חולדאי: "תם עידן הרכב הפרטי

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
עזוב אותך איש. יש יותר טוב מ-10CC, SUPERTRAMP
TOTO, APP וכל יתר הענקים של שנות ה-70? היום אין בכלל מוסיקה. הכל חארטה וחידושים של שנות ה-70 וה-60. היום הנוער לא יודע מהי גיטרה ! מי שלא יושב ומקשיב לכל האלבומים של פראנק זאפא וג'ימי הנדריקס לא יכול להבין מהי נגינה על גיטרה. את ריצ'י בלאקמור ואת מארק קינג הזכרנו? רק אחרייהם מגיע מארק קנופלר וגיטרתו, אבל אין עוררין שבעוררין שנגן הגיטרה מס' 1 מאז המפץ הגדול היה ג'ימי הנדריקס האחד והיחיד !
excuse me while i kiss the sky

איך שהוא ניגן! האחד והיחיד מאז ומעולם. מה שג'ימי ידע לעשות עם הגיטרה בשיניים ומאחורי הגב, אחרים רק יכולים לחלום. גם כשהיה מסומם ניגן טוב מכולם
אפילו אריק קלפטון הגדול הודה שג'ימי הוא הגיטריסט הגדול ביותר שדרך על כדוה"א.

excuse me while i kiss the sky

איך שהוא ניגן! האחד והיחיד מאז ומעולם. מה שג'ימי ידע לעשות עם הגיטרה בשיניים ומאחורי הגב, אחרים רק יכולים לחלום. גם כשהיה מסומם ניגן טוב מכולם
אפילו אריק קלפטון הגדול הודה שג'ימי הוא הגיטריסט הגדול ביותר שדרך על כדוה"א.

ללא צל של ספק ! הנדריקס הוא משה רבנו של הגיטרה !

אורי404

New member
עזוב אותך איש. יש יותר טוב מ-10CC, SUPERTRAMP
TOTO, APP וכל יתר הענקים של שנות ה-70? היום אין בכלל מוסיקה. הכל חארטה וחידושים של שנות ה-70 וה-60. היום הנוער לא יודע מהי גיטרה ! מי שלא יושב ומקשיב לכל האלבומים של פראנק זאפא וג'ימי הנדריקס לא יכול להבין מהי נגינה על גיטרה. את ריצ'י בלאקמור ואת מארק קינג הזכרנו? רק אחרייהם מגיע מארק קנופלר וגיטרתו, אבל אין עוררין שבעוררין שנגן הגיטרה מס' 1 מאז המפץ הגדול היה ג'ימי הנדריקס האחד והיחיד !
אני חושב, שלכל גיטיריסט הייחוד שלו.
נוסף לגיטריסטים הנכבדים, שציינת אני מאוד אוהב את סגנון הנגינה של בריאן מיי, גיטריסט להקת ה"קווין" - לדעתי אחת הלהקות הגדולות שהיו.

אני חושב, שלכל גיטיריסט הייחוד שלו.
נוסף לגיטריסטים הנכבדים, שציינת אני מאוד אוהב את סגנון הנגינה של בריאן מיי, גיטריסט להקת ה"קווין" - לדעתי אחת הלהקות הגדולות שהיו.
אני בהחלט מסכים איתך ! גם דיויד ברוזה מאוד
יחודי וגיטריסט ענק. בראיין מיי הוא כישרון ענק ולצערי נשכח מהודעותיי האחרונות - הצדק עימך אורי.

אורי404

New member

Geistertreiber

New member
בבקשה, קישור לויקיפדיה בנידון
קבל.
מישהו בפורום הזה נשמע כמו שנקינאי מצוי
שמאלני אולטרה ליברלי מרכז תל אביבי,אמן מיוסר,ילד שמנת ועוד אפשר להגיד הרבה דברים..אבל... אני חושב שכדאי למקד את הדיון בנושא הפורום-תח"צ! אז במשפט אחד-תח"צ ותשתית עירונית חשובה פי אלף אלפי מונים מהשקעה בתאטרונים,אמנים וכיו"ב. השקעה בתשתיות היא בעקיפין השקעה בתרבות ובאנשים.

