הסרט 300

הסרט 300

ראיתי אתמול את 300 ואנשים אני אומר את פשוט: זה הסרט הכי טוב שתראו השנה. הסרט הזה מטורף, יש שם את סצינות קרבות החרב (וקרבות בכלל) הכי טובות שראיתי בחיים שלי! שם כל סרט אחר בכיס מהבחינה הזו, שר הטבעות, לב אמיץ, אימת הפנטום, טרויה ומה שתרצו. הסיפור פשוט וטוב: צבאותיה האדירים של פרס עולים על יוון לכבושה, אבל מלך ספארטה אינו מתכוון להכנע ללא קרב. אך בעיה: הנביאה ניבאה אבדון לספראטה אם תצא למלחמה בפרסים ולכן חכמי ספארטה אינם מאפשרים למלך לקחת את צבא העיר לקרב. אז מה עושה האחרון? לוקח את 300 הלוחמים הטובים ביותר של צבאו, "משמרו האישי" הוא קרא להם ויצא לעמוד בדרכם של הפרסים: 300 כנגד מיליון. ומה שה300 האלה יכולים לעשות... אלליי איזה סרט. נשארתי בלי אוויר בסוף. המשחק מעולה, הצילום - העריכה פשוט מ-ד-ה-י-מ-ה. הסרט הזה עילאי מכל בחינה. מומלץ, מומלץ, מומלץ. אבל לא לבעלי קיבה חלשה - יש שם סצינות אכזריות במיוחד ולא חוסכים מהצופה כלום.

השאלה הזאת אולי טיפשית

אבל זה מבוסס על סיפור הסטורי אמיתי, או שזה בדוי לחלוטין?

Y. Welis

New member
הסיפור בכללותו כן - תרמופיליי

מעבר ההרים שבו אנשיו של ליאונידאס עצרו את הפרסים. אבל התבוסה האמיתית שלהם היתה בים - משהו מקרי למדי שהציל את יוון מכיבוש.

Y. Welis

New member
והטריילר נראה כמו סרט פנטסיה נטו

עם כל שטיקי האפקטים (והאימאג'ים) של שרה"ט וגלאדיאטור. מעניין מאיפה הבמאי הזה (מילר) בא.

Y. Welis

New member
כך אכן נראה. לכן הדמיון לסרט ההוא

אגב השחקן הראשי שם, שממש לא זיהיתי בהתחלה (ג'רארד באטלר, שנשמע ונראה ממש אחרת - כנראה שהוא נעשה סוף-סוף כוכב), עשה עוד דבר דומה לפני שנתיים, שמעולם לא הגיע לארץ - Beowulf & Grendel |לינק|http://imdb.com/title/tt0402057/|סלינק| - אולי גירסה שלישית (או רביעית) לסיפור הזה, והפעם עם שחקנים איסלנדיים אמיתיים... וכנראה בלוקיישנים שם.

Arnon Reichmann

New member
השאלה שלי, אם כבר זה על הקומיקס

הסרט שומר אמונים לקומיקס (כמו בעיר החטאים)? כי להסטוריה לפי התיאור הוא לא ממש מתחבר...

את הקטע של הים יש בסרט

אבל במקום לשים אותו בסוף, שמו אותו באמצע - עוד לפני שה300 בכלל נלחמים בפרסים - כי רצו שתבוסת הפרסים תגרם מסיבה אחרת. כלומר, קיימת סצינה שבה המון ספינות של הצבא הפרסי נטרפות בים הסוער, אבל אין לזה השפעה רבה שכן עדיין נותרים מאות אלפים חיילים פרסים. מזה אתם מבינים שאין כל כך נאמנות לסיפור המקורי, ולגבי הקומיקס אין לי מושג כי לא קראתי. אבל כסרט הוא סרט מצויין מכל. אני לא רוצה לחזור לויכוח ההוא על שר הטבעות (לא חשוב כמה טוב הסרט יהיה, כל עוד הוא לא כמו הספר זה לא טוב) ולכן אני פשוט אומר שכסרט שעומד בפני עצמו הוא פשוט מעולה.

Y. Welis

New member
לפי הטריילר נראה שמילר למד על

קולנוע הרבה דברים, כך שבמקרה הזה החיבור לקומיקס פחות משנה, כי הסרט עומד בזכות עצמו. עצם זה שהוא הוציא מבאטלר כזה קול תיאטרלי, כבר שווה את הכל.

subotaj

New member
התגובה שלך קצת הצחיקה אותי

אפשר להגיד שבאטלר התפרסם מהסרט המופת "פנטום האופרה" כשגילם את התפקיד של פנטום. בקיצור הבחור הזה שחק באופרה אולי הכי מפורסמת בעולם ומן הסתם רב הסרט הוא שר שם. אז להגיד שמילר "הוציא" מבאטלר את הקול הזה זה קצת מצחיק. ובלי שום קשר אני כל כך אבל כל כך מחכה לעיר החטאים 2 שאמור לצאת ב-2008

Y. Welis

New member
לא ראיתי את הסרט ההוא

אבל ראיתי את באטלר במבחר תפקידים, כשהוא הולך ומשתפר - אבל קול כזה עדיין לא שמעתי ממנו (שלא לומר על יציבה כזו). ממש אריק באנה חדש. אגב ה'פאנטום' הוא מחזמר (של לויד-וובר) ולא אופרה.

