וכשהיהודים רצו לחזור מהגלות היו אומרים "אבל יש לנו פה מדינה בנויה, אין לכם לאן לחזור אז קחו פיצוי על הקרקע אם תראו הוכחות".

אם כבר, יכול להיות הפוך. היהודים הם אלו שבנו. אם הפלסטינאים מראים הוכחות שהקרקע שלהם, והיהודים בנו על קרקע שלהם והם לא מחו בזמן אז צריך לתת להם פיצוי כספי.

למעלה