amit1270

New member
תמיכה ממסדית בתרבות שוליים זו סתירה פנימית
זה ממש אוקסימורון. הרי בכך היא תיהפך לממסדית, והיא הרי לא ממסדית, היא, כפי שאמרת, שוליים. וכתושב ר"ג אני יכול להעיד שחולדאי עשה המון דברים. כל שיפוץ נמל ת"א, התחיל בתקופתו. עד תקופתו זה היה אזור הרוס, מוזנח רק עם מעט דיסקוטקים ובעיקר המון חנויות לסניטציה ולציוד צלילה. כיום הנמל הוא אחד מפניני החן של העיר ת"א. שיפוץ מדרון יפו, שיפוץ רח' אבן גבירול שהפך להיות פשוט רחוב יפה. מלא מלא ככרות (מעגלי תנועה) בדרום העיר, במרכז העיר, בשכונות הצפון. הארכת הטיילת לחוף תל ברוך, תאורה דקורטיבית בטיילת הזו. הארכת הטיילת מאזור מגדל האופרה לכוון יפו. תוך כדי סלילת שבילים הן להולכי רגל והן לרוכבי אופניים תוך כדי התקנת תאורה דקורטיבית. הארכת פארק הירקון לכוון מזרח עד לקצה המזרחי של שכונת רמת החי"ל. העברת בתי המושבה שׂרונה ב-50 מ' דרומה על מנת להרחיב את רח' קפלן. בנוסף רח' קפלן עבר מתיחת פנים יפה ע"י אדריכלות נוף מוצלחת. שבילים לאופניים בכל השדרות. הקצאת נתיב על חשבון המכוניות הפרטיות למען רוכבי האופניים ברחובות משה דיין ויצחק שדה. פינוי מגרש אוסישקין. הקמת המבנה היפה לידו של מרכז הספורט הימי (חתירה ושיוט). שיפוץ ואדריכלות נוף בשד' נורדאו בחלק בין בן יהודה והירקון. שיפוץ תחנת הרכבת הראשונה בארץ היא תחנת יפו. שיתוף פעולה בנוגע לרכבת הקלה בדרום העיר, קרי בתפר בין בת ים ליפו ובתוך יפו והכנת הרחוב ללא שם (היכן שהיתה מסילת הרכבת ההיסטורית) בתור מסלול לרכבת הקלה בתוך דרום ת"א (צפונית לבית רומנו). שיפוץ מבנה תיאטרון הבימה. מעבר תיאטרון הקאמרי למשכנו במשכן אומניות הבמה. עידוד מעבר משרדים לבנייני משרדים במקום שיהיו בתוך דירות מגורים. עד לפני כ-10 שנים היו המון, אבל המון רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, עמילי מכס, יועצים ארגוניים, אנשי יחסי ציבור ושאר בעלי מקצועות חופשיים שהיו להם משרדים בעצם בדירות מגורים. העיריה התעקשה על כך שהם יעברו למגדלי משרדים באזור האיילון או בסיטי של ת"א או ברמת החי"ל, ככה שהתפנו בפועל כמה אלפי דירות בשנים האחרונות. בין היתר מגדל עזריאלי המרובע לא קבל אישור להיות כולו מלון או מלון דירות על מנת שיקצו חלקים נכבדים ממנו למשרדים.
הוא גם אחראי למגדל נווה צדק...

down under

New member
הוא גם אחראי למגדל נווה צדק...
חבל שאין עוד מגדלים כמותו
המגדל ממש לא בתוך נווה צדק, אלא כ-50 מ' מחוץ לבית הקיצוני של נווה צדק. בתוך נווה צדק עצמה יש רק בתים פרטיים. כמו כן, הוא לא "חוסם" לנווה צדק את הים או את הבריזה שכן הוא מזרחית לשכונה. הוא לא בין השכונה לים. בקיצור, למתנגדי המגדל הזה אין שום טענה שמחזיקה מים.

amit1270

New member
חבל שאין עוד מגדלים כמותו
המגדל ממש לא בתוך נווה צדק, אלא כ-50 מ' מחוץ לבית הקיצוני של נווה צדק. בתוך נווה צדק עצמה יש רק בתים פרטיים. כמו כן, הוא לא "חוסם" לנווה צדק את הים או את הבריזה שכן הוא מזרחית לשכונה. הוא לא בין השכונה לים. בקיצור, למתנגדי המגדל הזה אין שום טענה שמחזיקה מים.
חוץ מזה שהוא מכוער ומנוגד לסביבתו
וכל תושביו או רובם הגדול תושבי חוץ מצרפת, אין שום בעיה...

down under

New member
אין מגדל אחד בעולם, אחד, שאיננו
מנוגד לסביבתו. אחד. וגם מעל ל-70% מהמגדלים הם בין לא יפים לסתם סתמיים (שלא לאמר מכוערים).

יניבל1

New member
אין מגדל אחד בעולם, אחד, שאיננו
מנוגד לסביבתו. אחד. וגם מעל ל-70% מהמגדלים הם בין לא יפים לסתם סתמיים (שלא לאמר מכוערים).
כבר רומזים לך כאן מספר אנשים
ואתה עדיין מסרב לקלט תל אביב הופכת מיום ליום לעיר של כרישי נדלן רק השבוע קראתי שהולכים לבנות עוד 26 גורדי שחקים

down under

New member
אני ממתין לדוגמא של המגדל האחד
שהוא כן מתאים לסביבתו. שאי אפשר לאמר עליו שהוא מנוגד לסביבתו. יש בערך מליון מגדלים בעולם (מגדל מוגדר כמבנה שיכולים להיות בו בני אדם וגובהו מעל 50 מ'). הבא לי דוגמא של מגדל אחד שתואם את סביבתו.

