ועוד על הריבית שהיא מילת הקוד עכשיו

מצב
הנושא נעול.

biz man

New member
שנקרה = שנקרא*

אתה יודע משהו
אתה יודע מה ההבדל בין משקיע חכם לבין עוד סתם משקיע? משקיע חכם יודע מה יעשה גם בירידות וגם בעליות בעוד שמשקיע קטן לא יתכנן מה יעשה בירידות.. הוא עושה משהו שנקרה "החזק והתפלל".. הוא שם סכום כסף ומתפלל שיעלה ואם לא עולה הוא מתחיל להאשים את כל העולם ואישתו אבל את עצמו? מה פתאום הוא לא אשם זה כל השאר אשמים. משקיע חכם יודע בדיוק מה יעשה בירידות ומה יעשה בעליות ולא רק זה, משקיע חכם לא מפחד מירידות כלל! הוא בכל מקרה ירוויח גם ככה וגם ככה. משקיע חכם לא שוחה נגד כיוון הזרם בעוד שמשקיע טיפש וקטן לא רק שישחה נגד כיוון הזרם הוא גם יאשים את הרוח שהיא זאת שמפריע לו. לא רוצה לדבר עלי אישית אבל אני מאמין שאתה יודע ועוד הרבה פה יודעים,ואולי גם עושים, הרבה הרבה כסף מהירידות האלה. קח זאת לתשומת לבך ידידי.
שנקרה = שנקרא*

yair24

Member
יש רק טעות אחת במה שכתבת

אתה יודע משהו
אתה יודע מה ההבדל בין משקיע חכם לבין עוד סתם משקיע? משקיע חכם יודע מה יעשה גם בירידות וגם בעליות בעוד שמשקיע קטן לא יתכנן מה יעשה בירידות.. הוא עושה משהו שנקרה "החזק והתפלל".. הוא שם סכום כסף ומתפלל שיעלה ואם לא עולה הוא מתחיל להאשים את כל העולם ואישתו אבל את עצמו? מה פתאום הוא לא אשם זה כל השאר אשמים. משקיע חכם יודע בדיוק מה יעשה בירידות ומה יעשה בעליות ולא רק זה, משקיע חכם לא מפחד מירידות כלל! הוא בכל מקרה ירוויח גם ככה וגם ככה. משקיע חכם לא שוחה נגד כיוון הזרם בעוד שמשקיע טיפש וקטן לא רק שישחה נגד כיוון הזרם הוא גם יאשים את הרוח שהיא זאת שמפריע לו. לא רוצה לדבר עלי אישית אבל אני מאמין שאתה יודע ועוד הרבה פה יודעים,ואולי גם עושים, הרבה הרבה כסף מהירידות האלה. קח זאת לתשומת לבך ידידי.
יש רק טעות אחת במה שכתבת
כתבת משקיע. התכוונת לסוחר. סוחר זה אחד שכל היום עוקב אחרי הבורסה ומנסה לצפות את הכיוון של השוק ולסחור בהתאם. משקיע זה אחד שבונה תיק מאוזן לטווחים ארוכים ולא מסתכל על הבורסה כל יום, אלא באמת נותן לכסף שלו לעבוד בשבילו. הוא מקבל מדי פעם דיוידנדים, המניות שלו בטווחים הארוכים עולים והוא לא מתאמץ בשביל זה, ולא מבזבז את הזמן שלו בשביל זה. הסוחר בניגוד למשקיע, מחפש לעשות טריידים קצרים ובלי לשים לב הוא עובד ומשקיע את רוב היום שלו ורוב הזמן שלו בשביל להגדיל את כמות הכסף שלו, הוא ממש עובד בשביל הכסף. זה לא נקרא שהכסף שלו עובד בשבילו.

