חדשות המשט בקיסריה

חדשות המשט בקיסריה

להלן תמצית תשובת רספ"ן שהגיעה למשרדי הבוקר בפקס: מסתמנת אפשרות להקמת מזח עץ לעגינת יום בלבד תוך הגבלת הצלילה והעגינה בנמל לימים ושעות ובתנאים של תיאום מראש ובתשלום. אזור השחיה יתוחם ויוקם חיץ למניעת מעבר שחיינים לכוון הסירות. נכון להיום אסור להכניס כלי שיט לנמל מאחר ובתוך שטחו קיים חוף רחצה מוכרז. כך דברי מר רונן זיסו, מרכז בכיר תפעול נמלים ומעגנות ברספ"ן. כמובן שאשתדל להעביר לכאן את המכתב במלואו. עם זאת אני רואה לנכון להגיב כבר כאן ועכשיו, שהבטחותיה של הרספ"ן לא נועדו אלא להרגיע אותנו ולסלק את הרוח הגבית ממפרשינו. הבטחות אלה הושמעו כבר באזני בעבר, ע"י המהנדס הראשי ד"ר דן ליבנה, ורק לאחרונה, בעת ביקורי ברספ"ן הוא סיפר לי שהתכנית המוצעת לעיל ירדה מהפרק. ההבטחות הללו אינן נושאות עימן תאריך יעד לביצוע בעתיד הנראה לעין, ובינתיים המקום נגזל מאיתנו בפועל. מעבר לזאת, הכל צריך להתבצע בהדדיות, דהיינו, גם הצלילה במקום צריכה להעשות בתיאום שעות וימים ובתשלום בדיוק כנדרש מאיתנו. לא ברור כמו כן מדוע תיאסר עגינת לילה ?? האם בכדי לדרוש תשלום נוסף ?? אני שב ומזכיר שחוק רספ"ן מחייב את הרשות הזו לקדם את השיט בישראל. מדוע אם כך לא התנגדה להכרזת חוף הרחצה ? הרי המקום שימש עד עתה בפועל לעגינה !! יש במקום עוד מספר חופי רחצה מוכרזים שקיומם אינו מתנגש עם השייטים או הצוללים או עם כל קבוצה אחרת של משתמשים בים (למשל חוף האקוודוקט). ומדוע אינה מכריזה על המקום כנמל או כמעגנה כיאות לו ?? הרשויות השולטות במקום נוהגות אלימות משפטית (וגם אחרת) ביצרן תשתיות משפטיות בבחינת יש מאין שנועדו אך ורק כדי לקדם את עניניהן תוך קיפוח זכותו של כל מי שעומד בדרכן. לא זו אף זו. הגופים השולטים במקום נוהגים עפ"י מוסר כפול.מחד, אוסרים עלינו את העגינה, ומאידך מפעילים במקום סירת צוללים (לה העניקו הגדרה של סירת תיפעול). סירה זו עוגנת במקום כל הזמן. בנוסף עליה עוגנות במקום שלש סירות דייגים בעלות מנועי חיצון גדולים. אני קורא לשייטי ישראל לזעוק כנגד הפגיעה בזכויותיהם, ולומר לכל הגופים הללו, מספיק ודי. השייטים נקראים לעגון בפתח הנמל ולהכנס אליו להפגנה באמצעות ס"גים או כל כלי שיט אחר שאינו מופעל ע"י מנוע. השיבו מלחמה שערה. בסופו של דבר הם לא יעמדו בלחץ הציבורי. רון שלם.

למעלה