התלבטות בנוגע לרכישת דירה

amazone

New member
התלבטות בנוגע לרכישת דירה

ההכנסה החודשית שלי כרגע היא 5500 לחודש. אחרי הרבה זמן שפעלתי כדי לחזור ולעמוד על הרגליים אחרי תאונת דרכים - אין לי חובות. אני מקווה שבהמשך השנה אקבל עוד סכום ראשוני קטן בעקבות תאונת עבודה שעשו עליי. השאלה היא - האם יש כאן סיכוי/כדאיות לקבל משכנתא במצב הזה? בכסף שאפשר להוציא על שכ"ד אני ממש רוצה משהו שאפשר לקרוא לו "שלי". חשבתי אפילו להשכיר את הדירה עם עוד שותפים כדי להקל בתשלום החודשי - בכל זאת אין לי בסיס כלכלי.... אבל צריך סכום ראשוני כדי לשפץ את הבית, לרהט אותו וכד'. איך מוציאים לפועל את האפשרות לבעלות על דירה/בית?

אני מניח שאריק יוכל להרחיב בנושא, לדעתי....

אם אין לך סכום משמעותי,לפחות 50% מערך הדירה שאת מתכוונת לקנות לא כדאי לך להסתכן ,לקחת משכנתא לשנים רבות ולמצוא את עצמך חלילה עם חוסר אפשרות לשלם את המשכנתא. אינני יודע היכן חשבת לרכוש את הדירה, אולי במקרים נדירים כדאי יהיה לך לרכוש דירה גם בסכום עצמי נמוך(דירה שהיא מציאה אמיתית, השתתפות חיצונית או זיכוי/מענק משמעותי שתקבלי), אבל ככלל לדעתי לא כדאי לך לשעבד את עתידך הכלכלי והנפשי,לחיות במתח עשרות שנים בחששות ואי וודאות, רק בגלל התחושה השגוייה שיש לך "דירה שלך" ( אגב, הדירה היא של הבנק כל עוד את חייבת משכנתא...). בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה.

בנוגע לרכישת דירה

בשלב זה ההוצאה לפועל של אפשרות לבעלות על דירה היא רק בשלב התיכנון כלומר: סכם את ההון הראשוני שייש לך + יכולת ההחזר החודשית ועל בסיסה תכנן את ערך הבית שאתה יכול להרשות לעצמך לקנות. ממה שהבנתי , מצבך היום לא מאפשר כלל רכישת בית ללא סיכון אמיתי ביכולות שלך . אז השלב הבא בתכנון הוא לחסוך להון הראשוני , ולתכנן את מימוש החלום בעתיד. לגבי האמירה "שלי" זו רק אחיזת עיניים להגדיר בית שרובו ממושכן לבנק כ "שלי" זה של הבנק!

amazone

New member
אז זהו - שבנוסף להכנסה שלי

תכננתי להסתייע בהשכרה לשותפים לדירה - כך שהדירה תהיה יותר מחדר אחד + סלון, חדר עבודה+ חדר או שניים באזור נגיש לסטודנטים. לדעתכם הדבר אפשרי? בנוסף, איך ירידת הדולר משפיע על שוק הנדלן?

למעלה