העדפת בקבוק בגיל שנה ו3

איריטה

New member
העדפת בקבוק בגיל שנה ו3

זה סיפור קצת ארוך עם קושיות בסופו - מקוה שלא אתיש אתכן.
כבר שנה ושלושה חודשים שאני מניקה, אבל ההנקה עדיין לא הולכת חלק.
לאחרונה היונקת ממש מעדיפה לקבל בקבוק של חלב שיבולת שועל במקום הנקה. לרוב אני מסרבת, אבל היא מאוד עקשנית.
עד לא מזמן הצלחנו להגיע לעמק השווה (בקבוק כשאני לא נמצאת ומידי פעם כשהיא מתחננת), אבל לפני כחודש היא הייתה חולה ומאז הכל השתבש.

כשהיא הייתה חולה היא לא אכלה מוצקים בכלל, והרגשתי שהיא קרוב להתייבשות ולכן נתתי לה כמה בקבוקים שרצתה. כשהחלימה, השלימה את ימי הצום עם המון אוכל, הנקות וגם בקבוקים, והמשכתי לתת לה כי הרגשתי שהיא צריכה תגבור משמעותי.
אבל בהדרגה היא התחילה להתנגד בעקביות להנקה ולדרוש רק בקבוקים. כשהיה ברור לי שזה מתחיל להיות מוגזם, החלטתי על גמילה מבקבוקים, ועמדנו בזה למשך שלושה ימים קשים אך נחושים.

אז היא שוב נעשתה חולה ליומיים, ושוב ויתרתי כי הרגשתי שהיא לא מקבלת מספיק נוזלים ושזה בעדיפות ראשונה. ועכשיו היא שוב בריאה ושוב מתנגדת לינוק ומתחננת לבקבוק.

ולקושיות:
האם זה נראה לכן הגיוני בגיל שנה ושלושה חודשים להמשיך להילחם על הנקה?
אני ממש רוצה להניק הרבה זמן, מצידי עד גיל שלוש, אבל מרגישה שהמלחמות האלה מתישות את שתינו, ושזה כבר גיל שבו זאת אמורה להיות זכות ולא חובה. בכל מלחמת התשה כזאת אני מתחילה לתהות אם היא סתם מעדיפה בקבוק או שאולי באמת אין חלב, וזה כל פעם מערער אותי.
מצד שני - זה לא שהיא מעדיפה להסתפק במוצקים. היא זקוקה לנוזל חמים כמה פעמים ביום - ונראה לי הרבה יותר הגיוני שזה יהיה הנקה מאשר בקבוק.

מה הייתן עושות? כמה כדאי להתעקש?
וגם - טיפים להתמודדות עם מעדיפת בקבוקים?

תודה לכן!

אני הייתי מוציאה את הבקבוק מהלקסיקון

אם היא רוצה חלב ש"ש, היא יכולה לשתות אותו בכוס או בכפית, אבל בקבוק לא.
בעיני בהחלט יש מה להתעקש על ההנקה, כיוון שחלב ש"ש הוא ממש לא תחליף מבחינה תזונתית, ובטח שלא מבחינה חיסונית. נכון ששנה ושלוש זה כבר גדול, אבל אם התוכנית היתה עד גיל שלוש, אתן בפחות מחצי מהזמן... בכל אופן, הייתי מנסה להוציא את הבקבוק ולראות מה קורה.

איריטה

New member
הממ, כוס זה רעיון!

הבעיה היא שהיא מחברת הנקה/בקבוק עם הירדמות, וכמעט אף פעם לא נרדמת בלי אחד מהשניים (ולפעמים שניים מהשניים).
כשהיא שותה בכוס היא בד"כ די מציפה את הסביבה כך שזה דבר שדי קשה לעשות במיטה.
עוד בעיה היא שהיא מאוד אוהבת לשתות מכוס, אז זה עלול ליצור התמכרות חדשה.

michal@gal

Active member
מנהל
אז כדאי לעשות שינוי

וללמד אותה להרדם ללא בקבוק או הנקה.
הירדמות עם בקבוק היא הרגל לא בריא שיכול לגרום לעששת בקבוק.

במיטה תני כוס לא מטפטפת עם מים בלבד.

למעלה