biz man

New member
תשובה

יש רק טעות אחת במה שכתבת
כתבת משקיע. התכוונת לסוחר. סוחר זה אחד שכל היום עוקב אחרי הבורסה ומנסה לצפות את הכיוון של השוק ולסחור בהתאם. משקיע זה אחד שבונה תיק מאוזן לטווחים ארוכים ולא מסתכל על הבורסה כל יום, אלא באמת נותן לכסף שלו לעבוד בשבילו. הוא מקבל מדי פעם דיוידנדים, המניות שלו בטווחים הארוכים עולים והוא לא מתאמץ בשביל זה, ולא מבזבז את הזמן שלו בשביל זה. הסוחר בניגוד למשקיע, מחפש לעשות טריידים קצרים ובלי לשים לב הוא עובד ומשקיע את רוב היום שלו ורוב הזמן שלו בשביל להגדיל את כמות הכסף שלו, הוא ממש עובד בשביל הכסף. זה לא נקרא שהכסף שלו עובד בשבילו.
תשובה
בחלק ממה שכתבת את צודק.. אבל מיהו משקיע למעשה? האם מישהו שקונה מניה לתקופה של חודש, חודשיים, חצי שנה, שנה הוא משקיע בעייניך? גם סוחר וגם משקיע, אצל שניהם הכסף עובד בשבילם ואני אסביר לך מדוע. גם הכסף של המשקיע נוצר מכסף וגם הכסף של הסוחר נוצר מכסף בניגוד למישהו שהוא שכיר ועובד באיזה מפעיל לדוגמא, הכסף שלו בא מעבודה תמורת כסף ולא כסף שבא מכסף (גם אם כרוך בעבודה). גם דונדלד טרמפ וגם וורן באפט עובדים קשה, האם זה אומר שהכסף לא עובד בשבילם? סוחר הוא סוג של משקיע. אני מחלק את המשקיע ל-3 סוגים: 1. משקיע למטרת רווחי הון. 2. משקיע למטרת הכנסה פאסיבית. 3. סוחר (שהוא גם נחשב משקיע והסברתי לך מדוע). אין פה מישהו שעובד קשה יותר/פחות קשה.. כולם עובדים בצורה זו או אחרת. סוחר עובד בשביל רווחי הון קצרים, משקיע למען רווחי הון עובד בשביל רווחי הון ארוכי טווח אבל שניהם עובדים.. הקשר ביניהם הוא ששניהם עושים כסף מכסף וזה למעשה מה שנקרא "הכסף עובד בשבילך ולא אתה בשבילו".. מי שבאמת עובדים בשביל כסף ולא הכסף עובד בשבילם הם שכירים.

yair24

Member
זה כבר מינוח

תשובה
בחלק ממה שכתבת את צודק.. אבל מיהו משקיע למעשה? האם מישהו שקונה מניה לתקופה של חודש, חודשיים, חצי שנה, שנה הוא משקיע בעייניך? גם סוחר וגם משקיע, אצל שניהם הכסף עובד בשבילם ואני אסביר לך מדוע. גם הכסף של המשקיע נוצר מכסף וגם הכסף של הסוחר נוצר מכסף בניגוד למישהו שהוא שכיר ועובד באיזה מפעיל לדוגמא, הכסף שלו בא מעבודה תמורת כסף ולא כסף שבא מכסף (גם אם כרוך בעבודה). גם דונדלד טרמפ וגם וורן באפט עובדים קשה, האם זה אומר שהכסף לא עובד בשבילם? סוחר הוא סוג של משקיע. אני מחלק את המשקיע ל-3 סוגים: 1. משקיע למטרת רווחי הון. 2. משקיע למטרת הכנסה פאסיבית. 3. סוחר (שהוא גם נחשב משקיע והסברתי לך מדוע). אין פה מישהו שעובד קשה יותר/פחות קשה.. כולם עובדים בצורה זו או אחרת. סוחר עובד בשביל רווחי הון קצרים, משקיע למען רווחי הון עובד בשביל רווחי הון ארוכי טווח אבל שניהם עובדים.. הקשר ביניהם הוא ששניהם עושים כסף מכסף וזה למעשה מה שנקרא "הכסף עובד בשבילך ולא אתה בשבילו".. מי שבאמת עובדים בשביל כסף ולא הכסף עובד בשבילם הם שכירים.
זה כבר מינוח
אני בכל מקרה לא מבצע הרבה פעולות. מה שכן אני די עוקב רוב היום אחרי הבורסה אבל רק בגלל שאני נהנה מזה, וגם בגלל שכרגע אני עדיין בשלב לימודי וזה עדיין לא נמאס עליי. תסכים איתי שמשקיע שמכניס את הכסף שלו על מדדים ומבצע איזון על התיק פעם בחצי שנה, ולא עוקב אחרי המדדים כל יום, למעשה משקיע פחות זמן מאשר אחד שכל יום כל היום יושב על הבורסה ומנסה לעשות טריידים. אני שכיר דרך אגב, אבל אני גם משקיע. אז הכסף גם עובד בשבילי, וגם אני עובד בשבילו

