התנא ריבי יונתן בן עוזיאל

יונקון

New member
התנא ריבי יונתן בן עוזיאל

היה המעולה ביותר מבין כל תלמידיו של הלל הזקן. בשעה שהיה רבי יונתן יושב ועוסק בתורה כל עוף שפרח מעל ראשו היה מיד נשרף. בדומה לתרגום הארמי על התורה שכתב אונקלוס הגר, תרגם רבי יונתן לארמית את ספרי הנביאים. בגמרא מסופר, שבשעה שכתב רבי יונתן את פרושו נזדעזעה ארץ ישראל ארבע מאות פרסה על ארבע מאות פרסה ויצאה בת קול ואמרה: מי הוא זה שגילה סתרי לבני האדם? עמד רבי יונתן ואמר: אני הוא זה שגיליתי סתריך. גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי עשיתי זאת, ולא לכבוד משפחתי, אלא לכבוד שמים, שלא ירבו מחלוקות בישראל. רבי יונתן בן עוזיאל קבור סמוך לישוב עמוקה שבמרום הגליל. מחר יום חמישי יחול יום ההילולה של רבי יונתן בן עוזיאל, יום ציון פטירתו. על פי המסורת, לרבי יונתן ישנה סגולה מיוחדת לסייע ולפעול בעבור רווקים ורווקות שטרם מצאו את זיווגם ולהושיע אותם. כבכל שנה, רבים יעלו אל קברו להתפלל, כמאמר רבותינו: גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם

כאחד שהוא רווק בן 55 הייתי מאד

מעונין לעלות לרגל למקום הזה ולמצוא בו בת זוג שתהיה לי לכל החיים. כמה עוד אפשר להיות לבד ובודד בעולם הזה?

יונקון

New member
אתה כבר מבוגר מדי לזה

בגיל שלך כדאי שתמצא לך איזה משרד שידוכים טוב

אלה גנבים אלה.

מביאים רק בחורות מכוערות שרוצות שתבזבז עליהן כספים ומבקשות הרבה מתנות. הפעם החלטתי סופית ואני עושה את דרכי לעמוקה למצוא לי זיווג מתאים שיהיה באופן הטבעי ביותר.

למעלה