הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל

הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל

הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל סרבן המצפון יוני בן ארצי שוחרר לאחר שנה וחצי בכלא וארבעה דיונים בועדות צבאיות בן ארצי: "אמשיך להאבק למען שחרור כל הסרבנים הכלואים והנהגת שרות אזרחי חלופי" סרבן המצפון יוני בן ארצי קיבל פטור מלא משרות צבאי, זאת לאחר שישב שנה וחצי במעצרים ומאסרים חוזרים, היה נאשם במשפט צבאי שנמשך קרוב לשנה והופיע ארבע פעמים בפני "ועדת המצפון" הצבאית שסירבה להכיר בכנות השקפותיו הפציפיסטיות וסירובו להיות חלק מגוף צבאי כלשהוא. את ההחלטה הסופית על שחרורו של בן ארצי קיבל תא"ל אבי זמיר, סגן ראש אכ"א, שהוא דרג גבוה בהרבה מזה בו בדרך כלל מתקבלות בצה"ל החלטות על מתן פטור. תא"ל זמיר הותיר לבן ארצי מספר ימים לערער על כך שהצבא שחרר אותו מטעמי "אי התאמה" ולא מסיבות מצפוניות. "אינני מתכוון לערער. אם 'ועדת המצפון' התעקשה לא להכיר בי כפציפיסט וכתבה עלי כל מיני השמצות, גם לאחר ששלושת שופטי בית הדין הצבאי השתכנעו בכנות עמדותי וכתבו זאת בפסק הדין, זה לא משפיל אותי - זה משפיל את חברי הועדה. השקפותי מוכרות וידועות, שילמתי מחיר כבד על דבקותי בהן, ואינני זקוק לפיסת נייר עם חותמת צה"ל המאשרת אותן" אומר בן ארצי. הפטור שהוענק לבן ארצי אינו מבטל אוטומטית את ההליך המשפטי נגדו בבית הדין הצבאי ביפו, בעוון סירוב לפקודה, ועליו עדיין להתייצב בבית הדין למתן גזר דין סופי במשפטו. "אני מצפה שזה יהיה הליך טכני בלבד" אומר בן ארצי. "השחרור שלי מהכלא ומהצבא הוא כשלעצמו צעד קטן, חלק ממאבק גדול ועקרוני הרבה יותר. אני מתכוון ליטול חלק פעיל במאבק לשחרורם של כל סרבני המצפון הכלואים, ובמיוחד של החמישה שנשפטו לשנת מאסר, וגם זה לא הכל. אני לא אשקוט עד שבמדינת ישראל יהיה שרות חלופי אזרחי לחלוטין, ללא כל קשר לצבא, כמו בכל המדינות המתוקנות, שירות לטובת החברה שיהיה פתוח לכל אזרח שהשירות הצבאי נוגד את מצפונו, בין שהוא מתנגד לכל צבא שהוא ובין שהוא מתנגד לצבא כיבוש ודיכוי. אני רוצה שסרבני מצפון בעתיד לא יצטרכו לעבור מה שאני עברתי, השפלות ע"י 'ועדת מצפון' מנוכרת ועוינת ותקופות מעצר ומאסר ממושכות" אומר בן ארצי. "הצבא מנסה לפטור עצמו מן הסרבנים, שהפכו לו לנטל ומטרד ואשר זוכים לאהדה רבה בארץ ובעולם. את יוני בן ארצי משחררים סוף סוף, אם כי בצורה מבזה וצרת אופקים. את חמשת סרבני הכיבוש מעבירים לכלא אזרחי מתוך תקוות שווא שבכך הם יעלמו מעיני הציבור. אך הצבא אינו יכול להיפטר מן הסרבנים. תופעת הסרבנות היא תוצאה בלתי נמנעת מכך שצה"ל כיום אינו צבא הגנה אלא צבא כיבוש ודיכוי, שתפקידו העיקרי לכפות משטר כיבוש אכזרי על שלושה וחצי מליון בני העם הפלסטיני. כל עוד זוהי מהותו של השירות בצה"ל, ימשיכו להופיע עוד ועוד אנשי מצפון שאינם מוכנים להיות שותפים לתועבות הכיבוש והמוכנים לשלם את מלוא המחיר על סירובם" אומרים הורי הסרבנים.

מטרניך

New member
'מוכנים לשלם את מלוא המחיר'?

הרי רק עכשו הם התבכיינו שלא יעבירו אותם לכלא אזרחי, וכשהתברר להם שבכלא הצבאי הם עלולים לא לקבל הורדת שליש מיהרו התבכיין שכן יעבירו אותם לאזרחי. 'סרבני מצפון' שאינם אלא נפולת של נמושות וכלים מרצון בידי הוריהם הקומוניסטים ואויבי ישראל שמשתמשים בהם כמכשיר פוליטי ותעמולתי נגד המדינה.

מעניין...

איפה היינו היום, כולנו, שמאלנים וימניים, אם כל ששת מליוני אזרחי המדינה היו "סרבני מצפון"?? מעניין גם לאיזה בור עמוק היו זורקים הפאלסטינאים את הוריו של האפסון בן ארצי לאחר שהיו שוחטים אותם ואת כולנו?? באמת גבורה גדולה-להיות סרבן מצפון כשחיילים אחרים נלחמים ומתים להגנת הבית שלו!! מה יש?? ההורים שלו לא ידעו להשתמש באמצעי מניעה במקום להשריץ את היצור ההזוי הזה??