קרלטון

New member
למה בלי לשים לב?

יש רק טעות אחת במה שכתבת
למה בלי לשים לב?
יש הרבה כאלה שלוקחים את המסחר בתור פול טיים ג'וב עם הרבה הרבה תשומת לב. למה לא? אם אתה עובד לפי שיטה שעובדת בשבילך, עובד עם כל ההגנות שצריך כדי למזער ולשלוט בהפסדים, ויש לך מספיק כסף כדי שזה יהיה שווה את הזמן שלך זאת אפשרות ריאלית. בלי קשר, לא קונה את זה שאחד שבונה תיק מאוזן לא עובד בשבילו. מה לגבי לקרוא מאזנים ודו"חות של חברות שלא היו בתיק קודם לכן? מה לגבי לעקוב אחרי מכשירים חדשים שיוצאים כל הזמן? מה לגבי שווקים חדשים שנהיו משמעותים (מי בכלל חלם להשקיע בסין לפני 20 שנה?), מה לגבי סחורות שנהיות קריטיות יותר (את מי עניינה השקעה בנפט לפני 10 שנים?) מה לגבי לעקוב אחרי התיק ולראות אולי אחת החברות בתיק שלך בטעות פשטה רגל לפני 5 שנים ולא שמת לב?

yair24

Member
אתה צודק.

למה בלי לשים לב?
יש הרבה כאלה שלוקחים את המסחר בתור פול טיים ג'וב עם הרבה הרבה תשומת לב. למה לא? אם אתה עובד לפי שיטה שעובדת בשבילך, עובד עם כל ההגנות שצריך כדי למזער ולשלוט בהפסדים, ויש לך מספיק כסף כדי שזה יהיה שווה את הזמן שלך זאת אפשרות ריאלית. בלי קשר, לא קונה את זה שאחד שבונה תיק מאוזן לא עובד בשבילו. מה לגבי לקרוא מאזנים ודו"חות של חברות שלא היו בתיק קודם לכן? מה לגבי לעקוב אחרי מכשירים חדשים שיוצאים כל הזמן? מה לגבי שווקים חדשים שנהיו משמעותים (מי בכלל חלם להשקיע בסין לפני 20 שנה?), מה לגבי סחורות שנהיות קריטיות יותר (את מי עניינה השקעה בנפט לפני 10 שנים?) מה לגבי לעקוב אחרי התיק ולראות אולי אחת החברות בתיק שלך בטעות פשטה רגל לפני 5 שנים ולא שמת לב?
אתה צודק.
תמיד עובדים, רק שיש הבדל בין עבודה של אחד שיושב כל היום עם העיניים במסך לבין אחד שמבצע את מה שכתבת בחלק השני של ההודעה שלך. דרך אגב הגנות שממזערות הפסדים גם ממזערות רווחים אל תשכח את זה.

