זרוז? או קייסרי? המון שאלות

LUYEHI

New member
זרוז? או קייסרי? המון שאלות

היי בנות יקרות, רוצה להתייעץ. אסור לי לקבל אפידורל ואני צריכה להחליט אם ללדת בקיסרי או בלידה עם זרוז. סביב שבוע 37. מה עדיף לעובר? אני מפחדת שלידה עם זרוז תיקח המון זמן והעובר יכנס למצוקה. כמה זמן בערך יכול לקחת לידה עם זרוז בשבוע 37? האם זה מסוכן לעובר הרבה שעות של לידה? מאוד הייתי רוצה ללדת טבעי ולא קייסרי, אבל אני מפחדת שמשהו יקרה בלידה ארוכה עם זרוזים כימים. איך עושים זרוז כזה? האם כל הזרוז בחדר לידה, או במחלקה, ורק כשיש פתיחה מעבירים לחדר לידה? והאם כל הזמן מחוברים למוניטור? כולם ממליצים לי לעשות קייסרי וזהו- לגמור עם זה, תוך חצי שעה והעובר בחוץ.... צריך גם לזכור שאסור לי לקבל אפידורל, האם יש משהו אחר שעוזר לכאבים? מה דעתכן? תודה

SandraSG

New member
דעתי...

כמובן שאת צריכה להחליט לבד, כי זה הגוף שלך והילד שלך, אני אגיד לך רק דעתי האישית. מניסיון של שני קיסריים, עדיף לידה רגילה. זה נראה שזה חצי שעה וזהו אבל זה לא בדיוק ככה, ההחלמה אחר כך היא קשה, הניתוח יכול לסבך הריונות הבאים. אם אסור לך אפידורל, אז בטח גם הרדמה ספינלית, זאת אומרת שהניתוח תצטרכי לעבור בהרדמה מלאה וזה אומר שחלק לא מבוטל של חומר הרדמה יעבור גם לעובר וזה לא ממש בריא. לידה בלי אפידורל עם זירוז זה גם לא כיף גדול, אבל לפי דעתי עדיף מקיסרי מיותר. אולי תנסי זירוז טבעי? יש כל מיני שיטות ומטפלים שעוסקים בזה. שיהיה בהצלחה!

תותיער

New member
כמי שעברה זירוז ללא אפידורל ובסופו קיסרי

כמובן בהנחה שהכל תקין, אין סכנה להריון וכו', אני ממש ממליצה לנסות זירוז לקיסרי תמיד אפשר להגיע בסוף ההחלמה ממנו לא אידאילית, לא בהכרח קלה ויש יותר "הזדמנויות לבעיות" שלא נדע. זירוז יכול להוביל לקיסרי אבל יכול גם שלא...ושזה יגמר בלידה נרתיקית רגילה לגמרי. זירוז עצמו יכול להיות בהכנסת בלון או באיזושהי תרופה כימית שגורמת לפתיחה (לא זוכרת את שמה) אחרי שיש פתיחה מינימלית מתחילים פטוצין....פטוצין בד"כ מצריך חיבור למוניטור רציף, אבל לי נתנו להיות עם מוניטור בישיבה, בעמידה, פשוט להיות מחוברת אליו, אבל יכולתי לבחור איזו פוזציה שרציתי. הזירוז שלי היה בחדר "השראת לידה" שזה חדרים קטנים שהיו ליד חדרי הלידה אבל לא חדר לידה עצמו. החסרון: פיטוצין לפעמים מוריד דופק לעובר, עלול שלא לקדם פתיחה למרות ה"כוונות הטובות" (שזה מה שקרה אצלי- 40 שעות פטוצין נשארתי על אותה פתיחה שהושגה בבלון), ועוד חסרון אחד זה שצירי פטוצין (כך נאמר לי) יותר כואבים מצירי לידה.. אני הסתדרתי עם פטוצין+בלי אפידורל למשך 40 שעות אבל יש שיטענו שזה טרוף- בהקשר הזה רק את יכולה להגיד על עצמך.

