התייעצות בקשר להגשה לבגרות

spheonx

New member
התייעצות בקשר להגשה לבגרות

השנה התחלתי ללמוד את "ניתוח מערכות" פרק ב' לאחר שבשנה שעברה נבחנתי על ניתוח מערכות א' וסיימתי איתו הפעם אני לא חושב שאני אצליח לעבור, לא בציון גבוה מ55-60 האם יש אפשרות לוותר על היחידות שלא יופיעו לי בבגרות? מה צריך לעשות, לגשת\לא לגשת\עם מי לדבר? (יש לי מורות ממש אטומות למחשבים, לא יודע כמה יעזור לדבר איתן) מה קורה אם אני לא ניגש לבגרות? לא נחשבות לי היחידות בתעודה או שאני מקבל נכשל על המקום? תודה מראש..

adidas^

New member
אל תיגש

אל תדבר עם אף אחד, אתה לא חייב לגשת לבגרות הזאת, בתנאי שיש לך מקצוע מוגבר חוץ מאנגלית או/ו מתמטיקה. אם לא תיגש, יופיע לך הציון של היחידות שעשית עם ציון מספר היחידות. למשל: 3 יח' 90. על השתיים או על האלה שלא עשית- לא תקבל כלום...

spheonx

New member
אממ..מה בנוגע ל...

מה בנוגע ללגשת לבגרות אך אם זה קשה מדי לא להגיש, האם זה אפשרי? אני לומד במגמת טכ"מ, אני עושה 15 יחידות של מחשבים 5 מהם של פרוייקט גמר (שאליו אני ניגש) והיתר של מדעי המחשב א+ב, ניתוח מערכות א+ב ועוד דברים קטנים כמו תקשורת ו object oriented וכו'

לדעתי יש פה עניין של "ממוצע מיטבי",

המוסדות להשכלה גבוהה לא מכניסים לממוצע יחידות אם הן פוגעות בו, ככה שאין מה להפסיד, אבל אני לא בטוח בנוגע למצב שהיחידות הן חלק ממקצוע שלם (יכול להיות שהיחידות הראשונות לא עומדות בפני עצמן וכו'). בכל מקרה- הייתי מחכה לתשובה מוסמכת של רון.

EETB

New member
חיסרון

לדעתי כדי לך לנסות ולהתאמץ אחרת אתה מפסיד את המכלול של 5 יח"ל ואת הבונוס של האוניברטיסה. נכון שממוצע אוטומטי מוריד מקצוע אחד שפוגע או משהו כזה, אבל זה חבל שאתה כבר מוותר עליו. קיצר 3 יחידות אם ישארו יפגעו לך בממוצע כי אין עליהן בונוס וכל השאר שיעשו 5 במכלול הזה יעקפו אותך כמעט לבטוח.

nosa85

New member
למיטב ידיעתי- במסלול טכנולוגי

אתה חייב או מקצוע מדעי (פיסיקה/ביולוגיה/כימיה) ברמת 5 יח"ל או ניתוח מערכות 5 יח"ל.. אז אם יש לך מקצוע מדעי מוגבר תוכל לוותר על הניתוח.. אבל בתור מישהי שניגשת לניתוח א' וב' השנה.. לדעתי חבל לא לגשת.. אני ממליצה לך לפתור את הבגרויות ולקרוא את חומר התקשורת.. אם עשית ספר פרוייקט משלך פרק הניתוח אמור להיות קל יחסית ובקשר לתקשורת תקרא ת'חומר ויהיה בסדר.. לדעתי חבל לפספס את כל ה-5 יח"ל, במיוחד אם אתה הולך לטכניון בעתיד שם יש בונוס גבוהה יותר.. אם תיכנס למבחן ולא תרגיש סיפוק עם מה שכתבת אז אל תגיש, אפשר לסדר את זה בבי"ס, למרות שטכנית אם נכנסת את חייב להגיש.. אבל יש בתי ספר שנותנים לתלמידים ת'חופש לצאת ולא להגיש..
בכל אשר תבחר! אבל תחשוב היטב לפני כן..

למעלה