הצבעה על ערב לטובת חיילינו, במועדון הכבשה

pninak12

New member
הצבעה על ערב לטובת חיילינו, במועדון הכבשה

גידי, חברי המועצה היוצאת שלום (הפניה לחברי המועצה בסוף המכתב, אך אנא קראו את ההקשר קודם) כידוע לכם הבחירות מתקרבות והולכות. החיילים, ילדינו, הם בעלי זכות הצבעה וזכות לדעה משל עצמם. חלק לא קטן מהם ישמח לגבש דעה משל עצמו, שאינה תלויה בדעתם של ההורים, ולשם כך הם אמורים להחשף למתמודדים. רובם מגיעים הביתה בשעות שאינן שעות, חלקם הלא קטן מגיע רק בסופי שבוע, ולא בכל סוף שבוע. למענם, לאחר פניה של חלק מהם, ביקשתי להרים ערב ובו כל מתמודד יקבל חצי שעה, יציג את מרכולתו, תוך שהוא משאיר זמן מתוך החצי שעה שלו לשאלות - תשובות ו/או דרך להפנות אליהם שאלות (אי מייל, טלפון וכו') עבורם, זה סביר, כי מתוך שבת בת 48 שעות, ל"בזבז" שעתיים- שלוש, בערבים שונים שאין להם, על לבחור את האיש הנכון, זה בסדר, ואילו לבלות בחוג בית אחד, ו/או בכמה חוגי בית, שכל אחד אורך כשעתיים זה הרבה מעל יכולותיהם. מקום אידאלי: הכבשה, מועדון הנוער של צורן. מקום פומבי אליו יכול להגיע כל מי שרוצה ללא קשר למארח. כמו שאתה ודאי יודע, יש לא מעט קולות חיילים, בצורן לא כל שכן בקדימה. גידי, הקשר הראשון נעשה (לאחר שגולברי לא ענה בנייד) עם "אחד מעליך" ברשימה. הסברתי את המטרות, את הצרכים והתגובה היתה נלהבת. הוא חזר אלי אחרי כמה שעות ואמר: יש אור ירוק, דיברתי עם גולברי והוא מאשר השתתפות. הכבשה - עדין צריך לבדוק. משבוששה התגובה לגבי הכבשה... פגשתי את גולברי במסיבה פרטית ביום שישי בערב, פניתי אליו ישירות וקיבלתי תשובה ישירה: 1. הבחירות כבר הוכרעו, אין טעם שילכו לקלפי, כבר ידוע מי יהיה ראש המועצה הבא! 2. אני יכולה להזמין לביתו את כל הנוער מצורן, והם יקבלו איזה תשובות שהם רוצים, בשמחה! 3. הוא לא יגיע לכזה ערב, גם אם הוא יקבל את החצי שעה הראשונה שלו, וידבר לבד, בלי אף מתמודד אחר באולם. 4. הוא לא צריך את הערב הזה כי כולם מכירים אותו, ויבחרו בו ולכן כל הערב הזה מיותר. 5. גם הכבשה לא מאושרת לנו לפעילות זו. כשטענתי: זה ערב שהנוער צריך, לא המתמודדים, ושזה בהחלט אקט דמוקרטי ענה: הנוער לא צריך את זה, יש להם כבר ראש מועצה אחד. לא עזרה שום טענה שלי, שזה לא פנל, שאין מפגש בין המתמודדים ולכל אחד החצי שעה שלו בה יש לו להספיק להגיד כל כך הרבה שהשמצות יהיו מן הסתם מחוץ לתחום. אגב, אותו חבר ברשימה שלכם, שאני באמת מכירה מקרוב ולאורך המון שנים, קיבל באמת תשובה חיובית שהשתנתה לאחר מכן, ולא בדיוק טרחו לעדכנו בפרטי ההחלטה, בדיון עליה, וכו'. השקיפות מתחילה מהבית פנימה! מה אגיד ומה אומר גידי, נותרו לי הרבה ברירות, אחת מהן היא באמת לרוץ לקלפי (או כפי שהוצע לי ברמז - לא ללכת לשם כלל) ולהצביע בשביל מי שיודע מה הכי טוב לילדים שמשרתים רחוק או קרוב ומגיעים הביתה בשעות לא שעות, כשאין תחבורה ציבורית סבירה באופק... (כמו שאתה יודע, יש לי שני חיילים וסטודנט, ורוב חבריהם ביישוב במצבים פחות או יותר דומים, כך שהבקשה הזו הגיעה "מבאי ביתי" ולאו דווקא מילדי) ש"אין להם איפה לבלות את השבתות" הבודדות שהם פה אלא בחצר המגודרת והשמורה היטב, הכי טוב בממלכה... -------------------------------------------------------------------------------- פניה לחברי המועצה היוצאת: אני עדין מנסה להרים את הערב, בשבת הבאה, בכבשה, לשם כך אני צריכה את הצבעת חברי המועצה היוצאת, צריכה את אישור לפחות חצי מחברי המועצה, אשמח אם תעשו זאת כאן, כדי שתהינה "עקבות" להצבעה זו. (אני בושה ונכלמת אבל אין לי את השמות המלאים של כולם ואת הטלפונים... ) אי לכך: לכל חברי המועצה שקוראים רשימה זו, אנא הודיעו לנו אם אתם מאשרים שימוש במתקן של המועצה, הכבשה, מועדון הנוער בצורן, לטובת הנוער והחיילים בעלי זכות ההצבעה. העיקרון: הפעילות תערך לאחר צאת השבת, כל מתמודד יקבל חצי שעה המתחילה או בשעה עגולה או בחצי השעה שאחריה. המתמודדים יגיעו בדיוק בזמן המיועד להם, ויסיימו בדיוק בזמן. כל אחד יוכל להשאיר פליירים, פתקי הצבעה הנחיות לקשר עתידי וכו'. באותה הזדמנות, ובאותו מהלך אפשר לחשוב גם על נוער קדימה, איני מכירה את מועדון הנוער בקדימה (יש?) או מקום ציבורי אחר, אליו יכול להגיע כל מי שחפץ לשמוע, ובמאמץ קטן נוסף אפשר להרים גם שם ערב דומה. תודה מראש על שיתוף הפעולה, ואשמח לראות חגיגה דמוקרטית כזו ערב הבחירות קורמת עור וגידי(ם). זה חשוב! פנינה קנטי

jaddess

New member
הזדמנות לצעירים לשמוע את ...

הי פנינה, קראתי עם תחושת דז'ה-וו שכן ההתנהלות כאן מזכירה את ההתנהלות בכל-כך הרבה נושאים אחרים. אז מכיוון שאת גולברי כל הצעירים כבר מכירים, יש להם הזדמנות להכיר גם את מנדי בחוג בית שתוכנן במיוחד עבור צעירים: שבת 1 נוב 2008 18:30 משפחת נווה האיריס 23 צורן לקהל הבוחרים הצעיר יונתן

yonib1231

New member
יונתן שלי מוצלח

במקום לעודד את המפגש של אוכלוסיית החיילים עם הבוחרים ועידוד הדמוקרטיה אתה עט כמוצא שלל רב. במקום לקרוא מעל במה זו לכל המועמדים להתעלות ולהתעלם מגולברי ומעשיית השרירים שלו וכבר מעכשיו להוביל מהלך ראוי שיציג את כלל המועמדים בפני החיילים, את בוחר ישר לרוץ ולצעוק "בואו אליי - אני יודע מה טוב" (לא ציטוט). בקריאה שהצגת אתה לא ומועמדך לא שונים מהתנהלותו של גולברי. יונתן - אתה לא יודע מה טוב בשביל החיילים וכנ"ל גם גולברי ובמקום לתמוך במטרה ראויה אתה חותר תחתיה. האם זו תהיה ההתנהלות של אנשי רשימתך גם במועצה? אם כן אתם לא ראויים למקומות במועצה.

jaddess

New member
ממה בדיוק אתה מפחד?

אני לא מתיימר להחליט בשביל אף בוחר אחר, אני מחליט בשביל עצמי. אני קורא לכל אחד ללכת לשמוע את כל המועמדים בעצמו ואז לקבל החלטה, כולל חיילים, פנסיונרים ושכבת יב'. זו גדולתה של הדמוקרטיה, הבוחרים שומעים את המועמדים ואז מחליטים. אבל מה איתך, מה הסיפור שלך? ממה אתה מפחד? אתה לא מזדהה בשם ומסתתר מאחורי כינוי - מדוע? מישהו מאיים עליך? גולברי מפחיד אותך עד כדי כך? אתה מפחד שחיילים ישמע את מנדי? למה? גם מיקי ארגן לא מזמן כינוס לצעירים - כל הכבוד לו גם קולמן מוזמן לעשות זאת, שכל אחד יבוא וישמע בעצמו. רגע, אולי התהליך הדמוקרטי זה מה שמפחיד אותך? יונתן

yonib1231

New member
אין פה פחד אלא ראיה רחבה

האפשרות לארגן פגישה של חיילי היישוב עם כל המועמדים נובעת מאי יכולתם להקדיש את הזמן הקצר הפנוי להם בחופשתם בשביל ללכת ולשמוע את כל חוגי הבית ולכן הועלתה הצעה לארגן עבורם חוג בית מרוכז עם כל המועמדים ברצף, כך שכל מועמד יעמוד בפני עצמו וינהל חוג בית קצר מול החיילים. במקום לעודד את הדבר, אתה בא ותוקע טריז. החיילים הללו הם הילדים שלנו ומכיוון שהזמן שלהם באמת קצר, הרי שבמקום לעודד תהליך דמוקרטי של החשפות לכלל הדעות והמועמדים אתה תומך בשמיעת קולו של המועמד שלך בלבד. הדבר דומה במדוייק לתגובתו של גולברי, רק שהוא במקום לקרוא לחיילים אליו הוא פשוט סותם בפניהם את האפשרות לשמוע דעות אחרות. במבחן התוצאה - מתקבלת בדיוק אותה תוצאה. כמו שאני ביקרתי בכל חוגי הבית של כל המועמדים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לראייתי, כך גם ראוי שהחיילים יוכלו לעשות, אולם במסגרת המגבלות שלהם, עלינו לתת להם את מקסימום האפשרות. מעל במה זו אני קורא לכל המועמדים להרים את הכפפה ולאפשר לחיילים להחשף בזמן קצר לכלל הדעות והמועמדים ביישוב.

למעלה