ונשאלת השאלה...

iceviper

New member
ונשאלת השאלה...

...אם ראש הממשלה היה כה נחוש בדעתו להעביר את התוכנית,והיה כל כך בטוח שזו התוכנית הטובה ביותר,מדוע לא ביצע משאל עם? רוב הסיכויים שהיה זוכה במשאל כזה. יתרה מזאת,מה פשר הרפיסות התעמולתית בעד התוכנית? מזה כשבועיים אני מסתובב בארץ,ולא ראיתי שלט אחד בעד ההינתקות.לעומת זאת ראיתי קילומטרים על קילומטרים של סיסמאות נגדה.

resh0

New member
כי אין "חוק משאל עם"!

אין גם רוב בכנסת שמצדד בחקיקת חוק כזה. גם ברק ניסה לקדם חוק כזה ולא הגיעו להסכמה על פרטים טכניים כגון: 1. האם ההכרעה מחייבת מימוש? 2. מי זכאי להציע משאל עם ובאיזו תדירות? 3. מי יהיה האחראי לנסח את השאלה? ועוד ועוד פרטים שבמחלוקת. להבדיל ממך, אני גם בספק גדול באם תכנית ההתקפלות של שרון היתה מקבלת רוב במשאל עם!!! אם המשאל היה נערך בסמוך לנאומו של בוש, כי אז אתה צודק, זה היה עובר גם את מתפקדי הליכוד, כך מוכח מהסקרים שהיו שם. אבל... עם הזמן החל להתברר שרב הנסתר על הגלוי, מישהו מבקש שנחתום עבורו על צ'ק פתוח, כאשר הערבות היא ה: "אני יודע מה טוב בשבילכם" של שרון. שים לב!!! כ 50% מאלו שתמכו בתחילה בתכנית ההתקפלות של שרון, שינו את עמדתם!!!! אם תבדוק סקרים עדכניים, תיווכח שהכירסום בתמיכה מתקיים גם בקרב כלל הציבור וככל שנוקפים הימים, קטן מספר התומכים. תוכל לבקש ממר פרס, שהוא משמש כיו"ר האופוזיציה, להגיש להצבעה בכנסת את הצעתו של שרון ככתבה!!! מדוע לדעתך הוא נמנע מלעשות כך? כנראה שאין רוב! קפיש? במדינה דמוקרטית לא נהוג לקיים הפגנות "בעד" הממשלה. הפגנות כאלו מתקיימות במדינות טוטליטריות וגם לפעמים בישראל, ביום שלצערנו נרצח בו ראש ממשלה. אני מקווה שאתה מבין כעת את "הפשר".

למעלה