אני לא יודעת להגיד מנסיוני האישי

כיאני אחרי 40 שעות של בלון ואח"כ פיטוצין ופקיעת מים (שרק היא קידמה משהו גרמה לצירים מטורפים הרבה יוותר מהפיטוצין)לקחתי אפידורל אם כי אי כן מכירה זירוזים שתפסו הרבה יותר מהר (12-15 שעות בלידה ראשונה גם בלי זירוז זה סבבה לגמרי) ואני מסכימה עם תותיער- אני עושה הכל כדי להמנע מקיסרי. לפחות מנסה. אם אין ברירה- אז אין. אבל כל עוד יש ברירה- אני מעדיפה לנסות להמנע מניתוחים

תותיער

New member
גמני לקחתי אחרי 40 שעות אבל לא בגלל הפטוצין

אלא כי פחדתי מפקיעת מים

וטוב שכך

אחרי פקיעת המים לא הספקתי להגיד "מה זהו?" והתחילו צירים בעוצמות פי 10 מהפיטוצין

אם זה מעודד אותך

אני עברתי השראת לידה ללא אפידורל, והייתה לי חוויה מצוינת. אומנם כאב, ודרש ממני מוכנות והתמודדות, אבל בסה"כ הייתה חוויה טובה. התהליך כולו (מבלון ועד לידה) ארך 15 שעות. להתמודדות עם הכאבים, אני ממליצה על קורס טוב של הכנה ללידה, ויש גם מכשיר טנס (לי אישית לא עזר, אבל יש כאלה שעוזר להן). בעלי עזר לי מאוד עם מסז'ים בגב. בשלב מסוים בלידה, כשהתעייפתי, קיבלתי פטידין (טשטוש) במינון נמוך ביותר, שלא מיסטל אותי, אבל עזר לי להירגע בין ציר לציר.

אדנא

New member
מבחינתי זו סוגיה קשה.

אני מאוד רציתי להימנע מניתוח ומצד שני לא יכולתי להעלות על הדעת ללדת בלי אפידורל. אני בכל מקרה הגבלתי את נסיונות הזירוז ל - 24 שעות וסיכמתי עם הרופא שאם תוך 24 שעות פחות או יותר, לא תתרחש לידה - אני אעבור לקיסרי. בסופו של דבר הזירוז היה אפקטיבי מאוד ותוך 8 שעות ילדתי. במאמר מוסגר אציין כי קיבלתי אפידורל בשלב מאוד מאוחר, כי הלידה התקדמה מהר, ואני מאמינה שעם קצת יותר הכנה ונחישות הייתי יכולה ללדת בלי האפידרול אם הייתי חייבת (במקרה שלי לא הייתי חייבת ולא הסכמתי לוותר עליו).

הייתי מתחילה משהראת לידה

והייתי משקיעה בהכנה מנטלית ללידה ובכלים הן לקדם אותה והן "למסך" לעצמך את הכאב. שיהיה בהצלחה!

שאלה מוזרה..(אולי תמימה)

בעיקרון, אם עושים השראת לידה, נגיד בשבוע 38, ולא מתחילה בכלל לידה כלומר אין פתיחה ואין צירים, למרות שימוש בבלון ופיטוצין. האם אפשר להחליט שמוותרים, לחזור הביתה ולנסות שוב אחרי כמה ימים?

עלמהשלי

New member
ממש כן

זה מהשאמרו לי כשחששתי. בשלבים האלו (כל זמן שלא ירדו המים) אפשר לעצור ולהחליט בהמשך איך ממשיכים. בהצלחה, ממי שהזרוז עבד עליה פלאים.

כל עוד

לא פקעו המים והמוניטור תקין (ז,א העובר לא במצוקה)- זה משהו בהחלט אפשרי היום הייתי אצל יולדת מחיפה- בשבוע 41 היה מיעוט מי שפיר והתחילו זירוז. 3 ימים כלום לא זז. הילד הגדול היה אצל חברה ולא היה להם נעים להפיל עליה עוד כמה ימים. אז ביקשו להשתחרר. נסעו לאמא ברחובות לשים את הילד ואחרי יום מנוחה- התחילה הלידה מעצמה..... (ילדו בקפלן)

LUYEHI

New member
את יכולה לפרט קצת

איזה הכנה אני יכולה לעשות? ואייך?

למעלה