קרלטון

New member
הגנות

אתה צודק.
תמיד עובדים, רק שיש הבדל בין עבודה של אחד שיושב כל היום עם העיניים במסך לבין אחד שמבצע את מה שכתבת בחלק השני של ההודעה שלך. דרך אגב הגנות שממזערות הפסדים גם ממזערות רווחים אל תשכח את זה.
הגנות
סוחר בפול טיים זה לא אומר לאו דווקא סוחר יומי שצמוד לכל טיק. לסוחר סווינג למשל (נכנס ויוצא בטווח של ימים, שבועות או אפילו חודשים) מספיקות שעתיים שלוש ביום של ניתוח השווקים שהוא עוקב אחריהם, מתן כמה פקודות אם בכלל ולא יותר מזה. שים לב שאני לא מדבר על כאלה שמנסים לתפוס אופציות ש"מתפוצצות" בעשרות או מאות אחוזים אלא כאלה שהתיק שלהם מספיק גדול שיוכלו לחיות יפה מתשואה של כמה אחוזים בודדים בחודש, כל עוד הם מצליחים לשמור על התשואה הזאת בעקביות. הגנות שומרות שהתיק שלך לא יפסיד בשום אופן יותר מ-X אחוז בחודש. לא משנה מה. הגנות שומרות שגם כשאתה עושה טעות, וגם כשהשוק צולל, ואפילו כשהמחשב נפל והברוקר לא זמין, ואפילו כשהסטופ משום מה לא תפס, לא תפסיד יותר מ-Y אחוז מהתיק שלך פר פעולת מסחר. הגנות כמובן יכולות להגביל את הרווח התיאורטי המקסימלי פר פעולה, אבל בתוחלת רק מגדילות את התשואה. סוחר שצודק ביותר מ-50% מהמקרים ולא משתמש בהגנות ימחק (התחיל מ-10000 ש"ח - איבד 50% - עכשיו צריך עלייה של 100% להגיע לתשואה אפס. ועוד תוריד עמלות ועלויות נלוות...).

yair24

Member
ודרך אגב

למה בלי לשים לב?
ודרך אגב
כשיהיה לי 2 מליון שקל אני בהחלט אשקול להפוך את זה לעבודה הקבועה שלי.

anavi131

New member
היי ביז מן...

אתה יודע משהו
היי ביז מן...
אני כמו שכתב יאיר משקיע לטווח בינוני וארוך ולא סוחר!!! לעולם אבל לעולם אני לא משקיע במניה בודדת או באופציות כי זה לדעתי הימור,הימור ולא השקעה במיוחד אלו שסוחרים בשורטים... בגלל שאני עובד שעות ארוכות אני לא יכול לסחור ולקנות שורטים שצריך. אני נמצא בשטח ללא גישה למחשב ואין לי חשק לסחור בנירות כל יום או כל שעה. עד היום אני רק קניתי גם בירידות וגם בעליות קרנות נאמנות ותעודות סל בכל העולם .ותמיד אני אומר שצריך לברוח מהבורסה רק כאשר אחד משני המצבים הבאים יתקיים: 1)פלישת חייזרים לכדור הארץ . 2)מלחמה של המערב עם איראן. גם אפשרות שלישית של פרץ כשר אוצר או ראש ממשלה חס וחלילה תפיל את הבורסה אבל רק בארץ-ובמקרה כזה אני עולה על המטוס הראשון לכל מדינה שהיא רק לברוח מהקומוניסט הזה. אבל שנגיד אטום מסתכל רק על גרף האינפלצייה ורואה שהוא סביר בהחלט ביחס לצמיחה (ללא נפט)וממשיך להצהיר שהוא 'ילחם באינפלציה' שלא ממש מאיימת,קצב של 5.1% לשנה למשק צומח עם אבטלה יורדת וחברות עסקיות שמרויחות יפה.אז אני חוטף עצבים. בכל מקרה אני מושקע בכל אפיק השקעה סולידי אפשרי ובסכומים גדולים: קה"ל ק.גמל ת.חיסכון פק"מ מק"מ פיקדון מובנה כך שאני דיי מכוסה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה