זקוקה לעצה

TheBlackRose

New member
זקוקה לעצה

אני נמצאת במערכת יחסים כבר כמה שנים, אני מאוד אוהבת את חבר שלי, אנחנו חיים ביחד, חולקים הכל ופשוטו כמשמעו אנחנו החברים הכי טובים. לפני כשלושה חודשים פגשתי בחור בבר (מקום העבודה שלי), ומאז שפגשתי אותו התחרפנתי לגמרי, יוצא לי לראות אותו הרבה הוא מגיע בכל פעם שאני עובדת. אנחנו נשארים לשבת אחרי העבודה מדברים כל הלילה, חשוב לציין שעדיין לא פגשתי בן אדם שעד כדי כך משלים אותי, יש לנו אותם תחומי עניין, אותו חוש הומור, אותו טעם בסרטים וכ"ו. מאוד קשה לפגוש אנשים כאלה... שאתה יכול לשבת איתם במשך כל הלילה שלוש פעמים בשבוע ועדיין להנות כאילו זאת הפעם הראשונה. בהתחלה חשבתי שזאת התחלה של קשר חברי אפלטוני לחלוטין אבל עד מהרה הבנתי שזה הרבה מעבר לזה... אני מוצאת את עצמי חושבת עליו במשך כל היום, מה הוא עושה.. על מה הוא עובד... אנחנו מדברים כל יום בפלאפון, ואני כבר הגעתי למצב של לשקר לחבר שלי כדי שלא יקנא, ויש פה במה לקנאות. למרות שאני לעולם לא אבגוד פיזית בחבר שלי, אני פשוט לא מסוגלת לעשות דבר כזה לבן אדם. אני מרגישה שזאת עדיין סוג של בגידה למרות שכל מה שאנחנו עושים זה רק לדבר. אני יודעת שחלקכם תגידו שזאת סתם הדלקות, אבל זה לא המקרה פה, פעם אחרונה שהרגשתי ככה לגבי בחור הייתה לפני 5 שנים עם החבר הנוכחי שלי. איני יודעת מה לעשות, אני עדיין אוהבת את החבר שלי, לא פחות ממקודם אבל אני מאוהבת כמו ילדה בת 16, בבחור הזה שפגשתי, אני בבעיה גדולה... אין לי מושג מה לעשות. אני יכולה לאבד פה את הקשר הכי טוב שהיה לי בחיים, אם אני אפרד מהחבר שלי ואלך לפי הרגש העכשווי, אבל כמו כן אני יכולה לפספס פה את אחד הרגעים הכי נדירים של לפגוש את החצי השני שלך במידה וזה זה. אשמח לשמוע מה אתם הייתם עושים.

bvb6

New member
בהנחה שאת בת 23 כמו שכתוב

זה דברים שקורים בדרךכלל בגיל כזה. את מספיק צעירה כדי לעשות 'שטויות' ולהציע לחבר שלך להוסיף עוד בחור למיטה.

nate2000

New member
לא קל

מצד אחד את נמצאת במערכת יחסים כבר כמה שנים טובות, מערכת יחסים שעל פני השטח נראית מושלמת ויציבה. מצד שני הכרת בחור שאת מתחילה לפתח כלפיו רגשות מאוד עזים (אולי גם הוא). מכאן מתחילה הדילמה, האם לשתף את החבר הנוכחי? האם לעזוב אותו ולנסות את מזלך עם הבחור החדש? האם לעשות בדק בית עם החבר הנוכחי, להרוג את הרגש כלפי הבחור החדש ולהישאר עם הנוכחי? אולי בכלל לזוז הצידה ולתת לעניינים להסתדר (השאלה היא כמה זמן תוכלי לחיות ככה?) ההחלטה לא פשוטה, ואני מניחה שהתשובה שלי הייתה שונה לגמרי אם היית מבוגרת ב 10 שנים ממה שכתוב אצלך בכרטיס, אבל בגיל 23 כשכל החיים לפניך אני לא רואה שום סיבה לא להתנסות עם מישהו אחר. עם החבר שלך את נמצאת משהו כמו 5 שנים כלומר מסוף התיכון/תחילת הצבא. זאת תקופה לא קצרה בכלל ואולי היחסים שלכם דיי מיצו כבר את עצמם. בכל מקרה בלי קשר למה שתחליטי כדאי שתעשי בדק בית.

שלום

אינך צריכה לשקר לחברך, פשוט אל תשתפי אותו יותר מדי בקשר הזה. החליטי, את מי את אוהבת יותר כבן זוג. אחרי שתחליטי, תעברי אליו ועם האחר תשארי בידידות.

TheBlackRose

New member
המממ

לא כל כך קל לעזוב את הקשר הנוכחי בגלל שכל החיים עדיין לפני. כל צעד שאני עושה פה יהיה סופי, אם אני מחליטה לעזוב את החבר שלי ולנסות את מזלי עם הבחור החדש אין פה דרך חזרה, אני מאבדת משהו טוב שספק יחזור על עצמו. ומצד שני אם אני נשארת מי אמר שעוד 3 שנים מעכשיו או 10 שנים מעכשיו אני לא אשאל את עצמי מה היה קורה אם.... (שזה הדבר הכי גרוע). אולי באמת הקשר הנוכחי מיצה את עצמו אחרי הכל אנחנו באמת הרבה מאוד זמן ביחד, ועברנו ביחד תקופות חשובות בחיים. ואולי אני ממש טועה לגבי הבחור והוא כזה מושך בעיני רק בגלל שזה משהו חדש, וברגע שנהיה ביחד הקסם יעבור וכל זה יהיה טעות אחת גדולה. בקיצור תוך כדי שאני כותבת אני קולטת שאני יותר מידי חושבת על זה... אולי צריך לתת לזה עוד זמן להתבשל לפני שאני עושה מעשה לכאן או לכאן.

wild orchid

New member
את בכל מקרה תשאלי את עצמך מה היה קורה אם..

אם תשארי עם החבר הנוכחי, עוד 3 או 10 שנים, את תשאלי מה היה קורה אם היית נפרדת ממנו והולכת על השני... אם תפרדי מהחבר שלך, עוד 3 או 10 שנים, את עדיין תשאלי את עצמך מה היה קורה אם לא היית נפרדת...

שאני אבין... את איתו 5 שנים מגיל 18 ?

איך לא תרגישי מאוהבת במישהו אחר ? לא מבין למה להיכנס לקשר רציני בגיל כל כך צעיר ? אבל לא משנה.. התשובה לדילמה שלך היא די פשוטה , רק עניין של זמן . מעכשיו תצטרכי רק לחשוב איך להיפרד ממנו יפה.

זה נסיון שאת צריכה לעמוד בו

מה את חושבת זוגות אחרים לא נתקלים ב"נסיונות" כאלה בחיים? כולנו עובדים במקומות עבודה, פוגשים אנשים בכל יום, ולפעמים כאשר יש שיגרה במערכות יחסים אנחנו שוכחים כמה קשה לבנות משהו מאפס ונראה לנו שאנחנו כל יכולים, יכולים לקפוץ ממערכת יחסים אחת לאחרת ולחשוב שלמה שהיה במערכת הקודמת יתווסף רק הפילפול הזה... אבל אל תסתנוורי, למערכת יחסים חדשה מגיע אדם חדש ולא מגיע לו שהוא יהיה ההמשך ה"יציב" של המערכת הקודמת שלך, גם איתו תאלצי לבנות קרקע יציבה , ויהיה לך קשה יותר כי תמהרי להגיע איתו לאותה האינטימיות ואותה מידת ההכרה שהייתה לך עם החבר הנוכחי, כי את לא מגיעה בתור דף חלק, ולא אחרי תקופה של עיכול. זה התפוח של עץ הדעת בשבילך , תנגסי , את אומנם תגלי עולם חדש אבל לא יהיה לך את המקום הבטוח שלך יותר. השאלה היא אם באמת בשביל הריגוש , את מוכנה לוותר על דבר בטוח ויציב קחי בחשבון שביטחון עצמי זה דבר שהוא "עולה" ו"יורד", ולא תמיד תרגישי "בשמיים" ולא תמיד יהיו שם הפרפרים - תהיה את , ויהיה מה שאת רצית מעצמך בחיים האלה.... ותזכרי - שאנשים שסובלים הכי הרבה זה האנשים שלא יודעים מה הם רוצים מעצמם.

B o o o o M

New member
אני רק יכולה להגיד לך

שאת באמת חושבת על זה מלא ומן הסתם זה מטריד אותך, אבל אם באמת תתני לזה עוד קצת זמן את תדעי לבד את התשובה האמיתית, ותפעלי לפי זה.. אין תשובה "נכונה" - בסוף תלכי עם מה שאת מרגישה..

sweetdreams

New member
אני גם חושבת שאת צריכה ללכת עם מה שאת מרגישה

יכול להיות שמה שמונע בעדך להחליט היא העובדה שאת מרגישה "כבולה" בשיקולים רציונליים, לגבי הקשר שלך עם החבר, ואולי גם קצת נקיפות מצפון על הרגשות שלך כלפיי החדש. תנסי לעשות את הניסוי הבא: לתת לעצמך את הלגיטימציה לעזוב אותו, להחליט שזה בסדר, ולהשתחרר מזה שזו החלטה כזו גדולה והרת גורל (היא לא באמת כזו, אבל כן, יש לה את ההשלכות שלה), ועכשיו תחשבי עם עצמך אם זה מרגיש לך טוב או אם את מרגישה פתאום אבודה בלעדיו. אני מאמינה שזה ייתן לך כיוון...

למעלה