הנדסת תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול

שלום לכולם, ונעים מאוד, (אני חברה חדשה בפורום). אני מתחילה ללמוד באוני´ בנ"ג השנה מתמטיקה ומדעי המחשב, אלא שלאחרונה חשבתי לשנות כיוון ולהרשם להנדסת תעשייה וניהול. אני יודעת שנזכרתי מאוחר, אבל בסה"כ ההחלטה לבחירת מקצוע לא כ"כ קלה... שאלתי היא האם ניתן להתברג למקומות עבודה לאחר סיום התואר בהנדסה תו"נ שאין להם נגיעה ישירה עם הנדסה אלא יותר עם ניהול צוות עובדים? אחרי הכל, התפנית נבעה מצורך אמיתי לעבוד מול חומר אנושי ולא עם "מכונות"... לתשובתכם המהירה, אודה.

אמנם לא עשיתי סקר...

אבל אני רואה מה קורה עם חברים... בעיקר במקומות עבודה גדולים ומכובדים התפקידים הם במפורש תפקידי מהנדס.

תודה לצושי שואו

תודה על התגובה. מקווה להחליט עד מחר מה אני רוצה ללמוד, הזמן דוחק (והקנס ודאי גדל)... אילו ידעתי שאוכל להתברג לתפקיד ניהולי כלשהו לאו דווקא שקשור בהנדסה (כמו למשל בחב´ תקשורת גדולה- נאמר ניהול מח´ שירות לקוחות) ודאי הייתי שלמה יותר עם ההחלטה ללמוד הנדסה תו"נ (אם אפשר לקרוא לזה החלטה...)

כמו חדש

New member
צוש תרשה לי לחלוק עליך....

ישנה מהנדסת תעשיה וניהול שעובדת לא עם מכונות אלא איתנו!!!האנשים! היא מקבלת את הדוחות שאנחנו מעבירים לה , שומעת רעיונות ומחליטה מה לעשות.כמובן שבכל מה שקשור ל"מכונות" היא מדברת עם אשים המחשבים,המרכזיות,ומנהלי הצוותים.

פנייה ל"כמו חדש"

ראשית, מודה על התייחסותך. כפי שהבהרתי קודם, הייתי מעוניינת לעבוד עם כל מה שקשור בניהול ובחומר אנושי קודם כל, מבלי נגיעה ישירה להנדסה (אם בכלל). ולכן אשמח אם תסביר קצת יותר: עם מי היא עובדת? מי זה "אנחנו" ועל אילו "דוחות" אתה מדבר? אשמח לכל פיסת אינפורמציה, תודה.

כמו חדש

New member
אחמ.....אחמ..... ../images/Emo70.gif

מאוד פשוט. הבחורה מקבלת את כל הנתונים בבוקר של כל העבודה של (צהריי אתמול)ובצהריים היא מקבלת את של הבוקר.לאח"כ היא יושבת מנתחת את אותם הנתונים ומחליטה החלטות לגבי המשך העבודה.למשל יש לנו מח´ של מוקדנים שנותנים סיוע ללקוחות שלנו מבחינת השימוש במוצר וכ"ו.אני מעריך שהיא מקבלת את כמות השיחות הנכנסות ,היוצאות, מהיכן היו מרבית השיחות, וכ"ו ומנתחת אותם על מנת שכל המח´ יוכלו להשתפר (כן אפילו הבנות בקפיטריה מקבלות את הדו"ח - כי אם אין אוכל טוב - העובדים מבואסים). כמו כן אני יודע שלמשל אצלנו אחת מהדברים שהיא עובדת עליו זה מודל התגמול .למשל לצוות שתפוקת העבודה היתה הכי גבוה וכ"ו.כמובן שיש את כל העבודה המנהלית מסביב וכל הישיבות אבל שוב עד כמה שאני יודע היא ממש לא כל היום מול המחשב.בצהריים היא אפילו ב"קפולסקי"

תודות

תודה לחברי הפורום על שיתוף הפעולה והנכונות לעזור לי בהחלטה מכריעה בחיי... תודה ל"דיסלקט" שחזר מה"קפור", לאלאר (בהצלחה בהמשך לימודייך לתואר...) ולשגיא. הרגע שוחחתי עם בחורה שסיימה הנדסה תו"נ (מזמן...) ולדבריה התואר פותח אופציות שונות ומגוונות לתעסוקה בתחומים שונים, גם תחומים שאין בהם נגיעה להנדסה אלא יותר לניהול/ייעוץ וכל הכרוך באירגון. וזו בדיוק התשובה שרציתי לשמוע... כל מה שנותר לי זה להתקשר מחר בבוקר לאוני´ ולדבר עם הסבתות שבמדור רישום לברר מה עלות התפנית (ממתמטיקה ומדעי המחשב להנדסה תו"נ) ולקוות שנותרו מקומות. ושוב תודה...

אלאר

New member
יש כל מיני תארים שמכשירים ל"ניהול"

החל במינהל עסקים, ניהול משאבי אנוש, ועוד כל מיני קומבינציות כמו "תקשורת וניהול", "כלכלה וניהול", "מדעי המדינה וניהול"...אני הנדסאי תו"ן, ולדעתי הנדסת תו"ן נותנת כלים רבים וטובים לניהול - כולל קורסים בהתנהגות אירגונית, ניהול משאבי אנוש, שיווק ועוד. יחד עם זאת - מדובר בהנדסה, ותיאלצי לעבור את שבעת מדורי הגיהנום של ההנדסה (חדוו"א 1, חדוו"א 2, ליניארית, פיזיקה 1, פיזיקה 2, C++ ואת השביעי שחכתי...). האם קורסים אלה יעשו אותך מנהלת יותר טובה מבוגר מינהל עסקים? ספק. אבל, התואר יותר יוקרתי (ולו רק בגלל שהוא "הנדסה", ומתמשך 4 שנים ולא 3). דרך אגב - אני לומד היום בספיר: BA ניהול ובקרה תעשייתית בהצלחה!!

שגיא.

New member
אתם רושמים שטויות!!!!

מהנדס תעשייה וניהול זה לא יותר טוב או פחות טוב משאר התארים הוא פשוט שונה ויש לו המון חסרונות מהנדס תעו"נ אינו מוכר בחו"ל מדובר בתואר מאוד כללי ולא ממוקד אני ממליץ לך על השאר

אלאר

New member
../images/Emo5.gif ../images/Emo88.gif ../images/Emo70.gif ../images/Emo46.gif

שום דבר ממה שכתבת לא סותר את מה שכתבו לפניך!

למעלה