amit1270

New member
אני ממתין לדוגמא של המגדל האחד
שהוא כן מתאים לסביבתו. שאי אפשר לאמר עליו שהוא מנוגד לסביבתו. יש בערך מליון מגדלים בעולם (מגדל מוגדר כמבנה שיכולים להיות בו בני אדם וגובהו מעל 50 מ'). הבא לי דוגמא של מגדל אחד שתואם את סביבתו.
המגדלים לאורך נתיבי איילון
יש עוד הרבה דוגמאות, אבל אין לי כוח לפרט. באופן כללי, יש אזורים שמתאימים לבניית מגדלים ויש כאלה שלא.

down under

New member
המגדלים לאורך נתיבי איילון
יש עוד הרבה דוגמאות, אבל אין לי כוח לפרט. באופן כללי, יש אזורים שמתאימים לבניית מגדלים ויש כאלה שלא.
כל מגדל, בהגדרה כמעט הייתי אומר,
מעצם גובהו, מעצם בוֹלטוּתו, מעצם ההתרסה של התרוממותו מעלה הוא לא תואם את הסביבה שסובבת אותו. הרי עד שנת 96' לא היו מגדלים לאורך נתיבי אילון. כלומר, בשנה שבה בנו את המגדל הראשון, בעצם שניים הראשונים (מגדלי עזריאלי העגול והמשולש), לא היו קודם לכן מגדלים באילון ולכן עזריאלי היה חריג. הוא היה לא תואם את סביבתו. לאט לאט הציבור התרגל לנוכחות שלו והנה היום כל האזור מלא מגדלים. בצורה עוד יותר בוטה אפשר להתבונן על מתחם הבורסה של ר"ג. בשנת 68' נבנה המגדל הראשון, בית שמשון של בורסת היהלומים. עד אותה שנה הבניין הכי גבוה בכל המתחם היה בנין בן 4 קומות. והיום, ראה זה פלא, כל מתחם הבורסה מלא בגורדי שחקים. אני מסכים שיש מקומות שאני מתנגד לבניית גורדי שחקים בהם. למשל בעיר העתיקה בירושלים. למשל בתוך שכונת נווה צדק בת"א. למשל בתוך העיגול של ככר המדינה. למשל בתוך יפו העתיקה. אבל בכל שאר המקומות ממש אין לי התנגדות. להיפך, אני משתוקק שיהיו מאות מגדלים בגוש דן ואפילו בירושלים. אני גם לא התנגדתי לפרוייקט של הולילנד.

amit1270

New member
כל מגדל, בהגדרה כמעט הייתי אומר,
מעצם גובהו, מעצם בוֹלטוּתו, מעצם ההתרסה של התרוממותו מעלה הוא לא תואם את הסביבה שסובבת אותו. הרי עד שנת 96' לא היו מגדלים לאורך נתיבי אילון. כלומר, בשנה שבה בנו את המגדל הראשון, בעצם שניים הראשונים (מגדלי עזריאלי העגול והמשולש), לא היו קודם לכן מגדלים באילון ולכן עזריאלי היה חריג. הוא היה לא תואם את סביבתו. לאט לאט הציבור התרגל לנוכחות שלו והנה היום כל האזור מלא מגדלים. בצורה עוד יותר בוטה אפשר להתבונן על מתחם הבורסה של ר"ג. בשנת 68' נבנה המגדל הראשון, בית שמשון של בורסת היהלומים. עד אותה שנה הבניין הכי גבוה בכל המתחם היה בנין בן 4 קומות. והיום, ראה זה פלא, כל מתחם הבורסה מלא בגורדי שחקים. אני מסכים שיש מקומות שאני מתנגד לבניית גורדי שחקים בהם. למשל בעיר העתיקה בירושלים. למשל בתוך שכונת נווה צדק בת"א. למשל בתוך העיגול של ככר המדינה. למשל בתוך יפו העתיקה. אבל בכל שאר המקומות ממש אין לי התנגדות. להיפך, אני משתוקק שיהיו מאות מגדלים בגוש דן ואפילו בירושלים. אני גם לא התנגדתי לפרוייקט של הולילנד.
אתה טועה, אבל אני ממש לא מתכוון להיכנס לזה
בשעה מאוחרת זו.

בועז ל

New member
אתה טועה, אבל אני ממש לא מתכוון להיכנס לזה
בשעה מאוחרת זו.
השאר לי את העבודה, עמית. אני אתן לקובי דוגמא
למגדל שמשתלב עם סביבתו. והמגדל הוא....המגדל המרובע בעזריאלי שמשתלב יופי-טופי עם המגדל המשולש והעגול.

down under

New member
השאר לי את העבודה, עמית. אני אתן לקובי דוגמא
למגדל שמשתלב עם סביבתו. והמגדל הוא....המגדל המרובע בעזריאלי שמשתלב יופי-טופי עם המגדל המשולש והעגול.
בועז, נחשתי שתתנו דוגמא זו או את
את כל אחד ממגדלי הענק של בורסת היהלומים ומתחם הבורסה בכלל של ר"ג. אבל זו אשליה, שכן המגדל הראשון שנבנה בכל מקום שבו מגדל שלישי או עשירי כן משתלבים, הוא (הראשון) מאוד לא השתלב בסביבה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה