הערה כללית על ארצות גדולות

nightbird

New member
הערה כללית על ארצות גדולות

שמתי לב שכאשר מדובר במדינות גדולות כגון ברזיל או אפילו ספרד, הנטייה בפורום היא להמליץ שלא לנסוע לשם לתקופה קצרה. לדעתי יש טעות בסיסית בהמלצה זו, הנובעת מהנחה אינסטינקטיבית שהמטייל מבקש לבלוע את המדינה כולה בשבועיים. הרי גם אירופה גדולה ורבת-פנים, ובכל זאת אנו נוסעים ללונדון לסופשבוע או לעשרה ימים בצרפת, ואיש אינו מזהיר אותנו ש"אירופה גדולה מדי בשביל זמן קצר כל-כך". אפילו ניו-יורק זוכה לראות אותנו לשבוע, מבלי שנהיה מוטרדים מכך שארה"ב גדולה מדי ולא נספיק לראות הכל. אפשר בהחלט לנסוע לשבועיים בברזיל, להנות מאוד ולחזור מלאי חוויות מריו, בהייה ואולי גם מפלי האיגואסו. לא חייבים במסגרת הזמן הזה לחרוש את האמזונס לכל אורכו או לעשות טרק בעקבות שבטים נידחים. בספרד, בקנדה, בתורכיה אפשר לבלות חופשה לא-ארוכה בכיף, להנות מהסביבה בה בחרנו ולהוסיף גיחה כלשהי לאזור אחר, בלי להרגיש ש"החמצנו הזדמנות". הלא גבול המדינה הוא בסך הכל גבול, לא הקו המסמן את שעלינו להספיק בחופשה. לכן יש לבחון כל רעיון לגופו. בגדול נראה לי ששיקול הרבה יותר משמעותי הוא משך הטיסה ועלותה. לא הייתי נוסע למשל לשלושה ימים בפנמה (למרות שזו מדינה קטנה), כי הטיסה יקרה ואורכת כ-22 שעות לכל כיוון, לאזור זמן שונה. לעומת זאת איני רואה שום בעיה בשבוע בספרד, באזור מסוים, עם אופציה ליום-יומיים טיול לאזור אחר, וממש לא חייבים להגיע גם למדריד, טולדו, ארץ הבסקים ואנדורה. רק דוגמית למה כוונתי.

יונית א

New member
דיל של סופשבוע לסין.

אם המטייל מראש מחליט כי לרשותו שבוע- והוא (דוגמת ספרד) מתמקם בברצלונה+הסביבה. יופי של טיול. שבוע בלונדון הוא נהדר, ושם שבוע ביורק, או באדינבורו והסביבה. אבל- כאשר המטייל מנסה ל"דחוס" את כל ספרד לשבוע או עשרה ימים, לדעתי יוצא שכרו בהפסדו. אין שום בעיה עם ביקור ממוקד איזור בכל מדינה . כמובן שעלות הטיסה והמרחק משמעותי לעניין המחיר מול התועלת. אבל זה שיקול אישי של כל אחד. לא נראה לי ממש שמישהו יגיד , יש לי סופשבוע פנוי מחמישי עד שני, האם כדאי לי לבקר בסין בעיתוי זה? הנטיה, (שלי לפחות) היא להמליץ להתמקד במקום אחד, כלום לא בורח, והטירוף של להספיק הכל...בעיני מיותר. אבל זו דיעה אישית כאמור לעיל.

למעלה