חברה שלי קלפטומנית

חברה שלי קלפטומנית

שלום לכולם.

חברה שלי סובלת מקלפטומניה וגונבת מהחנות בה היא עובדת! כמעט על בסיס יומיומי. שווי הדברים שהיא גונבת הוא ממש נמוך מה שהופך הכל לעוד יותר מגוחך.

התחייבתי בפניה שאשמור את סודה ואני בדילמה. מצד אחד אני רוצה לשמור את סודה כפי שביקשה ומצד שני אם היא תיתפס היא עלולה להסתבך (ובלי קשר ללהתפס, היא בבעיה שמצריכה טיפול)!

המלצתי לה לפנות לייעוץ מקצועי / טיפול והיא לא עושה כלום בנידון. היא מודעת לכך שמה שהיא עושה הוא פסול אך היא ״מכורה״.
אני לא יודעת מה לעשות! איך לעזור לה?

יש לנו עוד חברה טובה שהיא שוטרת, שהיא ביקשה ממני ספציפית לא להגיד לה...אבל דווקא איתה אני חייבת להתייעץ כי שלושתנו הכי קרובות...

מה לעשות?

אם הצעת לה לגשת לטיפול במחלה הזאת והיא לא רוצה אז לצערך
את את המקסימום שהיית צריכה לעשות עשית וזאת הבעיה שלה אם היא תתפס ..
במצבה הכי טוב בשבילה זה דווקא להיתפס על חם ואולי כך ,תחת צו בית משפט היא תאלץ ללכת לטיפולים ...

משתפרת

New member
את יודעת שיש מושג של שותפות לפשע?

ושל סיוע לפשע? ושל סיוע לאחר מעשה?
השתמשתי במלים קשות במיוחד כדי לטלטל אותך. את יודעת על מעשיה ומחפה עליה, ביום שיתפסו אותה (ומתישהו יתפסו) את עלולה להיות מעורבת, ולהגרר לחקירה בעצמך. יפה שהצעת לה לטפל בעצמה, אך זה לא נושא תוצאות. את חייבת לעשות משהו אחר. עליך להבהיר לה שכל זמן שלא טיפלה בעצמה- שלא תציב את כף רגלה בחנות בה את עובדת.
אם את רוצה להתיעץ עם החברה השוטרת עשי זאת תוך הסוואת זהותה של החברה המשותפת (את יכולה לדבר על "קרובה" שלך), כי הבטחת לה לא להסגיר אותה. אולי לה יהיו רעיונות נוספים, אם כי אני נוטה לחשוב שהיא תגיד חד וחלק שעליך להסגיר את הקלפטומנית, או לגרום לכך שמישהו אחר בחנות יתפוס אותה על חם.

הדברים שהיא גונבת הם אולי בעלי ערך נמוך

אבל ההצטברות שלהם יכולה להגיע לסכום גבוה, והאישו כאן לדעתי הוא לא רק מה יהיה אם יתפסו אותה, אלא הנזק שנגרם למעסיקים שלה. אני לא יודעת בת כמה חברתך, אבל זו תופעה מוכרת גם בקרב קלפטומנים צעירים וגם בקרב צעירים פחות שהם לא חושבים על ההשלכות של הגנבות מהצד השני - הם חושבים שאם הם גונבים מחנות ולא מאדם פרטי, הם לא פוגעים באף אחד, במיוחד אם מדובר בערך נמוך של חפצים. בפועל לבעלי החנות נגרמים הפסדים, והתוצאה היא שהם נאלצים להעלות את המחירים של המוצרים האחרים על מנת לכסות את ההפסדים ואז כולם נדפקים.
&nbsp
תנסי אולי להסביר לה את הנושא מהגישה הזאת - אין לה שום אי נעימות כלפי המעסיקים שלה?
&nbsp

מצב לא קל...

מצד אחד, את רוצה לשמור על ההתחייבות והאמון שחברתך נתנה בך.
מצד שני, את לא רוצה להיות שותפה לעבירה וגם את רוצה שהיא תקבל טיפול.
&nbsp
האם משפחתה מודעת למחלתה? האםהיא הייתה בטיפול בעבר?
&nbsp
אם את מכירה את ההורים, הייתי מנסה לשוחח איתם על כך.
את יכולה כמובן לשוחח עם חברתך השוטרת אבל לדעתי מהר מאוד היא תעלה על מי מדובר...
את יכולה לנסות ולפנות למצפון של חברתך ולהסביר לה שהפכת לשותפה לעבירה ואת מבקשת ממנה לקבל טיפול אחר תתרחקי ממנה...
&nbsp
הכרתי מישהי שהייתה קליפטומנית אבל הינו ילדות והיא קיבלה טיפול...זכור לי שלא היה משנה לה מה היא גנבה אלא הגניבה עצמה הייתה מהווה את הריגוש..
לא יודעת מה הייתי עושה, כנראה מנסה לשכנע לפנות לטיפול ואולי משוחחת עם ההורים...
&nbsp
בהצלחה.

dory141

New member
דברי עם החברה השוטרת ותחליטו על דרך פעולה

לדעתי, הכי מתאים זה סדנת תמיכה. שמישהי תבוא איתה למפגש הראשון ומכאן אולי תגיע הישועה.

niva99

New member
קלפטומניה זוהי הפרעה נפשית

אי אפשר לרפא ללא טיפול כי העניין לא נמצא בשליטה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה