העדר תביעות ביטוח רכב וסוכן חכם במיוחד

sherutvetakalot

New member
העדר תביעות ביטוח רכב וסוכן חכם במיוחד

שלום רב,

רכבנו מבוטח אצל סוכן ביטוח פרטי. לפני כשנתיים הרכב התקלקל ונגרר. בגלל טעות של סוכן הביטוח שאמר לנו שאנו מבוטחים אצל גרר X כשבפועל
היינו מבוטחים אצל גרר Y נאלצנו לחתום על התחייבות לתשלום, שכמובן דרשנו מסוכן הביטוח.

לאחר טרטורים כאלה ואחרים עניין התשלום אכן הוסדר, אלא מה, מסתבר שכנראה שסוכן הביטוח התחכם.

התשלום בגלל טעותו נרשם כתאונה עצמית וכעת זו כבר השנה השנייה שאנו מקבלים במקום "העדר תביעות" "תאונה עצמית" על סך סכום הגרירה. מעבר לכך שמדובר בשקר (וגם עבירה על החוק?) כיצד אפשר לטפל בנושא הזה?

אני מעוניינים, מסיבות מובנות לעזוב את סוכן הביטוח ולקבל הנחת העדר תביעות אצל הסוכן החדש. מה עלינו לדרוש מהסוכן שאנו עוזבים? האם הרישום של תאונה עצמית יוותר בחברה המבטחת?

sherutvetakalot

New member
תודה. בינתיים פנינו לחברה המבטחת

שטענה שהסוכן אמור לטפל בזה ולתקן ואמרה שניתן לפנות לפניות הציבור, והסוכן טוען שזו בכלל החברה המבטחת שבחרה לכתוב "תאונה עצמית" (בתחילה הוא הכחיש שכתוב "תאונה עצמית") ולא הוא. הובטח לנו על ידו שנקבל טופס העדר תביעות.

ים יצהר

New member
העדר תביעות

שלום
צר לי שנכוותם מסוכן כזה.
כיסויי הגרירה והשמשות הם כיסויים נלווים למקיף, הם לא נחשבים לתביעה ואינם אמורים להשפיע על פרמיית הביטוח..

לגבי חידוש הפוליסה אצל סוכן חדש:
לא אמורה להיות בעיה לקבל הנחת העדר תביעות ע"ב האישורשיש לכם.
הסוכן החדש יכול להסביר לחברה את פשר "התביעה" המופיעה, אני מניח שרשום ליד התביעה גם את "סכום התביעה" שהוא לבטח סכום מגוחך, ואז תקבלו את הנחת היעדר התביעות למרות הרישום.

החשיבות של אישור העדר תביעות הוא ע"מ לקבל הנחות היעדר תביעות בלבד, מעבר לזה אין לו משמעות או חשיבות .
לכן- אם הסוכן החדש ידאג שתקבלו הנחת היעדר תביעות למרות מה שרשום באישור , זה יחסוך לכם טרחה וכאב ראש מיותרים, בלנסות לתקן את האישור..

בהצלחה

למעלה