התאוששות אחרי קיסרי

התאוששות אחרי קיסרי../images/Emo101.gif

הי בנות, רציתי לשאול את הקיסריות מבינכן, איך הייתה לכן ההתאוששות, מה יכולתן לעשות ומה לא, כמה זמן נמשך הכאב והכי חשוב - האם הצלחתן ללכת עם מנשא ואיזה סוג של מנשא אפשרי? אני התאששתי מהר, אבל בערב אני עדיין פה ושם מרגישה כאב עמום ולפעמים אף חד באיזור החתך, אני מפחדת עדיין לישון על הבטן, לא סוחבת גברים כבדים (אני 3 שבועות אחרי), מחר אנהג לראשונה, ומתלבטת בעניין המנשא.....

הי מיכל

מזל טוב! אני חושבת שבאמת בחודש הראשון היו לי עוד כאבים מדי פעם במיוחד אם הרמתי משהו כבד אבל ללכת עם מנשא לא היתה לי בעיה על הבטן לקח הרבה זמן עד שחזרתי לישון בגלל ההנקה מרחתי שמן נבט חיטה על התפר מדי פעם שגירד לי התאוששות מהירה !

היי מיכל .אני עונה בשם חברה

ששמה יעל.. היא הלכה עם מנשא אחרי חודש וחצי..מנשא אינדיאני.. ישנה על הבטן אחרי 5 שבועות בערך..כל פעם קצת ולאט כדיי להתרגל לרעיון שזה אפשרי..בהתחלה עם הכריתיי..ואחרי 3 חודשים בלי.. ההתאוששות היא לא קלה..כלים היא לא רחצה הרבה זמן וגם לא תלתה כביסה..בכלל את נקיונות הבית היא השאירה לבעל ולמנקה.. הכאב העמום הורגש עד חודש וחצי אחרי..אבל אח"כ זה יהיה בסדר. תתעודדי ותרגישי טוב..הרבה מנוחה.. ואגב..היא נהגה אחרי שבועיים. בהצלחה!

עירית ל

New member
עד היום אני לא סוחבת גברים כבדים ../images/Emo6.gif

וברצינות: חכי עוד חודש עם דברים כבדים. לגבי מנשא - אם לא כואב לך תשתמשי. עדיף לדעתי מנשא על שתי הכתפיים. הכאבים העמומים והחדים בחתך נמשכו אצלי חודשים אחרי הניתוח. זה נורמלי בכל ניתוח בטן. בעקרון שבוע שבועיים אחרי הניתוח הרגשתי שאני מסוגלת לעשות הכל אבל עדיין הגבלתי את עצמי בסחיבת דברים כבדים, כאמור, ובהושטת ידיים למקומות גבוהים. לגבי לישון על הבטן - אם לא כואב לך, לכי על זה.

אני התאוששתי אחרי שבוע וחזרתי לנהוג

אחרי עשרה ימים, לגבי הכאב החד זה נמשך בערך חודש. עד חצי שנה אחרי הניתוח עדיין יש כאבים במקרים מסויימים, למשל בשינויי מזג אוויר. לגבי פעילות גופנית או פעילות מאומצת הרופאה אמרה לי לחכות שלושה חודשים (האמת שלגבי פעילות גופנית אני מחכה עד היום...)

ועוד הערה קטנה מיכל- התייעצי עם

אופא הנשים שלך! זה מאוד חשוב שהוא יסתכל על החתך, הוא יגיד לך בדיוק מה מותר ומה אסור לך, מה גם שזמן ההתאוששות משתנה מאחת לאחת. אני אחרי שבוע כבר יכלתי לעשות הכל כרגיל, כולל שינה על הבטן.

iris & ben

New member
אחרי קיסרי

אני חושבת שזה שונה מאחת לאחת לי היה מאוד מאוד קשה אחרי הקיסרי בבית חולים היה לי קשה לזוז ויכולתי לזוז רק עם עזרה גם בבית היה לי מאוד קשה לא יכולתי להחזיק את הילד מזלי שאחותי באה לעזור לי לא הלכתי לשירותים מרוב כאב וישנתי בחצי שכיבה כי היה לי קשה לקום ממצב של שכיבה מלאה. כל הקושי הנורא היה בערך 3 שבועות לאחר הלידה ואח"כ בהדרגה זה היה יותר טוב

ענבל29

New member
אצלי ההתאוששות הית המהירה מאוד

אבל לא יצא לי להשתמש במנשא לפחות 4-5 שבועות אחרי הלידה. רומי היתה קטנה, כולה 2 ק"ג כשנולדה, אז לא היה לי קשה להרים אותה על הידיים. רופא הנשים שלי אמר שבעיקרון אחרי 5-6 שבועות אפשר לחזור לפעילות רגילה, עולל התעמלות. הכי טוב - שתתיעצי עם הרופא שלך (הוא גם צריך במילא לבדוק אותך אחרי 5-6 שבועות) העיקר - שיהיה במזל טוב!

נירית1

New member
הי מיכל

אז אני עשרה ימים אחרי קיסרי וכבר בעצם עושה הכל - יש לי עוד ילד בבית שגם רוצה על הידיים מדי פעם. אז מנשא עם תינוק זה כלום, באופן עקרוני הרופאים לא ממליצים על הרמת משקלים מעבר למשקל התינוק בששה שבועות הראשונים - וזה כולל דלי מים ושקיות קניות! אבל אצל כל אחת זה אינדווידואלי ואיך שהיא מרגישה. לגבי מנשא לי יש את ה-ביביהולדר עוד מהילד הראשוןואני מאד אוהבת אותו והוא נוח לי.

למעלה