התייעצות- התנהגות תוקפנית בגור חתולים

התייעצות- התנהגות תוקפנית בגור חתולים

שלום!

באסטר הוא חתלתול בן חודש וחצי. הושלך לתוך גינה של חברים לפני שלושה שבועות, ומאז נמצא אצלי. הבחור אנרגטי, פעלתן, סקרן וכו'. אוכל אוכל יבש לגורים (רויאל קנין), עושה את צרכיו באופן סדיר (בארגז) ומצבו הבריאותי תקין. יש לו צעצועים רבים (כולל חכות), ועמוד מדליק לגירוד ציפורניים. הוא עבר תילוע, והיום קיבל חיסון ראשון.

לפני שבוע בערך, התחיל לתקוף אותי, בשיא הרעל- נושך, שורט ורושף, ברמה שאינה אופיינית לגור חתולים (כלומר, לא מתוך משחק). צולם סרטון ונשלח לוטרינרית המטפלת (כבד כדי להעלות כאן)- והיא הסכימה שמדובר במשהו לא תקין. אנשים אחרים הוא לא תוקף (בדקנו על כמה מתנדבים אמיצים). אבל כשהגיע למרפאה הוטרינרית רעד לחלוטין (שוב, לדברי הוטרינרית ברמה מוגזמת מהמצופה מגור בגילו).

הוטרינרית העלתה שתי השערות- האחת, שמדובר בסוציאליזציה לא תקינה, והשניה- שהוא מפחד ממני מסיבה כלשהיא (ואני מאד נחמדה, בחיי, אין יותר עדינה ממני). כרגע סוכם שנמתין כמה ימים, ונראה אם יש שיפור (ב24 שעות האחרונות היה נדמה לי שיש מעט רגיעה).

השאלה שלי היא כזו-
האם נתקלתם בתופעה כזו? של גור כה קטן שמראה סימני תוקפנות? ואם כן, כיצד נהוג לטפל?

כמו כן אשמח לשמוע רעיונות, אם יש לכם, להקלה על חיינו (גם שלי וגם שלו!, בינתיים עברתי ללבישת מכנסיים ארוכים, ביולי!).

צירפתי תמונה של המפלץ

למעלה