זקוק לייעוץ, מתי לגשת לבחינה??

The Walrus

New member
זקוק לייעוץ, מתי לגשת לבחינה??

היי,
יש לי החלטות קשות לקבל ואני קצת אבוד, תודה רבה מראש על העזרה :).

קצת רקע:
אני חייל ומשתחרר ב5.4.
על השולחן שלי יש הצעה לחתום קבע - משך הקבע גמיש ונתון לבחירתי, בגדול מחודשיים עד חצי שנה. אופי העבודה משרדי עד 5, מיקום נוח, אם כי עבודה מאתגרת ומאמצת שכלית, ותדרוש אקסטרה שעות והשקעה מדי פעם. סך הכל אני נהנה ומתעניין בעבודה, לא רואה טעם מיוחד לחתום קבע אבל גם לא סובל מהמחשבה.
אין לי הכרח כלכלי לעבוד בזמן הפסיכומטרי, אבל הכסף הזה בטח לא יזיק לי.
פסיכומטרי כמו שאתם יודעים - יש ביולי ובאוקטובר.
ביוני יש מונדיאל. אני אוהד כדורגל שרוף וזה משהו שצפוי לקחת ממני הרבה מאוד אנרגיות ועניין. שרוף ברמה של לקרוא בלוגים באנגלית על טקטיקה בכדורגל, ושמשחקים כמו קולומביה-יפן נשמעים לו כמו תענוג ומשחק שאסור להפסיד.

עכשיו מכל זה אני צריך לצאת עם תוכנית נורמלית לחודשים הקרובים. בגדול האופציות הם -
-לעשות ביולי בלי קבע (נראה אידיאלי, אם לא המונדיאל היה תקוע באמצע...)
-לעשות ביולי עם קבע קצר
-לחתום 3 חודשים, לראות את המונדיאל בנחת ולעשות באוקטובר. התוכנית שהכי קוסמת לי (בעיקר בגלל שאני אזכה לראות את המונדיאל!) אבל היא לוקחת פי 2 זמן מהאחרות.

עכשיו השאלות שלי הם:
-לעבוד בזמן פסיכומטרי. אני מכיר כאלו שעשו את זה, אבל לרוב זה היה 2-3 משמרות בשבוע. פה אנחנו מדברים על 5 ימים בשבוע, 8-5, אני אמנם יקבל שחרורים מהצבא לקורסים אבל עדיין זו עבודה לא פשוטה עם אחריות וכו'. כדאי? אפשרי?
-מונדיאל. המשחקים בשעות הערב (החל מ7 בערב עד 1 בלילה) ונופלים בדיוק בשבועות הקריטיים שלפני הבחינה. אם אני מוותר על משחקי 1 בלילה זה אומר שאני ישן נורמלי, ואז בעצם כל היום שלי פנוי ללימודים. זה משאיר לי הרבה שעות ביום ללמוד (נגיד מ9-10 בבוקר, עד 7 בערב). האם זה מספיק בשבועות האחרונים לפני הבחינה? או שהאם זוהי הסחת דעת חיובית אחרי יום קשה של לימודים?

סורי אם שיתפתי קצת יותר מדי מידע, אני מתלבט וצריך להחזיר תשובה ביחס לקבע... מקווה לעזרה :).

למעלה