חיילים לא נהרגים להגן עליהם

חיילים נהרגים להגנת ההתנחלויות המיותרות והמזיקות שמדינת ישראל שתלה ללא שום צורך לתוך האוכלוסיה הפלסטינית, ואשר מביאות עלינו פיגועי התאבדות שהיו יכולים להמנע אילו היינו מסיימים את הכיבוש כמו שמזמן היינו צריכים לעשות. ככל שירבו הסרבנים כך יתקרב סיום הכיבוש וסיום האלימות ושפיכות הדמים. הסרבנים כמו בן ארצי עושים מעשה חוני שמציל חיים ממש - כן ירבו!

מטרניך

New member
תוכיח את טענותיך אל תחזור עליהן כמו

תוכי. זה לא נאה להיסטוריון. למשל טענתך נגד ההתנחלויות >>אשר מביאות עלינו פיגועי התאבדות שהיו יכולים להמנע אילו היינו מסיימים את הכיבוש כמו שמזמן היינו צריכים לעשות'<< הבעייה שלנו היא הטרור הערבי ש'פיגועי ההתאבדות' הם רק אחת מצורותיו. האם הטרור ייפסק לאחר 'סיום הכיבוש' כאשר ידוע שהוא החל הרבה לפניו?

ראליסט

New member
אינני בעד סרבני המצפון הפציפיסטים,

או אילו שהם כביכול פציפיסטים. אבל היכן הזעקות על "סרבני המצפון החרדים"??? וכולנו יודעים,שרק מעטים מהם לומדים תורה,וגם לאילו לא צריך לתת פטור משירות צבאי. אז עד שחוק גיוס חובה לא יחול על כולם,זו צביעות לתקוף רק את סרבני הגיוס הפציפיסטים,בעוד שסרבני הגיוס החרדים,פטורים מכך ע"פ חוק!!

MS6

New member
"כולנו יודעים"?

מאיפה אתה מקבל את הביטחון הזה שרק מעטים לומדים תורה?? רואים שאין לך בכלל מושג על מה אתה מדבר ואף פעם בחיים שלך לא ראית ישיבה של אברכים כולם לומדים תורה גם אלו שמשרתים בצבא מוצאים זמן ללמוד תורה. הנושא הזה סבוך אבל אין להשוותו לפחדנים הפציפיסטים. הם מתרצים את זה שמה שישראל עושים בשטחים- זה כיבוש. החרדים מתצים אתץ זה בכך שהם רוצים ללמוד תורה. שני דברים שונים.

NerNer

New member
שונים אבל...

אבל יש צדק במה שהוא אומר. אלה סרבנים ואלה סרבנים, ואולי הסיבות שונות, אבל בסופו של דבר גם החרדים וגם הסרבני מצפון לא משרתים בצה"ל, כאילו החיים שלהם שווים יותר מכל אזרח אחר במדינת ישראל. וזה לא בסדר.

ראליסט

New member
שטויות!

להפתעתך,יש לי משפחה קרובה מאד בבני ברק,ואני מכיר את העולם החרדי מבפנים ולא דווקא מהעיתונות. אז רצוי שתדע: כמו בכל מקום,כמו שרק מעטים יכולים להתקבל ללימודים מבוקשים בפקולטה יוקרתית,כך גם מעטים יכולים ללמוד תורה באמת,כל היום. הרי בארה"ב יש קהילות חרדיות גדולות,ושם בניגוד לישראל,אין חרדים שלא עובדים (חוץ מחלילה כאילו שהם מובטלים),וחוק המדינה הוא שקובע. אבל-יותר מזה,במדינה כמו ישראל,שלטענתך,תצטרך לעמוד על חרבה עוד שנים רבות,האם יש הצדקה לפטור כלשהו,דווקא לחרדים,ועוד פטור גורף??? הרי הטענה שלך,שהחרדים הם כולם תלמידי תורה אדוקים,בעוד שהסרבנים מטעמי מצפון-הם כולם פחדנים,נובעת ממניעים פוליטיים-החרדים הם בעלי בריתו של הימין (למעט שרון),ולא של שמאל,ולכן אתה מגן על כאילו שלא שותפים בגיוס לצה"ל . אתה למעשה,תומך בסרבנות.לא אני. אגב,חלק מסרבני השירות מגדירים את עצמם "פציפיסטים".הם מתנגדים להחזיק ביד נשק גם אם זה באמצע תל-אביב.בלי קשר לשטחים.אולי גם הם פחדנים בעינך????

MS6

New member
אני אמרתי שאני תומך בתופעה זו?

רק אמרתי שאני לא מסכים איתך והאברכים הללו למדים ברוב שעות היום ואני עדיין דבק בדעתי... אבל אני לא חושב שהם צריכים לקבל פטור מהצבא לשם כך.. המדינה צריכה להפסיק את התופעה הזאת.

ראליסט

New member
אני אומר לך,

(וזו לא השקפת עולם),שחרדים רבים מאד מנצלים את עצם הפטור הגורף,כדי להראות לומדים,אבל בפועל אין הם מסוגלים אפילו ללמוד כל היום. את ההצגות שהם עושים,כבר הרוב לא קונה. וגם את הלמדנים הגדולים ביותר,חייבים לגייס ל-3 שנים לצה"ל,ובזה אתה מסכים איתי.אז למה כולם נטפלים רק לסרבני המצפון??? או שיאמרו שכולם באותה הסירה,או שיפסיקו ליצר היסטריה מסרבנים מסוג אחד,ולשתוק על סרבנים מסוג אחר.(ואני מדבר גם על מפקדים בצבא,שבארבע עיניים אומרים שזו חוצפה,שאין גיוס כללי לחרדים,אבל את סרבני השמאל תוקפים מעל כל במה).

למעלה