Sabre Runner

New member
טוב, אני כנראה היחידי שקרא את זה.

דבר ראשון, אחת מיצירות הקומיקס הטובות ביותר שקראתי. צריכה להיות על המדף של כל חובב שמכבד את עצמו ליד Sandman ו-Sin City. כמעט כל החוברת בנויה מדפים כפולים, הציורים מדהימים והמבנה של הסיפור כל כך... down and dirty שאי אפשר לבלבל את הספרטנים עם שום דבר אחר. הסיפור המקורי של 300 מבוסס על הקרב של תרמופילי. מה שבאמת קרה הוא שהספרטנים נלחמו כולם נגד הפרסים אבל המלך ליאונידס הצליח לאבטח את המעבר כך שהפרסים לא הצליחו לעבור. אז הוא שיחרר את הצבא שלו ונשאר עם ה-300 שלו ועם עוד 700 מתנדבים ת'ספיאנים. הם נהרגו אחר כך כשכפרי מהאזור גילה לפרסים דרך הררית שעוקפת את המעבר. עדיין מדובר באחד מהקרבות הגדולים ביותר שנערכו באותה תקופה כשרוב הדברים שהם עושים בקומיקס ובסרט באמת קרו. הקומיקס הוא דרמטיזציה של הסיפור. הוסף העניין של הכהנים, טריפת הספינות קרתה אבל לא באותו הקרב אלא מאוחר יותר, הכפרי קיבל סיפור רקע והרחבה, יש סיפור רקע על עברו של המלך ליאונידס ועוד כמה פנינים שכאלו. בסרט, עד כמה שהבנתי, הם עיבדו את הקומיקס כמעט במדויק (הם כנראה לא אהבו את העובדה שבקומיקס הספרטנים לובשים רק סנדלים, גלימה ומגן) ורק הרחיבו את התפקיד של המלכה כדי שלא תראה כמו פלקט. הקומיקס היה אחד הדברים היותר טובים שקראתי. קראתי אותו ולא הפסקתי עד שסיימתי. מת לראות את הסרט כבר.

כל מה שכתבת כאן מופיע בסרט

חוץ מהקטע שליאונידס שחרר את הצבא שלו. בסרט רק ה300 ו700 המתנדבים יצאו לאבטח את המעבר ולבלום את הפרסים, עד שבאמת אותו כפרי גילה לפרסים דרך עוקפת. ואכן השקיעו הרבה בדמות של הכפרי הזה. יש לו כמעט קו עלילה משלו.

Sabre Runner

New member
שחרור הצבא הוא בסיפור המקורי.

גם בקומיקס הוא יוצא בהתחלה רק עם המשמר האישי שלו.

Y. Welis

New member
../images/Emo58.gif למעלה

למרות שהסיפור ההיסטורי ידוע... הקרב לא היה גדול כ"כ מבחינת המשתתפים (קרב מאראתון הידוע היה גדול יותר, וגם קריטי להישרדות היוונים), אבל הוא היה ההירואי ביותר של התקופה, בלי ספק. ממש ראוי ל'איליאדה' משלו.

avivs

New member
נצל"ש - חיי נער.

כמה ממכם אולי זוכרים שבעבר המלצתי כמה פעמים על הספר הנפלא הזה. הבעיה היחידה שלו בעצם הייתה שכמעט בלתי אפשרי להשיג אותו. הספר יצא לפני כמה שנים טובות בהוצאת "אופוס" ומאז נעלם לחלוטין מרשימות המלאי של חנויות הספרים. זה רק גרם לי להיות עוד יותר מרוצה כשראיתי את הספר, במהדורה חדשה ומשופצת, בסטימצקי. אז כן, הספר יצא עכשיו במהדורה שנייה ונעימה יותר לעין, ובאמת שאני ממליץ עליו לכולם. (בעיקר לחובבי "ילד מלחמה" ו"הרואים למרחק" למיניהם). הספר מסופר בגוף ראשון, והסיפור הוא מעין סיפור התבגרות של נער באמריקה של שנות ה50-60. הוא נוגע בז'אנר ממש על קצה המזלג, אבל לא בגלל זה שווה לקורא אותו. הוא פשוט מצוין.

נפלא!

טוב שאתה מעדכן כי אני כבר לא נכנסת לסטימצקי (יותר מידי ספרים שלא קראתי על המדף).עכשיו גם אני אתחיל לספר לכולם שניתן להשיג אותו שוב. אולי אם הוא יצליח יתרגמו עוד דברים של מקאמון לעברית. והנה גם קישור לדף הספר באתר אופוס: http://opus.co.il/product_info.php/products_id/484

Y. Welis

New member
דווקא אהבתי את העטיפה הישנה

המאויירת. זה אכן אחד הבודדים הטובים של אופוס (יחד עם 'עידן היהלום').

Yuli Gama

New member
כבר הזמנתי אותו

כספר שני במבצע של האקדימון
גם אני יותר אהבתי את הכריכה הישנה, החדשה היא...היא..."סיסי" כזו. לא קשורה כל כך לסיפור.

למעלה